KONTO FIRMOWE CREDIT AGRICOLE

Credit Agricole przychodzi do przedsiębiorców z bardzo interesującą propozycją konta firmowego, który dostępny jest w trzech wariantach:

 1. Solista Biznes (jednoosobowe działalności gospodarcze);
 2. Sonata Biznes (małe firmy zatrudniające pracowników);
 3. Symfonia Biznes (przedsiębiorstwa, które rozwijają się dynamicznie).

Zakładając rachunek firmowy w Credit Agricole przedsiębiorcy mogą skorzystać także z wsparcia finansowego, inwestycji i ciekawych produktów oszczędnościowych.

Konto firmowe Credit Agricole jest dobrą propozycją nie tylko dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, ale również reprezentantów spółek:

 • jawnych;
 • partnerskich;
 • z ograniczoną odpowiedzialnością;
 • komandytowych.

Wychodząc naprzeciw klientom decydującym się na otwarcie Konta Symfonia Biznes bank pozwala na negocjowanie wysokości opłat i prowizji, którymi objęty jest rachunek.

Posiadacze Konta Symfonia Biznes i Konta Sonata Biznes mogą dodatkowo skorzystać z wsparcia indywidualnego doradcy.

Konto firmowe Credit Agricole – opłaty

Propozycja jednego rachunku, który może być prowadzony w kilku wariantach jest czymś nowym na rynku.

Konto można otworzyć bezpłatnie, a korzystając z promocji można uzyskać zwolnienie z opłat za prowadzenie go przez rok.

Konto Solista Biznes

Prowizja pobierana przez bank za prowadzenie rachunku wynosi 10 zł, jednak w prosty sposób można ją anulować.

Wystarczy zrealizować jeden przelew do ZUS albo zapewnić wpływ na konto w poprzednim miesiącu kalendarzowym w wysokości min. 2000 zł.

Konto Sonata Biznes

Za utrzymanie powyższego rachunku należy opłacić prowizję w wysokości 25 zł. Bank nie pobierze opłaty, jeżeli spełnione zostaną dwa warunki:

 • realizacja 1 przelewu do ZUS;
 • wpływ na rachunek 5000 zł lub średniomiesięczne saldo min. 5000 zł.
Konto Symfonia Biznes

Prowadzenie Konta Symfonia Biznes to comiesięczny kosz 35 zł. W tym przypadku również można uniknąć prowizji po spełnieniu dwóch warunków:

 • realizacja 1 przelewu do ZUS;
 • wpływ na rachunek min. 10 tys. zł lub saldo średniomiesięczne przynajmniej 100 tys. zł.

Karta

W regulaminie banku nie znajdziemy zapisu mówiącego o tym, że posiadanie karty do konta jest obowiązkowe.

Dla przedsiębiorców, którzy jednak wybiorą tradycyjną kartę plastikową przygotowano Visa Business Debit, którą można realizować płatności internetowe i zbliżeniowe.

Dzięki podłączeniu jej do aplikacji Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay lub Fitbit Pay można wykonywać transakcje przy pomocy zegarka lub telefonu.

Samo wydanie karty jest bezpłatne, ale comiesięczna opłata związana z jej obsługą uzależniona jest od tego, na jaki typ konta zdecydował się przedsiębiorca:

 • Konto Solista Biznes – 7 zł;
 • Konto Sonata Biznes/Konto Symfonia Biznes – 5 zł.

Aby nie martwić się opłatami za korzystanie z karty, należy spełnić takie same warunki aktywności, jak w przypadku uniknięcia prowizji za prowadzenie rachunku.

Klientów realizujących płatności zagraniczne z pewnością ucieszy fakt, że kartę można zamówić również w walutach obcych (USD, EUR).

Bankomaty i operacje gotówkowe

Aby bezpłatnie korzystać z bankomatów w Polsce konieczne będzie wybieranie tych należących do sieci Credit Agricole lub Santander Bank Polska. W przypadku pozostałych maszyn pobierana jest prowizja w wysokości 3% (min. 5 zł).

Realizowanie wypłat gotówki w bankomatach za granicą związane jest z następującymi kosztami:

 • 3% (min. 5 zł) – gdy wypłacamy gotówkę w euro;
 • 4% (min. 10 zł) – w przypadku innych obcych walut.

Credit Agricole daje swoim klientom możliwość bezpłatnego korzystania z wpłatomatów należących do ich sieci. Inną darmową opcją jest realizowanie wpłaty bezpośrednio u doradcy bankowego.

Posiadacze Konta Sonata Biznes mogą bezpłatnie wykonać trzy takie wpłaty, a posiadacze Konta Symfonia Biznes – 5.

Przelewy i zlecenia

Przedsiębiorcy posiadający konto firmowe Credit Agricole mogą korzystać z kilku darmowych usług:

 • przelewy między rachunkami;
 • przelewy do ZUS i US;
 • zlecenia stałe;
 • polecenia zapłaty.

Za realizację przelewów w serwisie transakcyjnym konieczne będzie poniesienie opłaty w wysokości 1 zł. Z opłacenia prowizji zostaniemy zwolnieni po wypełnieniu warunków wymaganych do anulowania opłaty za prowadzenie rachunku.

Przedsiębiorcy, którzy często realizują przelewy ekspresowe za każdą taką operację zapłacą 10 zł (w przypadku Konta Solista Biznes/Konta Sonata Biznes) lub 7 zł (dla Konta Symfonia Biznes).

Bardzo ciekawą możliwością jest wykupienie abonamentu ”Przelewy ekspresowe” za 40 zł. Oferta ta dotyczy posiadaczy Konta Solista Biznes oraz Konta Sonata Biznes.

W przypadku przedsiębiorców korzystających z Konta Symfonia Biznes uniknięcie opłaty za przelewy związane jest z wypełnieniem warunków zwalniających z opłaty za prowadzenie rachunku.

Jeśli chodzi o realizowanie przelewów zagranicznych, prowizje wyglądają następująco:

 • 1 zł za europejskie przelewy SEPA zlecane w bankowości internetowej (opłata anulowana po spełnieniu warunków aktywności);
 • 0,25% (min. 40 zł, maks. 250 zł) za przelewy SWIFT.

Konto walutowe

Credit Agricole proponuje przedsiębiorcom rachunek walutowy, który prowadzić można w trzech walutach:

 • dolary amerykańskie;
 • euro;
 • funty brytyjskie.

Korzystając z rachunku walutowego klienci mają możliwość uniknięcia opłaty za przewalutowanie transakcji.

Warto zastanowić się również nad zamówieniem do rachunku karty debetowej Visa Business Walutowej w EUR lub USD.

Opłata za użytkowanie rachunku w obcej walucie wynosi 10 zł.

Oferta kredytowa

Bank nie zapomina również o tych przedsiębiorcach, którzy potrzebują wsparcia w postaci dodatkowej gotówki i proponuje im możliwość skorzystania z linii kredytowej, mającej zapewnić pomoc w utrzymaniu płynności finansowej firmy.

Przedsiębiorcy korzystający z terminala płatniczego mają możliwość uzyskania nawet 10 tys. zł w ramach limitu pod wpływy z terminala.

Udostępniony przez Credit Agricole limit mieści się w przedziale 10 tys. zł – 400 tys. zł i nie są wymagane dodatkowe zabezpieczenia.

Rozpatrzenie wniosku kredytowego nic nie kosztuje, a przyznany limit obowiązuje przez okres 1 roku (z opcją przedłużenia).

Bank w żaden sposób nie narzuca klientom harmonogramu spłat, a przyznana linia kredytowa dostępna jest już od pierwszego dnia prowadzenia działalności (dla lekarzy i stomatologów).

Warto zapoznać się również z ofertą kredytu inwestycyjnego. Pozyskane środki można zainwestować w rzeczowy majątek trwały, jak np. zakup nieruchomości związanej z prowadzoną działalnością.

Najwyższa kwota jaką można otrzymać to 4 mln zł, a maksymalny okres kredytowania to 15 lat.

Leasing swobodny

Leasing swobodny jest jednym z produktów finansowych Europejskiego Funduszu Leasingowego.

Przedsiębiorca po zawarciu umowy leasingowej ma możliwość samodzielnej modyfikacji wysokości rat, co pozwala na dostosowanie ich do sezonowości biznesu lub aktualnych potrzeb.

Sfinansować można zakup dowolnego pojazdu i sprzętu potrzebnego w przedsiębiorstwie.

Faktoring

Usługa faktoringu daje klientom możliwość wcześniejszego spieniężenia faktur, które zostały wystawione dla kontrahentów.

Z faktoringu skorzystać mogą te przedsiębiorstwa, które działają na rynku min. od roku i wykazują obroty na poziomie przynajmniej 2 mln zł rocznie. Oferowana usługa nie dotyczy:

 • branży budowlanej;
 • wolnych zawodów;
 • agencji reklamowych;
 • IT;
 • pośrednictwa i usług finansowych;
 • handlarzy bronią i biżuterią;
 • organizacji charytatywnych;
 • fundacji;
 • parafii wyznaniowych;
 • komisów samochodowych;
 • kasyn;
 • kantorów;
 • salonów gier.

Konto Oszczędzam

Jedną z ciekawszych propozycji oszczędnościowych w Credit Agricole jest Konto Oszczędzam, które można prowadzić w 4 walutach: PLN, EUR, USD, GBP.

Maksymalnie założyć można 4 konta w złotówkach z dzienną kapitalizacją odsetek oraz Konto Oszczędzam w PLN z kwartalną kapitalizacją. Oprocentowanie wynosi od 0,01% do 0,4% w skali roku.

Konta, które prowadzone są w obcych walutach objęte są kapitalizacją kwartalną. Aby zasilić rachunek można skorzystać z usługi autooszczędzania lub samodzielnie wpłacać gotówkę.

Jak założyć konto firmowe Credit Agricole?

Jedną z możliwości otwarcia Konta Biznes jest zrobienie tego zdalnie.

Należy przygotować dowód osobisty i NIP firmy, wejść na stronę internetową banku Credit Agricole, wypełnić formularz kontaktowy i oczekiwać na kontakt ze strony doradcy bankowego. Umowę o otwarcie rachunku dostarczy kurier.

Alternatywnie skorzystać można z mobilnej aplikacji CA24 Mobile i podobnie jak w poprzednim przypadku należy posiadać dowód osobisty i NIP firmy.

Wszystkie dane muszą być zgodne z tymi, które zamieszczone są w rejestrze przedsiębiorców CEIDG.

Kolejny krok polega na zainstalowaniu aplikacji CA24 Otwórz Konto Biznes ze sklepu Google Play/App Store. Na ekranie będą pojawiać się polecenia, które kolejno należy wypełniać.

Podpisanie umowy odbywa się za pomocą jednorazowego kodu SMS, a wszystkie dokumenty bank przesyła na podany adres mailowy. Można je także znaleźć w aplikacji mobilnej.

Po wykonaniu wszystkich kroków i otwarciu rachunku należy odinstalować aplikację CA24 Otwórz Konto Biznes, a na jej miejsce zainstalować CA24 Mobile.

Oczywiście rachunek można otworzyć także tradycyjnie udając się do najbliższej placówki bankowej lub opcjonalnie dzwoniąc na infolinię.

Konto firmowe Credit Agricole – opinia

Oferta Credit Agricole z pewnością wyróżnia się na rynku propozycją jednego rachunku w trzech wersjach, które dopasować można do wielkości firmy.

Ciekawym rozwiązaniem jest skonstruowanie oferty w taki sposób, by rozwijała się razem z przedsiębiorstwem. Oprócz tego przedsiębiorcy znajdą w ofercie banku produkty wspomagające finansowanie działalności.

Szkoda, że oferta oszczędnościowa objęta jest niezbyt wysokim oprocentowaniem. Brakuje również karty wielowalutowej, która pozwalałaby na połączenie wszystkich posiadanych rachunków.

Początkujący przedsiębiorcy powinni zwrócić swoją uwagę w kierunku Konta Solista Biznes, które w miarę upływu czasu (i zatrudniania pracowników) można zamienić na Konto Sonata Biznes.

W momencie, gdy przedsiębiorstwo osiągnie duże dochody, a liczba pracowników znacznie wzrośnie można zdecydować się na Konto Symfonia Biznes, którego celem jest wspieranie przedsiębiorców w zarządzaniu firmą oraz odpowiadanie na bieżące potrzeby.