KONTO FIRMOWE NEST BANK

Konto firmowe Nest Bank zostało przygotowane z myślą o przedsiębiorcach niezależnie od formy prawnej ich działalności.

Dzięki niemu klienci mają możliwość znacznego ograniczenia kosztów związanych z prowadzeniem konta, dostęp do nowoczesnej bankowości internetowej oraz korzystania z innych bardzo przydatnych funkcjonalności.

Nest Bank jest stosunkowo niewielką instytucją, jednak ofertą którą przygotował może śmiało konkurować z innymi dostępnymi u konkurencji.

Konto firmowe Nest Bank – opłaty

Zarówno otwarcie BIZnest Konta jak i jego comiesięczne utrzymanie nic nie kosztują.

Propozycja Nest Banku obejmuje możliwość utworzenia pomocniczych rachunków. Wysokość prowizji związanej z ich obsługą zależy od tego, w jakiej walucie konto jest prowadzone:

 • PLN – 10 zł;
 • EUR, USD, GBP – 0 zł.

Karta

Niestety w tym zakresie nie mamy żadnego wyboru, ponieważ bank oferuje jedynie kartę Visa Business, która pozwala na realizowanie zbliżeniowych i internetowych płatności. Karta wydawana jest nieodpłatnie i jej obsługa również nic nie kosztuje.

W przypadku zamówienia dodatkowych kart debetowych opłata za wydanie to 25 zł. Z kolei koszt obsługi karty opłacany jest jedynie raz w roku, i także wynosi 25 zł.

Bankomaty

Klienci biznesowi współpracujący z Nest Bankiem zyskują możliwość korzystania bezpłatnie z bankomatów należących do sieci Euronet, wypłat gotówki przy użyciu kodu Blik oraz usługi cashback.

Za korzystanie z innych bankomatów zostanie naliczona prowizja w wysokości 6 zł. Taki sam koszt trzeba ponieść w przypadku używania bankomatów zagranicznych i dodatkowo bank doliczy prowizję 4,9% związaną z przewalutowaniem transakcji.

Nest Bank oferuje klientom natomiast bezpłatne korzystanie z wpłatomatów. Z kolei realizacja wpłat i wypłat w placówkach objęta jest opłatą 0,5% (min. 10 zł).

Niezbyt korzystnym rozwiązaniem jest ograniczanie przedsiębiorcom dostępu do gotówki (limit to 10 tys. zł). W celu pobrania większej kwoty należy zgłosić to dwa dni wcześniej w oddziale banku.

Ograniczenia związane są także w przypadku wypłacania gotówki przy użyciu karty lub mobilnie, jednak sytuacja wygląda nieco lepiej.

Maksymalna kwota jaka może zostać jednorazowo pobrana to 20 tys. zł, a w ciągu dnia można wykonać 10 takich operacji.

Przelewy

Nest Bank dla przedsiębiorców przygotował kilka pozycji, z których można korzystać bezpłatnie. Są to:

 • zwykłe przelewy internetowe;
 • europejskie przelewy SEPA (spread na EUR to ok. 6%);
 • przelewy kierowane do ZUS i US;
 • stałe zlecenia.

Prowizja pobierana podczas realizacji natychmiastowego przelewu wynosi 10 zł, a w przypadku polecenia zapłaty – 5 zł.

Nie ma dobrej wiadomości dla tych, którzy korzystają z zagranicznych przelewów SWIFT, ponieważ ustalona przez Nest Bank opłata to aż 50 zł.

Do autoryzowania operacji wykorzystywane są kody SMS, które są darmowe.

Bankowość elektroniczna i aplikacja mobilna

Bardzo dobrym posunięciem ze strony banku jest udostępnienie klientom możliwości załatwiania większości spraw zdalnie.

W serwisie transakcyjnym można zrealizować wszystkie podstawowe operacje jak np. wykonywanie przelewów, ale dodatkowo skorzystać z wielu ciekawych funkcjonalności.

Przedsiębiorcy mogą między innymi zarządzać uprawnieniami dostępu do konta, dzięki czemu osoba potwierdzająca transakcję otrzyma powiadomienie push/SMS/e-mail dotyczące transakcji, które oczekują na realizację.

Szczególną uwagę warto zwrócić na usługa Moje finanse, która daje wgląd do salda i wykonywanych na kontach w innych bankach operacji a także pozwala na zarządzanie nimi.

Tego typu rozwiązanie docenią przede wszystkim ci, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Usługa Moje finanse daje klientom wiele możliwości, m.in.:

 • przeniesienie zdefiniowanych odbiorców i środków z innych banków;
 • analizę wpływów i wydatków na posiadanych rachunkach.

Przedsiębiorcy potrzebujący wsparcia kredytowego mogą z poziomu bankowości internetowej starać się o kredyt na rachunku oraz karty kredytowe.

Logowanie do aplikacji mobilnej możliwe jest przy użyciu metody biometrycznej (Face ID, odcisk palca).

Standardowo do autoryzowania operacji wykorzystywane są kody SMS, jednak istnieje możliwość ustanowienia hasła mobilnego.

Dostęp do finansów osobistych i firmowych jest możliwy przy użyciu jednego loginu i hasła.

Nest Bank w wyraźny sposób zaznacza, w jakiej strefie obecnie się znajdujemy, więc raczej nie ma możliwości przypadkowego pomylenia rachunków.

Bardzo przydatną opcją jest możliwość takiego spersonalizowania aplikacji, by jak najlepiej odpowiadała na potrzeby użytkownika. Aplikacja pozwala także na wysyłanie numeru konta na numer telefonu lub adres e-mail.

W celu poznania wszystkich funkcjonalności oferowanych przez Nest Bank należy wejść na stronę internetową, na której udostępniona została specjalna mapa.

Oferta dla firm handlowo-usługowych

Nest Bank nie zapomina o klientach, którzy działają w branży handlowo-usługowej i na co dzień operują gotówką.

To właśnie z myślą o takich przedsiębiorcach przygotowano możliwość darmowego korzystania z bankomatów należących do sieci Euronet oraz ofertę terminali płatniczych z bezterminową akcją specjalną.

Do zyskania jest kilkaset złotych premii za zawarcie umowy o dzierżawę terminala, a dodatkowo dołączając do programu Polska Bezgotówkowa zdobyć można jeszcze więcej bonusów.

Oferta kredytowa

Niestety Nest Bank pod tym względem się nie popisał i ofertę kredytową kieruje jedynie do tych firm, które na rynku działają od minimum dwóch lat.

Przedsiębiorstwa spełniające ten warunek mogą skorzystać z następujących produktów:

 • BIZnest Limit w Koncie;
 • BIZnest Kredyt (różne warianty);
 • kredyt z gwarancjami różnych instytucji.

Nest Bank zapewnia, że pozyskane środki trafią na konto kredytobiorcy bardzo szybko i oferuje możliwość obniżenia kosztów kredytowania dzięki gwarancji innych instytucji.

Oferta walutowa

Bank nie przygotował zbytnio rozbudowanej oferty, jednak klienci mogą skorzystać z 10 walut: USD, EUR, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, NOK, RON, SEK.

Otwarcie i prowadzenie rachunku walutowego są darmowe. Wysokość innych prowizji zależy od tego, na jaką walutę zdecyduje się klient.

W ofercie nie znajdziemy kantoru walutowego, ale alternatywnie skorzystać można z płatnej usługi Korzystnego przewalutowania ze spreadem niższym niż standardowo.

Tabela kursowa jest uaktualniana co pół godziny (od 9:00 do 17:00).

Nadwyżki finansowe

Firmy, których przychody są wyższe niż wydatki mogą zagospodarować wygenerowaną nadwyżkę finansową nawet na bardzo krótki czasu.

Jednym ze sposobów jest konto oszczędnościowe z oprocentowaniem opartym na wskaźniku WIBOR 3M.

Po założeniu konta oszczędnościowego w promocji przedsiębiorcy zyskują podwyższone oprocentowanie obowiązujące w miesiącu otwarcia i dwóch następnych.

Oferta banku obejmuje także lokaty terminowe od 7 dni do 3 lat z minimalną wartością zdeponowanych środków 1 tys. zł (maks. 1,5 mln zł).

Zarządzanie rachunkiem

Udostępniony dla przedsiębiorców portal Obsługa faktur proponowany jest w celu ułatwienia zarządzania rachunkiem. Daje on wiele możliwości:

 • dostarczanie faktur księgowym;
 • monitorowanie działań księgowych zdalnie;
 • wystawianie nowych faktur;
 • wysyłanie przypomnień do kontrahentów.

Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z usługi faktoringu (Faktoria), dzięki której Nest Bank przejmuje realizację płatności za wystawione faktury i ryzyko, które wiąże się z otrzymaniem należności.

Jak założyć konto firmowe Nest Bank?

Proces otwierania rachunku może zostać w całości przeprowadzony zdalnie. Na stronie banku zamieszczony jest wniosek, który może złożyć każda osoba uprawniona do reprezentowania firmy lub organizacji.

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność mają możliwość założenia konta podczas wideo rozmowy z doradcą bankowym.

Należy przygotować jedynie dowód osobisty i telefon. Dla firm o innej strukturze prawnej weryfikacja odbywa się na podstawie przelewu zrealizowanego z konta indywidualnego obsługiwanego przez inny bank:

 • Alior Bank;
 • ING Bank Śląski;
 • mBank;
 • Bank Pekao;
 • Santander Bank Polska.

Dane otrzymane z przelewem zostaną porównane z tymi, które wprowadzono we wniosku, a o dalszych krokach bank poinformuje drogą mailową.

Z powyższej możliwości nie można skorzystać, gdy konto, z którego planujemy wykonać przelew weryfikacyjny zostało dopiero co otwarte z wykorzystaniem tej metody.

Po wprowadzeniu NIP-u we wniosku dane zostaną zaczytane automatycznie z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Potwierdzenie chęci otwarcia BIZnest Konta odbywa się przy pomocy weryfikacyjnego kodu SMS, który bank przyśle tuż przed wysłaniem wniosku. Na maila zostaną wysłane:

 • tabele opłat, prowizji i oprocentowania;
 • wzór umowy ramowej;
 • regulamin prowadzenia rachunków.

Przedsiębiorcy mają także możliwość podpisania umowy z kurierem po wysłaniu wniosku zdalnie lub przeprowadzenia całego procesu otwarcia rachunku w placówce bankowej.

Konto firmowe Nest Bank – opinia

Nie da się ukryć, że oferta Nest Banku obejmuje opcje, których nie znajdziemy u konkurencji. Należą do nich np. bezpłatne przelewy internetowe bez limitu.

Serwis transakcyjny udostępniony przez bank i aplikacja mobilna są nowoczesne, rozbudowane, a przy tym proste w użytkowaniu.

BIZnest Konto będzie dobrym rozwiązaniem dla osób samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorstw, ponieważ jak widać bank stawia na ograniczenie kosztów bankowych.

Z wyboru będą również zadowoleni przedsiębiorcy działający w branży handlowo-usługowej, którzy mogą bezpłatnie korzystać z wpłatomatów.

Nie jest to natomiast produkt dla klientów, którzy współpracują z zagranicznymi kontrahentami, ponieważ – jak wspomniano wcześniej – oferta walutowa nie należy do najlepszych.

Konto firmowe Nest Bank w tym zakresie to zaledwie mała część tego, co potrzebne jest do korzystnego operowania obcymi walutami.

Rachunek firmowy Nest Banku w pigułce

1

BIZnest Konto

Konto 0 zł
Karta 0 zł
Bonus 900 zł
Konto >>
Karta / płatności >>
Bankomaty / gotówka >>
Przelewy >>
Promocja >>
 • Przeznaczenie konta:
 • jednoosobowa działalność gospodarcza
 • spółka
 • stowarzyszenie
 • fundacja i inne podmioty
 • Opłata za otwarcie konta – 0 zł
 • Miesięczna opłata za prowadzenie konta – 0 zł
 • Karta płatnicza: Visa Business
 • Funkcjonalność karty: płatności zbliżeniowe, płatności internetowe
 • Płatności mobilne: Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPay 
 • Opłata za wydanie karty – 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę – 0 zł

 

 • Wypłata z bankomatów w Polsce:
 • 0 zł – bankomaty Euronet
 • 6 zł – pozostałe bankomaty
 • 0 zł – wypłata Blikiem
 • Wypłata z bankomatów za granicą – 6 zł + 4,9% za przewalutowanie transakcji
 • Wpłatomaty – 0 zł
 • Cashback – 0 zł
 • Wpłata gotówki w oddziale banku – 0,5% (min. 10 zł)
 • Wypłata gotówki w oddziale banku – 0,5% (min. 10 zł)
 • Zwykły przelew online – 0 zł
 • Przelew do ZUS i US – 0 zł / 0 zł
 • Przelew natychmiastowy – 10 zł
 • Zwykły przelew w oddziale banku – 10 zł
 • Przelew europejski SEPA – 0 zł
 • Przelew zagraniczny SWIFT – 0,25% (min. 50 zł – maks. 200 zł)
 • Zlecenie stałe – 0 zł
 • Polecenie zapłaty – 5 zł od każdej realizacji
 • Kody SMS autoryzujące operacje – 0 zł
Kumulacja promocji w Nest Banku – 500 zł zwrotu za paliwo + 400 zł za terminal

KROK 1

Do 27 czerwca 2024 roku złóż wniosek o otwarcie BIZnest Konta i w ciągu 14 dni od jego wysłania zawrzyj z bankiem umowę o prowadzenie rachunku.

Wyraź niezbędne zgody marketingowe i zaakceptuj regulamin.

KROK 2

W miesiącu otwarcia BIZnest Konta i w 4 kolejnych pełnych miesiącach kalendarzowych lub w każdym z 5 pełnych miesięcy kalendarzowych po podpisaniu umowy o konto:

 • wykonaj przelew do ZUS lub US;
 • wykonaj minimum jedną płatność bezgotówkową kartą na stacji paliw

Bank zwróci Ci 25% wydatków na stacji paliw (maks. do 100 zł miesięcznie). Łącznie możesz zdobyć 500 zł moneybacku (100 zł x 5 miesięcy).

Zwroty będziesz otrzymywać do końca miesiąca następującego po tym, w którym zrealizowałeś wymagane zadania.

KROK 3

Aby zdobyć premię 400 zł za terminal płatniczy, należy w czasie trwania promocji złożyć o niego wniosek i spełnić warunki akcji.

Wysokość premii zależy od średnich obrotów na terminalu – w ciągu 3 miesięcy następujących po miesiącu podpisania umowy.

Wysokość nagrodyObrót na terminalu
Aplikacja NestPOS
100 zł5000 zł i więcej
Terminal tradycyjny
100 zł5000 – 7999,99 zł
200 zł8000 – 9999,99 zł
300 zł10 000 – 14 999,99 zł
400 zł15 000 zł i więcej

KROK 4

Będąc klientem Nest Banku będziesz mógł polecać jego produkty i zdobywać kolejne premie. 

Wnioskuj ➔