KONTO FIRMOWE mBANK

Jedną z propozycji mBanku, która skierowana jest do przedsiębiorców o różnym statusie organizacyjno-prawnym jest mBiznes Konto Standard.

Funkcjonalne konto wzbogacone jest o nowoczesną bankowość elektroniczną oraz inne przydatne usługi. Z oferty mBanku mogą skorzystać:

 • przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą;
 • fundacje;
 • stowarzyszenia rejestrowe;
 • spółdzielnie;
 • spółki: cywilne, jawne, partnerskie, z ograniczoną odpowiedzialnością.

Konto firmowe mBank – opłaty

Otwarcie rachunku nic nie kosztuje, a dodatkowo można skorzystać z promocji, która gwarantuje zwolnienie z opłat związanych z prowadzeniem go przez okres 24 miesięcy.

Jest to bardzo korzystna opcja, ponieważ standardowa opłata za utrzymanie rachunku wynosi 19 zł.

Poza promocją klienci również mają możliwość uniknięcia prowizji, jednak wiąże się to ze spełnieniem warunku, jakim jest wykonanie jednego przelewu do ZUS w miesiącu.

Poza kontem głównym można otworzyć także rachunki pomocnicze, których koszt utrzymania zależy od wybranej waluty:

 • 5 zł dla PLN;
 • 10 zł dla obcych walut.

Przedsiębiorstwa prowadzące współpracę z wysoką liczbą kontrahentów, mają możliwość otwarcia aż do 50 rachunków pomocniczych i wykorzystywania ich do indywidualnych rozliczeń z klientami.

Do każdego konta można przypisać indywidualną kartę. Od czasu do czas mBank stara się organizować promocje, w których można uzyskać 5 darmowych kont prowadzonych w złotówkach, jedno w euro i jedno w dolarach.

Karta

Dla przedsiębiorców, którzy aktywnie korzystają z płatności kartą, bank daje możliwość zamówienia jednego z dwóch typów:

 • Visa Business Debit;
 • Mastercard Debit Business.

Obie mogą służyć do płatności w Internecie oraz stacjonarnie zbliżeniowo. Bank stara się dbać o bezpieczeństwo swoich klientów, dlatego karty posiadają dodatkowe zabezpieczenie, jakim jest usługa 3D Secure.

Wydanie kart jest darmowe, natomiast comiesięczna opłata związana z obsługą to koszt 7 zł.

Jak zmniejszyć ją do 5 zł? Wystarczy zrealizować bezgotówkowe transakcje kartą na kwotę łączną min. 500 zł miesięcznie.

Firmy, które zdecydowały się na otwarcie rachunku w promocji mogą cieszyć się darmową kartą przez 2 lata. W przypadku dodatkowej karty opłata za jej wydanie to 5 zł i tyle samo kosztuje comiesięczna obsługa.

Dla swoich klientów mBank przygotował bardzo interesujący program rabatowy.

Firmy, które zwracają szczególną uwagę na wygląd karty powinny zastanowić się nad wyborem Visa Foto Business.

Karta może zostać spersonalizowana w dowolny sposób z użyciem logo firmy bądź zdjęcia, które tematyką nawiązuje do prowadzonego biznesu. Takie rozwiązanie sprawia, że karta może dodatkowo pełnić rolę wizytówki.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Firmy, które założyły oferowany rachunek w akcji promocyjnej, mają możliwość bezpłatnego wypłacania gotówki w bankomatach przez dwa lata.

Dotyczy to urządzeń zlokalizowanych w Polsce i należących do sieci mBank, Santander Bank, Planet Cash i Euronet.

Po upływie okresu promocyjnego, darmowa jest wypłata kwoty wyższej niż 100 zł. W przeciwnym razie koszt takiej operacji to 1,30 zł.

W przypadku korzystania z innych bankomatów, opłata wynosi 3,5%, ale należy mieć na uwadze, że minimalna pobrana przez bank kwota to 5 zł. Inną darmową opcją wypłacania gotówki jest korzystanie Blika.

Bankomaty zagraniczne poza prowizją w wysokości 3,5% (min. 5 zł) doliczają opłatę za przewalutowanie transakcji (5,9%).

Oferta mBanku pozwala klientom na bezpłatne realizowanie wpłat gotówki we wpłatomatach pod warunkiem, że wybierzemy te, które należą do sieci mBank, Planet Cash i Cashline.

W trakcie dwuletniego okresu promocyjnego bezpłatnie można korzystać również z wpłatomatów Eurocash (później opłata wynosi 0,2%, min. 2 zł).

W przypadku wpłacania lub wypłacania gotówki w placówce banku, koszt takiej operacji to 0,5% (min. 9 zł).

Przelewy

Poniżej omówione zostały opłaty, które obowiązują po zakończeniu dwuletniego okresu promocyjnego.

Realizacja zwykłego przelewu internetowego, to koszt 1,50, a w przypadku przelewu natychmiastowego opłata rośnie już do 10 zł.

Równie wysoka kwota zostanie pobrana za za zlecenie realizacji przelewu w placówce banku. Przedsiębiorcy za realizację europejskich przelewów SEPA będą musieli ponieść opłatę 1,50 zł (spread na euro ok. 6%).

Jeśli chodzi o zagraniczne przelewy SWIFT koszty nie wyglądają zbyt zachęcająco. Każda taka operacja wiąże się z opłaceniem prowizji w wysokości 0,35% (min. 25 zł, maks. 200 zł).

Oferta zawiera także kilka całkowicie darmowych usług, do których należą:

 • przelewy do ZUS i US;
 • stałe zlecenia;
 • polecenia zapłaty;
 • kody SMS do autoryzowania operacji.

Bankowość internetowa i aplikacja

Przygotowany przez mBank serwis transakcyjny dedykowany przedsiębiorcom zasługuje na szczególną uwagę.

Jedną z interesujących funkcjonalności jest mOrganizer, który zawiera aż 9 modułów mających na celu ułatwienie zarządzania finansami firmowymi.

Do dyspozycji klientów biznesowych oddano bezpłatną funkcję ”Fakturowanie”, ale można pokusić się o wykupienie dostępu do jednego z czterech proponowanych pakietów, które zawierają większą ilość modułów.

Jako przykład można przytoczyć moduł ”Moja księgowość”, który pozwala wyliczyć należne podatki do zapłaty, wygenerować i wysłać deklaracje podatkowe i pliki JPK_VAT.

Natomiast przy użyciu ”Monitoringu płatności” klient ma możliwość automatycznego wysyłania zawiadomień do kontrahentów zalegających ze spłatą.

Jeśli przedsiębiorstwo potrzebuje narzędzi, które będą zdecydowanie bardziej zaawansowane można zainteresować się funkcjami udostępnionymi w serwisie transakcyjnym:

 • darmowa wieloosobowa autoryzacja transakcji;
 • import plików zawierających przelewy;
 • import raportu M40.

Inną przydatną funkcjonalnością oferowaną przez mBank jest mKsięgowość Komfort lub Premium. Zapewniają one nie tylko dostęp do wyżej wymienionych modułów, ale także pomoc księgowej.

Ponadto w serwisie transakcyjnym można wnioskować o dodatkowe produkty bankowe, korzystać z e-dowodu, podpisu elektronicznego oraz usługi mojeID.

Aplikacja mobilna udostępniona przez bank poza standardowymi usługami oferuje również nowoczesne formy płatności mobilnych:

 • Blik,
 • Blik zbliżeniowy;
 • Google Pay;
 • Apple Pay.

Oferta walutowa

Dedykowana przedsiębiorcom mPlatforma pozwala na szybką realizację transakcji wymiany walut z poziomu bankowości internetowej. Oferowana usługa daje klientom możliwość korzystania z wielu zaawansowanych funkcji.

Nie sposób wymienić wszystkich, ale jedną z bardziej istotnych jest możliwość składania ofert walutowych z preferowaną ceną zakupu lub sprzedaży.

Gdy wymagany kurs zostanie osiągnięty transakcja zostanie zrealizowana automatycznie. Wymiana nie generuje dodatkowych opłat.

Bramka płatności Paynow

Inną przydatną usługą, którą zdecydowanie docenią przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą internetową jest bramka płatności Paynow.

Dzięki niej w czasie finalizacji zakupów można skorzystać z różnorodnych form płatności:

 • kartą;
 • Blikiem;
 • Pay-by-Link;
 • Google Pay.

Dzięki wykorzystaniu powyższych metod pieniądze za zakupy od razu trafią na konto sprzedającego, co znacząco wpłynie na skrócenie procesu realizacji zamówienia.

Propozycja obejmuje darmowe zwroty oraz wypłatę środków. Prowizja pobierana od transakcji jest stała i zależy od kwoty obrotu.

Oferta kredytowa i leasing

Dla firm, które na rynku działają już od pewno czasu oraz dla młodych przedsiębiorstw mBank przygotował ofertę kredytową, w ramach której dostępne są:

 • kredyt w rachunku bieżącym;
 • kredyt obrotowy z zabezpieczeniem gwarancją de minimis BGK;
 • EKOpożyczkę;
 • kredyt dla spółek do kwoty pół miliona bez zabezpieczenia wekslowego;
 • kartę kredytową ze stałą linią kredytową do 100 tys. zł.

Jeśli chodzi natomiast o ofertę leasingową mBank daje możliwość skorzystania z leasingu finansowego i operacyjnego, którego maksymalny okres to 72 miesiące.

Kwota, którą należy wpłacić jako wkład własny zależy od planowanego zakresu przedsięwzięcia. Pozyskane środki mogą zostać wykorzystane na zakup maszyn, urządzeń, linii technologicznych oraz pojazdów.

Terminale płatnicze

Firmy korzystające z terminali płatniczych mają możliwość skorzystania z dzierżawy urządzenia lub dofinansowania w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego.

Warto wiedzieć, że propozycja obejmuje tylko pierwszy terminal. Bank oferuje następujące urządzenia:

 • First Data – stacjonarne i przenośne;
 • Planet Pay – przenośne;
 • SumUp – mobilne.

Bardzo ciekawą opcją jest używanie terminala płatniczego w smartfonie, jednak ograniczeniem jest możliwość przyjmowania jedynie płatności zbliżeniowych.

Jak założyć konto firmowe mBank?

Możliwości jest całkiem sporo. Podmioty prowadzące działalność jednoosobową mogą skorzystać z wypełnienia wniosku na stronie internetowej i podpisania umowy na dwa sposoby:

 • podczas wizyty kuriera;
 • w oddziale mBanku.

Alternatywą jest wykorzystanie do procesu zakładania konta smartfona, który musi posiadać antenę NFC i zainstalowaną aplikację eDO App oraz e-dowodu.

W przypadku spółek także istnieje opcja otwarcia rachunku online lub poprzez kontakt z infolinią. Ale finalne podpisanie umowy musi odbyć się w oddziale banku w obecności wszystkich reprezentantów, którzy są wpisani do KRS.

Jeśli klient posiada inny produkt z oferty mBanku (np. rachunek osobisty) ma możliwość zdalnego wnioskowania o konto firmowe, a do podpisania umowy posłuży kod SMS przysłany przez bank.

Bank zapewnia, że nowo otwarty rachunek będzie aktywny już ciągu kilku minut. Jeśli przedsiębiorca nie zdążył jeszcze zarejestrować firmy może w jednym wniosku:

 • zarejestrować działalność;
 • otworzyć konto firmowe mBank – mBiznes Konto Standard;
 • stworzyć profil zaufany.

Za pośrednictwem mBanku działalność zostanie zarejestrowana w ZUS, US i CEiDG. Dodatkowo bank w imieniu klienta wystąpi o nadanie numerów NIP i REGON, a wszystkie te czynności są darmowe.

Konto firmowe mBank – opinia

Jak widać mBiznes Konto Standard jest całkiem atrakcyjną ofertą na rynku. Dodatkowo rachunek często objęty jest promocjami, z których mogą skorzystać nowi klienci.

Dla obecnych i nowych klientów bank udostępnia również wiele udogodnień. Początkujący przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc ze strony banku w założeniu działalności.

Z kolei dla mikroprzedsiębiorców atutem będzie z pewnością szybki dostęp do płatności oraz wygodne fakturowanie.

Dodatkowo nowoczesna bankowość internetowa zapewnia lepszą kontrolę nad przepływami gotówkowymi i pozwala na zaoszczędzenie na obsłudze księgowej.

Oferta powinna również przypaść do gustu dużym firmom, którym zależy na automatyzacji płatności oraz wieloosobowym dostępie do konta.

Warto również zwrócić uwagę na możliwość otwarcia aż 50 rachunków pomocniczych.

Propozycja raczej nie będzie odpowiednia dla przedsiębiorstw realizujących duże ilość przelewów, ponieważ po zakończeniu okresu promocyjnego opłaty i prowizję mogą generować spore koszty.

W przypadku firm operujących gotówką warto także mieć na uwadze fakt, że za skorzystanie z urządzeń należących do niektórych sieci naliczone zostaną wysokie prowizje. Pomimo tego, konto firmowe mBank na pewno wygląda całkiem nieźle na tle konkurencji.

Rachunek firmowy mBanku w pigułce

1

mBiznes Konto Standard

Konto 0 zł / 19 zł
Karta 5 zł / 7 zł
Bonus 1000 zł
Konto >>
Karta / płatności >>
Bankomaty / gotówka >>
Przelewy >>
Promocja >>
 • Przeznaczenie konta:
 • jednoosobowa działalność gospodarcza
 • spółka jawna, cywilna, partnerska, z.o.o.
 • stowarzyszenie rejestrowe
 • fundacja
 • spółdzielnia
 • Opłata za otwarcie konta – 0 zł
 • Miesięczna opłata za prowadzenie konta – 0 zł / 19 zł
 • Opłaty za konto unikniesz, jeżeli wykonasz min. 1 przelew w miesiącu do ZUS
 • Karta płatnicza: Visa Business Debit / Mastercard Debit Business
 • Funkcjonalność karty: płatności zbliżeniowe, płatności internetowe, 3D Secure, program rabatowy mBanku
 • Płatności mobilne: Blik, Apple Pay, Google Pay
 • Opłata za wydanie karty: 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę: 7 zł lub 5 zł (opłatę można obniżyć z 7 zł do 5 zł, jeżeli wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą na sumę min. 500 zł

 

 • Wypłata z bankomatów w Polsce:
 • 0 zł – bankomaty mBank, Santander Bank, Planet Cash, Euronet (jeżeli wypłata wynosi min. 100 zł, w przeciwnym wypadku – 1,30 zł)
 • 3,5% (min. 5 zł) – pozostałe bankomaty
 • 0 zł – wypłata Blikiem
 • Wypłata z bankomatów za granicą – 3,5% (min. 5 zł) + 5,9% za przewalutowanie transakcji
 • Wpłatomaty – 0 zł
 • Wpłata gotówki w oddziale banku – 0,5% (min. 9 zł)
 • Wypłata gotówki w oddziale banku – 0,5% (min. 9 zł)
 • Zwykły przelew online – 1,50 zł
 • Przelew do ZUS i US – 0 zł / 0 zł
 • Przelew natychmiastowy – 10 zł
 • Zwykły przelew w oddziale banku – 10 zł
 • Przelew europejski SEPA – 1,50 zł
 • Przelew zagraniczny SWIFT – 0,35% (min. 25 zł – maks. 200 zł)
 • Zlecenie stałe – 0 zł
 • Polecenie zapłaty – 0 zł
 • Kody SMS autoryzujące operacje – 0 zł

1000 zł premii + BEZTERMINOWE zwolnienie z opłat za prowadzenie konta

KROK 1

Do 12 czerwca 2024 roku zawnioskuj o:

 • rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej
 • otwarcie rachunku mBiznes Konto Standard wraz z jedną z kart:
 • Visa Business Debit
 • Mastercard Debit Business
 • Mastercard Business WOŚP
 • Mastercard Business WOŚP Mobilna

UWAGA!

Tylko karta Visa Business Debit pozwoli Ci się ubiegać o zdobycie premii pieniężnych.

Jeżeli chcesz zdobyć całą premię (1000 zł), musisz zaznaczyć we wniosku chęć skorzystania z aplikacji płatniczej Planet Pay POSapp.

KROK 2

W ciągu 30 dni od podpisania umowy o rachunek firmowy wykonaj kartą Visa Business Debit bezgotówkowe płatności na sumę min. 1 tys. zł.

KROK 3

W ciągu 30 dni od podpisania umowy o rachunek firmowy przyjmij przez aplikację Planet Pay POSapp płatności bezgotówkowe na sumę min. 300 zł.

Transakcje w danym miesiącu kalendarzowym należy rozliczyć i nie można ich anulować.

Premię (500 lub 1 tys. zł) otrzymasz na konto firmowe do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś warunki promocji.

Wnioskuj ➔

5/5 - 1 głosów