Klienci banków posiadający karty płatnicze wydane przez organizację Mastercard mają szansę skorzystać z atrakcyjnego programu. Za realizowanie płatności przy użyciu wspomnianych kart przyznawane są punkty, które później można wymieniać na nagrody.
Mastercard Bezcenne Chwile zwany wcześniej Priceless Specials jest ciekawą formą programu lojalnościowego, który ma na celu zachęcić do współpracy nowych klientów oraz zatrzymać starych.
Takie oferty spotykane są w świecie finansów coraz częściej. Poza organizacją Mastercard program rabatowy proponuje również Visa (kiedyś Visa Oferty, aktualnie Visa Benefit).
Osoby, które przystąpiły już do programu rabatowego Priceless Specials mogą przenieść zdobyte punkty do Bezcennych Chwil, jeśli zweryfikują i zarejestrują swoją kartę na stronie internetowej aktualnego programu.
Zasady działania programu i firmy partnerskie
Mastercard Bezcenne Chwile jest programem obowiązującym na terenie Polski i obejmuje transakcje zrealizowane w kraju.
Najbardziej aktualna wersja regulaminu wspomina o korzystaniu z programu również poza Polską, jednak informacje nie są zbyt szczegółowe.
Według regulaminu punktowane są transakcje ”dokonywane poza Polską – jeśli zostało to wyraźnie przewidziane w konkretnej ofercie specjalnej”.
Z kolei w punkcie mówiącym o dostarczaniu zdobytych nagród znajduje się jedynie zapis ”lub innego państwa na które Mastercard wyrazi zgodę”. Jak widać, nie znajdziemy tutaj żadnych konkretów.
Mastercard dokonuje analizy realizowanych przez użytkownika bezgotówkowych transakcji i na tej podstawie określa jego preferencje.
A dodatkowo przekazuje mu informacje o najbardziej atrakcyjnych ofertach przygotowanych przez firmy partnerskie (zakładka Oferty dla Ciebie).
Co ciekawe, program lojalnościowy Bezcenne Chwile obowiązuje bezterminowo, a według regulaminu o jego zakończeniu Mastercard ma obowiązek poinformować z trzydziestodniowym wyprzedzeniem.
Wtedy też określone zostaną zasady dotyczące wykorzystania uzbieranych przez użytkownika punktów.
Kontrolowanie ilości zebranych punktów
Informacja o tym, ile punktów znajduje się obecnie na naszym koncie i do kiedy są one ważne znajduje się na stronie internetowej programu Mastercard Bezcenne Chwile.
Każda zarejestrowana karta posiada indywidualny licznik punktów. Informacje takie można znaleźć także w aplikacji mobilnej.
W przypadku posiadaczy kart Mastercard wydanych przez niektóre banki (Alior Bank, Bank Pekao SA, Banki Spółdzielcze SGB, fintech ZEN) dostęp do wszystkich funkcjonalności programu uzyskujemy za pomocą mobilnej aplikacji bankowej.
Dodatkowo dla klientów Pekao i Citi Handlowego Mastercard Bezcenne Chwile dostępny jest także w bankowości internetowej.
Dzięki takim rozwiązaniom zarządzanie kontem w programie lojalnościowym jest znacznie prostsze i nie wymaga każdorazowo logowania na dedykowanej stronie internetowej Bezcennych Chwil.
Jeśli nie mamy dostępu do Internetu, stan zgromadzonych punktów można sprawdzić a pomocą infolinii (Centrum Programu).
Jak wspomniano wcześniej przypisane do konta punkty są ważne tylko przez określony czas i wygasają po trzech latach od daty ich przyznania.
Jedyny wyjątek stanowią te, które przyznano w ramach oferty specjalnej. Dla nich określa się indywidualny termin ważności.
Niestety uczestnik programu nie jest powiadamiany wcześniej o wygaśnięciu punktów, a cały proces odbywa się automatycznie.
Ciekawą opcją jest natomiast konsolidacja punktów, czyli przeniesienie ich z jednej karty na drugą. Taką możliwość oferują niestety tylko wybrane instytucje bankowe, a punkty można przenosić między kartami wydanymi przez ten sam bank.
Według najnowszej wersji ”Warunków korzystania z aplikacji oraz portalu” można także skorzystać z przeniesienia swoich punktów na konto innego uczestnika programu.
Warto również zwrócić uwagę na zapis w regulaminie, który mówi o możliwości utraty punktów lub prawa do wymiany ich na nagrody czy skorzystania z ofert specjalnych.
Taka sytuacja może mieć miejsce np. wtedy, gdy użytkownik dopuści się oszustwa podczas korzystania z zarejestrowanej w programie karty albo będzie sprzedawał zdobyte nagrody.
Udział w programie Mastercard Bezcenne Chwile
Aby przystąpić do programu należy wykonać kilka naprawdę prostych kroków.
Oczywiście pierwszym i najistotniejszym z nich jest posiadanie karty płatniczej wydanej przez organizację Mastercard (karta musi posiadać logo Mastercard lub Maestro), która może uczestniczyć w Bezcennych Chwilach.
Aby sprawdzić, czy nasza karta spełnia wymogi programu należy wpisać 8 pierwszych cyfr jej numeru na stronie internetowej Mastercard Bezcenne Chwile lub w aplikacji mobilnej.
Po pozytywnej weryfikacji karty należy stosować się do komunikatów pojawiających się na ekranie, a których treść może nieco różnić się w zależności od tego, w jakim banku posiadamy konto.
Kroki, jakie należy podjąć są jednak takie same i od przyszłego uczestnika programu wymaga się:
- wyrażenia zgody na udział w Bezcennych Chwilach;
- przeczytania i zaakceptowania regulaminu;
- udzielenia zgody na kontakt w celach marketingowych ze strony Mastercard drogą elektroniczną lub telefoniczną.
Kartę można zarejestrować również za pośrednictwem banku, jeżeli taka opcja jest dostępna w momencie wnioskowania o wydanie karty.
Po przystąpieniu do programu utworzone zostanie konto uczestnika, na którym zapisywane będą uzbierane punkty.
To, w jakim czasie konto będzie uruchomione zależy od sposobu rejestracji karty (przez bank lub przez stronę internetową programu).
Zazwyczaj banki mają aż 5 dni roboczych na dokończenie procesu rejestracji zanim otrzymamy pełny dostęp do swojego konta użytkownika. Warto wspomnieć jednak, że regulaminy promocji mówią nawet o 14 dniach roboczych.
Chcąc przystąpić do programu należy pamiętać o tym, że posiadaną przez nas kartę Mastercard musi wydać określona instytucja.
Obecnie z organizacją płatniczą Mastercard współpracują następujące podmioty:
- Alior Bank;
- BNP Paribas;
- Bank Pekao SA;
- BOŚ Bank;
- Citi Handlowy;
- VeloBank (wcześniej Getin Bank);
- Grupa BPS i Bank BPS;
- mBank;
- Bank Millennium;
- Bank Pocztowy;
- Santander Bank Polska;
- PKO BP;
- Banki Spółdzielcze należące do Spółdzielczej Grupy Bankowej;
- Edenred;
- Zen.
Jak już wcześniej wspomniano nie wszystkie karty jednak można zarejestrować do udziału w programie, dlatego warto wcześniej sprawdzić, czy wybrany przez nas środek płatniczy będzie podlegał rejestracji.
A co w sytuacji, gdy posiadana przez nas karta płatnicza straci ważność? Zasadniczo nic się nie dzieje, ponieważ wznawiana karta charakteryzuje się takim samym numerem.
Jeżeli otrzymana przez nas nowa karta miałaby inny numer, należy skontaktować się z obsługą programu.
Warto wspomnieć, że uczestnictwo w programie Mastercard Bezcenne Chwile jest całkowicie bezpieczne, a system identyfikuje nas po numerze karty, dacie urodzenia i adresie mailowym.
Nigdy nie jest wymagane podanie kodu CVV oraz innych danych, które zazwyczaj wykorzystuje się w celu potwierdzania transakcji.
Mastercard Bezcenne Chwile – partnerzy
Lista podmiotów biorących udział w programie Bezcenne Chwile obejmuje prawie 100 pozycji. Tak więc, każdy z pewnością znajdzie sklep, w którym przynajmniej od czasu do czasu robi zakupy.
Partnerami są nie tylko duże sieci (np. Empik, Decathlon. RTV Euro AGD, Carrefour), ale także:
- firmy transportowe (np. Traficar, Freenow);
- podmioty gastronomiczne (np. Pyszne.pl, Salad Story, Telepizza, North Fish);
- wybrane sklepy internetowe.
Jeśli potrzebna nam jest dodatkowa motywacja do zbierania punktów, warto na samym początku określić sobie jasny cel.
Może to być na przykład voucher do wykorzystania w wybranym sklepie. Warto mieć na uwadze, że definiowany cel nie jest w żaden sposób wiążący i w dowolnej chwil można go zmienić.
Dodawanie dodatkowych kart
Proces dodawania nowej karty do programu można przeprowadzić na trzy sposoby.
Pierwszy z nich polega na przejściu na stronę internetową Mastercard Bezcenne Chwile, wybraniu opcji „Zarejestruj” i wprowadzeniu 8 kolejnych cyfr numeru karty.
Jeśli może ona wziąć udział w programie, należy uzupełnić inne wymagane informacje i już po chwili zostanie ona dodana do naszego konta.
Drugim sposobem jest zalogowanie się do swojej bankowości internetowej i przejście do szczegółów karty.
W kolejnym kroku trzeba zaznaczyć chęć zarejestrowania jej w programie, a odwiedzenie strony Mastercard Bezcenne Chwile nie jest już konieczne. Taka opcja jest dostępna jedynie dla klientów wybranych banków.
Trzecia metoda polega na wyrażeniu chęci przystąpienia do programu już na etapie wnioskowania o wydanie karty.
W niektórych bankach istnieje możliwość rejestracji nie tylko bieżącej karty, ale także każdej kolejnej wydanej przez instytucję płatniczą. Maksymalnie uczestnik może posiadać 20 zarejestrowanych kart (nie więcej niż 10 wydanych przez jeden bank).
W ciągu roku na miejsce wyrejestrowanych kart można wpisać 5 nowych, a limit obejmuje również sytuacje wymiany plastików.
Jeśli posiadamy zarejestrowane w programie karty wydane przez różne banki, logując się do swojego konta uczestnika mamy możliwość wyboru tej, o której chcemy uzyskać informacje.
Wyświetlona zostanie suma punktów i historia ich zdobycia oraz termin ważności. Ta ostatnia informacja pokazuje się na samym dole strony.
Zakładka „Moje karty” pokazuje użytkownikowi zarejestrowane karty wydane przez ten sam bank, co karta wydana podczas logowania.
Aby uzyskać informacje o innych posiadanych kartach należy wylogować się i podczas kolejnego logowania wskazać inny ”plastik”. Przelogowania wymagane także dodanie kolejnej karty debetowej/kredytowej banku, który aktualnie jest wybrany.
Warto także skorzystać z możliwości dodania zarejestrowanej w programie karty do portfela cyfrowego (Google Pay/Apple Pay).
Punkty za transakcje zrealizowane przy użyciu cyfrowych portfeli naliczane są w identyczny sposób, co w przypadku fizycznej karty. Niektóre akcje specjalne wymagają realizowania transakcji mobilnych na wskazaną kwotę lub w określonej ilości.
Zastrzeganie karty
Jeśli zdarzy się sytuacja, w której będziemy zmuszeni zastrzec kartę, należy niezwłocznie zarejestrować nową w programie i skontaktować się z obsługą w celu transferu zgromadzonych punktów.
Mamy na to 30 dni od momentu otrzymania nowej karty. Nie musimy tego jednak robić, jeżeli wydawca karty sam rejestruje wydane przez siebie plastiki w programie.
Taka sytuacja ma miejsce, gdy właściciel wyrazi stosowną zgodę. Jednak regulamin nie informuje, jakie banki i fintechy obowiązuje ta zasada.
Zdarza się, że pracownik banku, który wydaje nową kartę widzi, że uczestniczymy w programie Mastercard Bezcenne Chwile podpina do niego kartę debetową/kredytową, którą ma zamiar wysłać do klienta.
Wtedy gromadzone punkty są rejestrowane, a transfer ze starej karty można przeprowadzić nawet po miesiącu.
Promocje powitalne
Od czasu do czasu Mastercard we współpracy z określonym bankiem (lub na odwrót) organizuje akcje specjalne dla nowych uczestników. W takich promocjach można zdobyć punkty powitalne o wartości ok. 100 – 200 zł.
Jednak częściej akcje bonusowe organizuje wyłącznie Mastercard i wtedy skorzystać z nich mogą wszyscy nowi klienci.
Zasady przyznawania punktów są różne i czasem dotyczą wszystkich kart płatniczych, a czasem tylko debetowych lub kredytowych. Wszystkie niezbędne informacje można przeczytać w regulaminie konkretnej promocji.
Mastercard Bezcenne Chwile – korzyści
Punkty w programie Mastercard Bezcenne Chwile zdobywamy za każdą transakcję zrealizowaną w Polce przy użyciu zarejestrowanej karty.
Zgromadzone punkty można wymieniać na nagrody z udostępnionego katalogu lub przekazać je jako wsparcie określonych celów ekologicznych lub charytatywnych.
Za każde 50 zł wydane w sklepie stacjonarnym lub internetowym, który nie należy do programu otrzymujemy 1 punkt.
Co ciekawe, przyznawane są także punkty ułamkowe, stosownie do wydanych pieniędzy. Stan konta pokazuje jednak zaokrągloną do całości liczbę uzbieranych punktów.
Warto jednak mieć na uwadze, że punktów nie zdobędziemy za płatności realizowane w punktach o określonych kodach MCC.
Są one wymienione w ”Zasadach przyznawania punktów” i obejmują m.in.: drogerie, apteki, sklepy monopolowe, instytucje finansowe, zakłady bukmacherskie.
Punkty nie naliczą się również za:
- opłacanie kartą podatków,
- zakup żetonów/losów,
- wypłaty z bankomatów,
- doładowanie portfeli cyfrowych (Revolut, Curve, Monzo, DiPocket, Wise).
W przypadku realizowania płatności u partnerów programu zasady naliczania punktów ustalane są indywidualnie. Zazwyczaj za każde wydane 5 zł można otrzymać 2, 5 a nawet 8 punktów.
Od czasu do czasu Mastercard organizuje akcje specjalne zachęcające do zakupów w konkretnych sklepach partnerskich, które nagradzane są bonusowymi punktami.
Regulaminy ofert przyspieszających są różne, a o konkretnych akcjach użytkownik zostaje poinformowany w wiadomości.
Oferty przyspieszające mają określony czas trwania i aktywują się automatycznie po zrealizowaniu płatności u wskazanego partnera. Szczegóły dotyczące konkretnej oferty (dodatkowe wymogi, ilość użyć) pokazują się po kliknięciu w nią.
Warto wspomnieć również o możliwości uzyskania punktów bonusowych, które Mastercard przyznaje w dowód uznania lub w porozumieniu z bankiem/fintechem.
Jednym z przykładów takiego rozwiązania są bonusowe punkty dodawane do konta uczestnika w ramach rocznicy przystąpienia do programu Mastercard Bezcenne Chwile.
Strefa Premium
Osoby, które w ciągu trzech kolejnych miesięcy zrealizują przy użyciu jednej z kart Mastercard transakcje o wartości min. 3000 zł (5000 zł dla klientów biznesowych) otrzymają specjalne zaproszenie do Strefy Premium.
Jej beneficjenci zyskują dodatkowe przywileje. Dostęp do nich otrzymuje się na okres 12 kolejnych miesięcy. Do utrzymania statusu konieczne jest wydawanie ok. 3000/5000 zł miesięcznie (36 tys. lub 60 tys. zł rocznie).
Utracony status premium można odzyskać, jeżeli w ciągu trzech kolejnych miesięcy spełnimy warunek, o którym mowa wcześniej.
Klienci biznesowi Alior Banku
Uczestnicy programu posiadający karty firmowe mogą korzystać z ogólnodostępnego katalogu nagród. W przypadku klientów Alior Banku prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą dostępny jest dodatkowo dedykowany zestaw promocji, który obejmuje m.in.:
- zniżki u partnerów programu na towary lub usługi usprawniające zarządzanie firmą (np. voucher do hotelu czy na przejazd taksówką);
- wartościowe nagrody rzeczowe (np. ekspres ciśnieniowy, kamera internetowa, etui na MacBooka).
Sprawdź konto firmowe Alior Banku dla JDG – iKonto Biznes.
Przelicznik punktów
Zbierając punkty w programie warto znać ogólny przelicznik punktów, by wiedzieć jaką wartość ma wybrana przez nas nagrodą.
Zgromadzone 4000 punktów odpowiada wartości 50 zł, ponieważ tyle punktów trzeba mieć, by odebrać bon na zakupy o wartości 50 zł.
Jednak wybierając bilety do kina czy nagrody rzeczowe, przelicznik wygląda nieco inaczej. Na bilety do kina Cinema City wydamy 800 punktów.
Z kolei zestaw do jogi Spokey ASTEYA, którego cena waha się od 100 zł do 130 zł jest dostępny po uzbieraniu 12 000 punktów.
Wynika to m.in. z zasad usługi Wymień na kwotę, która jest dostępna w niektórych bankach i daje możliwość wymiany punktów na równowartość pieniężną. W tym przypadku 1 punkt odpowiada wartości 1,25 gr.
Wymiana punktów na nagrody
Aby wymienić zgromadzone punkty na nagrody należy zalogować się do swojego konta uczestnika programu lub bankowości internetowej. Z zasady najpierw odliczane są punkty, które zgromadziliśmy na swoim koncie najwcześniej.
Ważność ofert specjalnych obowiązuje tylko w czasie ich trwania. Dostępny dla uczestników katalog nagród obejmuje kilka kategorii i dwie grupy celów: związane z ekologią i z działalnością dobroczynną.
Wybierając nagrody możemy zdecydować się np. na voucher na zakup paliwa, bilety do kina, zaproszenia na eventy oraz przedmioty materialne.
Warto mieć na uwadze, że wartość nagród może zmienić się w czasie, który upłynie od momentu wybrania celu do uzbierania punktów. Dodatkowo bonusy i wymagana do ich zdobycia ilość punktów są różne w zależności od banku.
Od września 2021 r. partnerem programu Mastercard Bezcenne Chwile został serwis Allegro. Dzięki temu zgromadzone przez nas punkty mogą zostać wymienione na Monety Allegro i wykorzystane do zakupu Allegro Smart.
Ponadto od marca 2022 r. posiadając Monety Allegro możemy wymienić je na punkty w programie Mastercard Bezcenne Chwile według przelicznika:
- 10 Monet – 555 pkt;
- 20 Monet – 1110 pkt;
- 50 Monet – 2775 pkt.
Po zrealizowaniu wymiany otrzymamy kod, który następnie należy wpisać w zakładce Kody promocyjne (Moje konto → Kody promocyjne) dostępnej po zalogowaniu do konta uczestnika programu.
Jeśli jako nagrodę wybierzemy voucher na zakupy, otrzymamy go w wiadomości przesłanej na adres mailowy lub numer telefonu.
Jeśli chodzi natomiast o nagrody rzeczowe, termin realizacji uzależniony jest w dużej mierze od tego, jak sprawnie działa firma partnerska oraz od firmy kurierskiej. Zazwyczaj nie trwa to jednak dłużej niż kilka dni.
Klienci Alior Banku i VeloBanku mają ponadto dostęp do usługi Wymień na kwotę, dzięki której uzbierane punkty można zamienić na zwrot konkretnej kwoty na konto osobiste.
Po aktywowaniu usługi należy zdecydować, czy pomniejszona ma zostać najbliższa płatność, czy może system ma obniżać płatności cyklicznie po zgromadzeniu min. 80 punktów.
Maksymalnie można wymienić 60 800 punktów, a kwota transakcji musi mieścić się w przedziale od 1 do 760 zł. Przy czym należy pamiętać, aby kwota zwrotu nie była wyższa niż wartość transakcji.
W tym przypadku obowiązujący przelicznik to 1 punkt = 1,25 gr. Środki zostaną przekazane na konto osobiste w ciągu maksymalnie 72h po zrealizowaniu płatności.
Oznacza to, że podczas płacenia mamy obowiązek zapewnić wystarczającą ilość środków na rachunku. Powyższa usługa funkcjonuje jedynie dla płatności realizowanych w sklepach partnerskich programu.
PRZYKŁAD
Omówmy działanie usługi na konkretnym przykładzie. Po aktywacji opcji Wymień na kwotę w profilu uczestnika programu Mastercard Bezcenne Chwile należy ustawić ilość punktów, jaką chcemy wymienić (maksymalnie do wysokości salda).
Załóżmy, że podana ilość punktów to 2700, co odpowiada 33,75 zł. Po zrealizowaniu płatności u partnera programu na kwotę wyższą niż wynika z przelicznika (np. 35 zł) na nasze konto przekazany zostanie zwrot w wysokości 33,75 zł.
Bezcenne Chwile Pomagam
Organizacja Mastercard stara się także zachęcić swoich klientów do wspierania określonych organizacji pozarządowych na jeden z dwóch sposobów.
Pierwszym z nich jest przekazanie naszych punktów celem wsparcia wybranego podmiotu. Można to zrobić w kategorii „Pomaganie”.
Drugi sposób polega na wyborze mikropłatności, które są bezpośrednio związane z realizowanymi przez nas transakcjami.
Taka darowizna jest sumą mikropłatności w danym miesiącu kalendarzowym i mieści się w przedziale od 0,20 do 10 zł. Wskazany przez nas podmiot otrzymuje ją 4. dnia kolejnego miesiąca.
Z konta przypisanego do zarejestrowanej w programie karty Mastercard pobierana jest kwota z przedziału 5 – 500 zł. A maksymalną wysokość darowizny możemy samodzielnie ustawić w systemie.
Zasady mikropłatności i maksymalna ich wysokość mogą być przez nas swobodnie modyfikowane. Zmienić można także organizację, która docelowo otrzyma darowiznę.
Bez problemu do programu Bezcenne Chwile Pomagam można przypisać kilka kart płatniczych i na każdej ustalić inne zakresy mikropłatności czy przekazywanych darowizn.
Benefity
W zależności od banku i posiadanej karty uczestnicy mogą skorzystać z dodatkowych usług lub bonusów.
Jednym z przykładów może być Mastercard Travel Rewards, który gwarantuje zwrot za transakcje zrealizowane w podróży oraz możliwość skorzystania z dedykowanych ofert specjalnych.
Usługę należy aktywować osobno dla każdej karty, dla której jest ona dostępna. Innym Benefitem jest Podróż za punkty.
W tym przypadku możemy wymieniać zgromadzone punkty na bilety lotnicze, noclegi i inne udogodnienia w podróży. Jeśli ilość punktów jest niewystarczająca, brakującą kwotę możemy dopłacić kartą Mastercard.
Jak zrezygnować z programu Bezcenne Chwile?
Jeśli zdecydujemy się na rezygnację z udziału w programie możemy usunąć swoją kartę w bardzo prosty sposób.
Należy zalogować się na konto uczestnika programu Mastercard Bezcenne Chwile i w zakładce Moje konto wybrać opcję Moje dane, a następnie usunąć jedną z wyrażonych wcześniej zgód.
Takie działanie jest równoznaczne z wyrażeniem chęci odstąpienia od uczestnictwa w programie. Należy jednak pamiętać, że konto utracimy dopiero po 30 dniach, i do tego czasu powinniśmy wykorzystać zgromadzone punkty.
Jeśli zmienimy zdanie, wystarczy ponownie wyrazić anulowaną zgodę i rezygnacja zostanie odwołana. Śmierć uczestnika programu nie uprawnia do przeniesienia jego punktów na rzecz innej osoby i tracą one ważność.
Kontakt z obsługą programu
Aby skontaktować się z obsługą programu Mastercard Bezcenne Chwile należy zadzwonić na infolinię lub napisać maila.
Proste sprawy najwygodniej załatwić telefonicznie, ponieważ doradcy wiele mogą zdziałać od ręki. Skomplikowane problemy znacznie korzystniej opisać szczegółowo w mailu i załączyć dokumenty, które mogą przyspieszyć załatwienie sprawy.
Mastercard Bezcenne Chwile – podsumowanie
Sam pomysł przygotowania programu lojalnościowego dla użytkowników kart jest bardzo ciekawy i zdecydowanie zasługuje na uznanie.
Tym bardziej, że zbieranie w nim punktów jest banalnie proste i opiera się w zasadzie na realizowaniu codziennych zakupów.
Ważne jest jedynie to, by pamiętać o zgodzie na przekazywanie danych marketingowych i jak najczęściej realizować zakupy w punktach partnerskich programu płacąc kartą Mastercard lub Maestro.
Warto także zainteresować się ofertami przyspieszającymi, które usprawnią nam osiągnięcie zamierzonego celu. Nie zapominajmy jednak o tym, by zwracać uwagę na ceny określonych produktów w różnych sklepach. Czasem nie warto przepłacać u partnera programu, by zyskać zaledwie kilka punktów.
Ciekawą opcją jest łączenie korzystania z Bezcennych Chwil np. z programami rabatowymi udostępnionymi w aplikacji Goodie.
Co jakiś czas warto zalogować się na swoje konto i skontrolować termin ważności punktów, by zapobiec ich przeterminowaniu. Punkty kasują się zazwyczaj po trzech latach, jednak te zdobyte w akcji specjalnej są przeważnie ważne 1-6 miesięcy.
Zdecydowanie największym minusem programu jest to, że zgromadzone punkty należy wymieniać na nagrody, a nie na gotówkę (moneyback).
Dodatkowo pewną niedogodność stanowi konieczność zbierania ich dla każdej posiadanej w innym banku karty osobno. Przez to nie tylko jesteśmy zmuszeni do kilkukrotnego logowania się do konta, ale także wolniej gromadzimy punkty.
Pomimo, że zbieranie punktów może być nieco żmudne i zniechęcać tych nieco bardziej niecierpliwych, warto raz na jakiś czas zajrzeć do dostępnego katalogu nagród i przejrzeć aktualne promocje.
Może zdarzyć się, że akurat planujemy zakup produktu, za który otrzymamy ilość punktów uprawniającą do wymiany na nagrodę.
Śledzenie na bieżąco informacji związanych z programem pozwoli także zwiększyć szansę zdobycia nagrody w loterii cyklicznie organizowanej dla uczestników programu.
Sprawdź również program rabatowy największego konkurenta Mastercard – https://przyjaznebanki.pl/visa-benefit-program-lojalnosciowy-visa/