Sprawdź, gdzie można założyć konto bankowe przez internet od zaraz – bez kuriera i bez podpisywania umowy. Niektóre banki umożliwiają otworzenie konta osobistego bez wychodzenia z domu, bez dokumentów i zbędnych formalności – 100% online. 

Założenie i szybka aktywacja konta bankowego są możliwe dzięki kilku metodom, za pomocą których możemy potwierdzić swoją tożsamość online:

 • konto na selfie (wykonanie zdjęcia własnej twarzy i dowodu osobistego);
 • przelew weryfikacyjnego z innego banku;
 • wideo weryfikacji (czat wideo z pracownikiem banku);
 • e-dowód osobisty.

KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET OD ZARAZ W BANKU MILLENNIUM

Konto aktywne od zaraz możemy otworzyć w Banku Millennium na dwa sposoby:

 1. na selfie;
 2. logowaniem się z innego banku.

Aby to zrobić, przechodzimy na tę stronę banku i wybieramy preferowaną metodę.

Otwieranie konta online na selfie

NA SELFIE
 1. Pobierz aplikację ze strony banku.
 2. Wpisz podstawowe dane – imię, nazwisko, PESEL, nr telefonu oraz zaznacz zgody i oświadczenia.
 3. Zweryfikuj swoją tożsamość – wykonaj zdjęcie dowodu osobistego (awers i rewers) oraz 3 ujęć twarzy w pozycjach od frontu, pochylonej i z zamkniętymi oczami.
 4. Kompletny wniosek o konto zaakceptuj przy użyciu 6-cyfrowego kodu, który otrzymasz z banku w wiadomości SMS na nr telefonu, który podałeś we wniosku.
 • Bank w ciągu kilkunastu minut prześle Ci SMS z informacją o aktywacji rachunku.
 • W wiadomości SMS otrzymasz również Millekod, dzięki któremu uruchomisz bankowość elektroniczną (otrzymasz także instrukcję, w jaki sposób zalogować się do serwisu internetowego i jak aktywować aplikację mobilną).
 • W aplikacji mobilnej będziesz mógł od razu dodać wirtualną kartę do konta i dzięki temu płacić zbliżeniowo przy użyciu telefonu (nie czekając na to, aż dotrze do Ciebie karta plastikowa).
LOGOWANIE SIĘ Z INNEGO BANKU

Natomiast wybierając opcję logowania się z innego banku jako metodę potwierdzania tożsamości, Twoje konto będzie aktywne nawet 15 minut.

Zostaniesz poproszony o wybór banku, w którym aktualnie posiadasz konto i zalogowanie się na ten rachunek, co potwierdzi Twoją tożsamość. T

Ten sposób pozwala założyć konto bankowe online bez weryfikacji dowodem osobistym.

Załóż konto bankowe online za pomocą przelewu weryfikacyjnego

KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET OD ZARAZ W BANKU PEKAO

Konto aktywne od zaraz w Banku Pekao możemy otworzyć metodą na selfie. Aby skorzystać z tej opcji, musimy posiadać urządzenie wyposażone w kamerkę – np. laptop czy tablet.

Możemy również skorzystać z telefonu i aplikacji, którą można pobrać po wybraniu opcji – “W aplikacji PeoPay”.

Aby założyć szybkie konto na selfie, przechodzimy na tę stronę Banku Pekao i wybieramy preferowany sposób potwierdzenia tożsamości.

Zakładanie konta przez internet bez kuriera w Banku Pekao

Wybierz sposób weryfikacji tożsamości

Od niedawna konto w Pekao można otworzyć poprzez zalogowanie się z innego banku. Aby móc skorzystać z tej metody, należy posiadać rachunek w jednym z 9 banków:

Santander Bank Polska, mBank, ING Bank Śląski, Bank Millennium , Alior Bank, BNP Paribas, VeloBank (daw. Getin Bank), Credit Agricole, Bank Pocztowy.

Konto aktywne od zaraz dzięki logowaniu z innego banku

KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET OD ZARAZ W MBANKU

Konto bankowe aktywne od zaraz w mBanku możemy założyć na kilka sposobów:

 1. w aplikacji mobilnej banku przez selfie lub za pomocą e-dowodu;
 2. na stronie internetowej za pomocą e-dowodu.

Aby to zrobić, przechodzimy na tę stronę mBanku i zjeżdżamy prawie na sam jej dół. Następnie z rozwijanego menu wybieramy preferowaną opcję:

Otwórz konto przez internet w mBanku

KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET OD ZARAZ W SANTANDER BANKU

Konto aktywne od zaraz założymy również w Santander Banku. Tutaj mamy do wyboru tylko jedną metodę – na selfie.

Aby z niej skorzystać, przechodzimy na tę stronę Santander Banku i w formularzu podajemy swoje imię, nazwisko, PESEL, adres e-mail i numer telefonu.

Następnie potwierdzamy swój numer telefonu, wpisując w formularzu kod (otrzymamy go SMS-em) i przechodzimy do wyboru sposobu weryfikacji tożsamości:

Konto bankowe przez internet bez kuriera (na selfie) lub z kurierem

KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET OD ZARAZ W ING BANK ŚLĄSKI

W ING Bank Śląski także otworzymy konto przez internet aktywne od zaraz. Tutaj mamy do wybory dwie możliwości potwierdzenia tożsamości:

 • na selfie;
 • przelew weryfikacyjny z innego banku.
 • ING Bank Śląski akceptuje przelewy weryfikacyjne tylko z: Alior Banku, Banku Pekao, Banku Pocztowego, Banku Millennium, mBanku, Santander Banku Polska. 

Aby skorzystać z danej metody na szybkie założenie konta, przechodzimy na tę stronę ING Bank Śląski i wybieramy preferowaną opcję.

Konto bankowe przez internet w ING Bank Śląski - wybór metody potwierdzania tożsamości

 

Załóż konto bankowe online na selfie

KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET OD ZARAZ W NEST BANKU

Kolejnym bankiem, w którym założymy szybkie konto przez internet, jest Nest Bank. Tutaj mamy do wyboru dwie możliwości:

 • wideo rozmowę;
 • przelew weryfikacyjny na 1 zł z innego banku.

Aby założyć konto bankowe online, aktywne od zaraz (nawet w 5 lub 15 minut), należy przejść na tę stronę Nest Banku i wybrać preferowany sposób potwierdzenia tożsamości:

Konto aktywne od zaraz w Nest Banku - do wyboru wideo rozmowa lub przelew weryfikacyjny

Konto bankowe przez internet od zaraz – o czym warto wiedzieć?

Banki prześcigają się w promocjach i ofertach kont szybkich do założenia i bez wychodzenia z domu. Sam proces zakładania konta nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut.

Nie ma nawet konieczności spotkania z kurierem. Banki weryfikują tożsamość za pomocą selfie, wideo, przelewu weryfikacyjnego i autoryzacji przez konto aktywne w innym banku.

KONTO NA SELFIE

Konto na selfie – weryfikacja przy pomocy wykonania selfie to jedna z nowocześniejszych metod, która staje się coraz bardziej popularna.

Aby założyć konto z tym sposobem weryfikacji należy posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport, karta pobytu) oraz smartfon z aparatem.

Wykonane zdjęcie twarzy trzeba załączyć do wniosku. Inteligentny system rozpoznawania znaków odczyta dane z dowodu tożsamości a następnie porówna je z rysami twarzy osoby wnioskującej.

WIDEO WERYFIKACJA

Ciekawą alternatywą dla przelewu weryfikacyjnego oraz metody „na selfie”, może być również tzw. wideo weryfikacja.

Polega na rozmowie wideo (musisz mieć włączoną kamerkę) z pracownikiem banku, który będzie Ci asystował podczas całej procedury zakładania konta.

Natomiast Ty będziesz musiał m.in. przybliżyć swoją twarz wraz z dokumentem tożsamości (dowód osobisty /paszport) do kamerki. Tak, aby algorytm mógł dokonać weryfikacji Twojej tożsamości.

Rachunek założony za pomocą tej metody,  również będzie aktywowany w zasadzie od zaraz.

PRZELEW WERYFIKACYJNY

Przelew weryfikacyjny – metoda dla osób posiadających już konto w banku, kiedyś bardzo popularna. Potwierdzenie tożsamości odbywa się po wykonaniu przelewu z konta założonego wcześniej w innym banku.

Koniecznością będzie wykonanie przelewu weryfikacyjnego z rachunku bankowego, którego dane właściciela będą identyczne jak te, które podasz we wniosku o nowe konto.

Poza tym, rachunek bankowy z którego będzie zlecany przelew, musi być założony w „tradycyjny” sposób – w oddziale, poprzez wizytę kuriera lub infolinię.

Chodzi po prostu o to, aby Twój nowy bank miał pewność, że „stary” bank potwierdził już wcześniej Twoją tożsamość.

Ostatni wymóg jest już czysto techniczny i w zasadzie nie zależy już od Ciebie. Bank z którego będziesz wykonywał przelew, musi umożliwiać wykonanie go poprzez link do płatności online – tzw. pay-by-link.

Usługa pay-by-link to szybkie płatności internetowe. Udostępniają ją tacy operatorzy jak: Dotpay, Przelewy24, PayU, tpay, zpay, ePrzelewy, Paybynet.

Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie banki komercyjne (i nawet niektóre spółdzielcze) mają podpisane umowy z przynajmniej jednym operatorem szybkich płatności pay by link.

LOGOWANIE SIĘ Z INNEGO BANKU

Autoryzacja innym kontem bankowym – również jedna z nowszych metod, polegająca na potwierdzeniu tożsamości przy pomocy logowania do bankowości internetowej w innym banku.

Warunkiem jest oczywiście posiadanie rachunku osobistego w innym banku.

E-DÓWÓD

Weryfikacja z użyciem e-dowodu – niezbędne jest posiadanie telefonu z modułem NFC, który podczas autoryzacji musi być włączony.

Wniosek o utworzenie konta uzupełnia się w aplikacji mobilnej. Autoryzacja z użyciem e-dowodu jest możliwa dla osób, które mają dokument wydany po 4 marca 2019 r.

Weryfikacja z e-dowodem jest możliwa w mBanku (np. eKonto Osobiste).

Zakładanie konta online – przydatne wskazówki

Zasadniczą zaletą zakładania kont przez internet jest oszczędność czasu. Samo wnioskowanie zajmuje kilkanaście minut.

Warto jednak wiedzieć nieco więcej o procedurach, ponieważ informacje na stronie banków są tylko podstawowe.

Podpisanie umowy – umowa zaakceptowana zostaje zdalnie, weryfikacja może przebiegać według jednej z wyżej opisanych metod a aktywacja przebiega automatycznie.

Wszystkie dokumenty dostarczane są w formie elektronicznej.

Bezpieczeństwo – chociaż samo zakładanie konta przez internet jest bezpieczne, ważne jest zachowywanie zasad bezpieczeństwa.

Konto nie powinno być otwierane w miejscach publicznych i przy użyciu ogólnodostępnych sieci internetowych.

Dane zawarte w dokumencie tożsamości powinny być udostępnione tak, by nikt niepożądany nie mógł ich dostrzec.

Aktywacja – najważniejsze funkcje są udostępniane od razu. Płatności kartą, Blikiem czy przelewy udostępniane są od razu, jednak bank może zażądać potwierdzenia tożsamości w oddziale.

Dopiero wtedy odblokowana zostaje pełna funkcjonalność. Czas na potwierdzenia tożsamości jest określony przez bank.

Jak widać zakładanie konta przez internet ma swoje wady i zalety. Ze względu na to, że weryfikacja przy użyciu selfie czy wideo rozmowy to stosunkowo nowe metody, pojawia się wiele pytań.

Odpowiedzmy na najważniejsze z nich, przy okazji podsumowując wszystkie informacje.

Jak otworzyć konto w banku przez internet i zweryfikować je bez kuriera?

Do weryfikacji konta bankowego można wybrać jedną z metod: selfie, wideo weryfikacja, przelew weryfikacyjny, logowanie do konta w innym banku, e-dowód.

Należy przygotować dowód osobisty i zarezerwować około 15 min, bo tyle mniej więcej czasu potrzeba na wypełnienie wniosku on-line.

Wniosek dostępny jest na stronie wybranego banku, po uzupełnieniu konieczny będzie wybór metody weryfikacji. Ostatnim krokiem po wypełnieniu formularza jest potwierdzenie tożsamości.

Jak otworzyć konto bez bankowe bez selfie?

Jeśli nie chcemy lub nie możemy otworzyć konta z użyciem weryfikacji selfie, należy skorzystać z alternatywnych metod.

W zależności od wybranego banku dostępne metody weryfikacji to: przelew weryfikacyjny, logowanie na konto w innym banku, e-dowód, wideo rozmowa, podpisanie umowy z kurierem.

Czy da się założyć konto nie odwiedzając banku?

Tak, przy użyciu metod opisanych wyżej.

W którym banku otworzenie konta online zajmuje najmniej czasu?

Wymagany czas zależy zazwyczaj od wybranej metody weryfikacji, jednak konta, które można szybko założyć to: Konto Przekorzystne (Pekao), Konto Jakie Chcę (Santander Bank Polska), Konto Millenium 360o (Millenium Bank), Konto Direct (ING Bank Śląski), eKonto (mBank).

Czy konto będzie aktywne natychmiast po założeniu?

Konto będzie aktywowane w ciągu 15 min. W czasie oczekiwania na wydanie karty do konta można korzystać z płatności telefonem przy użyciu aplikacji banku lub Blikiem.

Jak długo trwa założenie konta przez internet?

W zależności od wybranej metody weryfikacji może to zająć od kilkunastu minut do kilku dni. Najdłużej czeka się po wybraniu weryfikacji podczas wizyty kuriera.

Czy da się założyć konto bez podawania danych?

Niestety nie, podanie danych jest wymagane do założenia konta.

Czy otwieranie konta przez internet jest bezpieczne?

Banki stosują bardzo zaawansowane systemy bezpieczeństwa, takie jak szyfrowane przesyłanie danych, uwierzytelnienie dwuskładnikowe czy logowanie biometryczne więc zakładanie konta przez internet jest bezpieczne.

Nie zwalnia nas to jednak z dodatkowego dbania o bezpieczeństwo. Przy wypełnianiu wniosku w pierwszej kolejności należy zweryfikować czy strona internetowa, na której to robimy jest prawdziwą stroną banku.

Nie powinno się otwierać konta w miejscach publicznych, gdzie osoby trzecie mogłyby podejrzeć dane.

Urządzenie, z którego korzystamy podczas logowania do banku również powinno mieć aktualne oprogramowanie i program antywirusowy.

Zakładanie konta online – historia i przyszłość

Zakładanie konta przez internet bez wizyty kuriera i bez podpisywania umowy stało się możliwe w 2011 roku.

Wtedy to dostępne rozwiązania technologiczne i prawne umożliwiły wprowadzenie takiej usługi w życie. W szczytowym okresie popularności, tę metodę udostępniało prawie 20 banków.

To był duży ukłon tych instytucji w stronę klientów, którzy mogli założyć konto bez wychodzenia z domu w kilka minut.

Jednak taka sytuacja nie potrwała długo, gdyż swoje zastrzeżenia zgłosiła Komisja Nadzoru Finansowego, która wyraziła swoje wątpliwości co do kwestii bezpieczeństwa.

Dochodziło do zaciągania kredytów na dane osobowe nieświadomych niczego klientów, wyłudzania danych osobistych czy defraudacji środków.

Cyberprzestępcy oraz inni oszuści doprowadzili finalnie do tego, że KNF w 2016 roku ograniczyła możliwość zakładania kont bankowych za pomocą przelewu autoryzacyjnego. Dziś cały system jest już „szczelny” i bezpieczny.

Przepisy zabraniają otwierania rachunku osobistego poprzez przelew weryfikacyjny, który został wysłany z konta, które zostało założone w ten sam sposób. Taka operacja uniemożliwiała bowiem ustalenie tożsamości właściciela w placówce banku.

Banki mają prawny obowiązek dostarczania informacji do Krajowej Izby Rozliczeniowej o wszystkich ROR-ach założonych tym sposobem. Rejestr KIR ma możliwość zweryfikowania, czy dany przelew wykonano z rachunku otwartego tradycyjnie czy online.

Wszystkie te dodatkowe procedury (i koszty) spowodowały, że możliwość zawarcia umowy o konto online umożliwia tylko kilka banków. Dobrą wiadomością jest natomiast to, że coraz więcej z nich, znów przywraca tę funkcjonalność do dyspozycji klientów.

Kolejna pozytywną informacja jest to, że konto bankowe przez internet mogą założyć również przedsiębiorcyhttps://przyjaznebanki.pl/konto-firmowe-online/

Konto bankowe online bez weryfikacji – podsumowanie

Zakładanie konta w banku jeszcze nigdy nie było tak proste jak dziś. Aktualnie rachunek osobisty można otworzyć od zaraz, nawet bez wychodzenia z domu. Ktoś, komu zależy na czasie i chce korzystać z konta praktycznie od zaraz po jego założeniu, będzie bardzo zadowolony.

W końcu posiadanie konta internetowego traktujemy już w zasadzie jako standard. I często „zbędne” formalności – podpisywanie papierowej umowy czy dokumentów – traktujemy jako niepotrzebną „papierologię”.

I tutaj usługa otwierania konta poprzez przelew autoryzacyjny / wideo weryfikację / na selfie / e-dowód – sprawdza się wyśmienicie. Wygoda i szybkość realizacji, to największe atuty tych metod.

Natomiast minusem jest na pewno fakt, że tak niewiele banków udostępnia taką możliwość. Ale kto wie, być może niedługo znów zaczną przekonywać się do tej bardzo popularnej wśród klientów usługi.

4/5 - 6 głosów