KONTO FIRMOWE PEKAO BANK

Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA zostało stworzone z myślą o przedsiębiorcach, których przychody ze sprzedaży nie przekraczają kwoty 5 mln rocznie.

W szczególności powinno zwrócić uwagę tych klientów, którzy dążą do maksymalnego ograniczenia opłat przy niewielkiej aktywności.

Jednym z przygotowanych udogodnień jest nowoczesna mobilna aplikacja Peopay oferująca różne rodzaje płatności mobilnych i funkcję wielowalutową. Z oferty Banku Pekao mogą skorzystać:

 • osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą;
 • firmy z uproszczoną rachunkowością;
 • wspólnoty mieszkaniowe;
 • zarządy wspólnot;
 • fundacje;
 • stowarzyszenia.

Konto firmowe Pekao Bank – opłaty

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów bank nie pobiera opłat za otwarcie rachunku, a zwolnienie z opłaty za comiesięczną obsługę można zyskać po spełnieniu jednego z poniższych warunków:

 • realizacja przelewu do ZUS/US;
 • wpływ na rachunek min. 2000 zł;
 • rozliczenie min. 1 transakcji z terminala wydanego przez Pekao;
 • realizacja min. 1 transakcji wymiany walut;
 • opłacenie 1 raty leasingu w Pekao Leasing.

Dla przedsiębiorstw, które na rynku działają mniej niż rok i dla organizacji pożytku publicznego bank przygotował możliwość bezpłatnego korzystania z Konta Przekorzystnego Biznes przez 12 miesięcy bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

Warto wiedzieć także o możliwości założenia pomocniczego rachunku, którego prowadzenie to koszt 10 zł miesięcznie. Konto Przekorzystne Biznes nie jest oprocentowane.

Karta

Bank Pekao SA przygotował dla klientów dwie propozycje kart płatniczych:

 • Visa Business;
 • Mastercard Business (wielowalutowa).

Obie karty mogą być wykorzystywane do płatności internetowych oraz zbliżeniowych, a Pekao nie obciąża klientów opłatami związanymi z wydaniem oraz odnowieniem karty.

Koszt comiesięcznej obsługi karty wynosi 8 zł. Aby uniknąć opłaty należy wykonać transakcje bezgotówkowe kartą o łącznej wartości 500 zł miesięcznie.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem zastosowanym przez bank jest możliwość dowolnego spersonalizowania kart.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Nieodpłatnie przedsiębiorcy mogą korzystać z tych bankomatów, które należą do sieci Pekao.

Inne urządzenia pozwalają na realizację dwóch pierwszych wypłat w miesiącu, a za następne należy ponieść opłatę w wysokości 2% pobieranej kwoty (min. 5 zł). Te same warunki dotyczą korzystania z bankomatów zagranicznych.

Z kolei w przypadku wpłat we wpłatomatach, bezpłatne są te, które zostaną zrealizowane w urządzeniach należących do sieci Pekao z uwzględnieniem limitu 100 tys. zł.

Przekraczając powyższą kwotę zostanie pobrana prowizja w wysokości 0,2%. Opłata pobierana jest także za korzystanie z wpłatomatów, które oznaczone są logiem Blika i wynosi 0,4% (min. 2 zł).

Niestety przedsiębiorcy nie mają możliwości bezpłatnego korzystania z usługi cashback, ponieważ ustalona opłata wynosi 2 zł.

Z kolei prowizja pobierana za wpłatę gotówkową realizowaną w oddziale banku wynosi 0,3% (min. 8 zł).

Podczas wypłacania pieniędzy w placówce opłata nie jest pobierana, gdy nie zostanie przekroczony miesięczny limit w wysokości 10 tys. zł. W przeciwnym wypadku również należy opłacić prowizję 0,3% (min. 8 zł).

Przelewy

Bezpłatnie można korzystać z możliwości realizowania wewnętrznych przelewów między rachunkami.

Przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z pakietu 15 darmowych przelewów lub zleceń stałych kierowanych do innych banków w miesiącu. Po wyczerpaniu pakietu koszt przelewu to 1,50 zł.

W tym miejscu warto wspomnieć o mobilnej aplikacji Peopay, która daje możliwość bezpłatnego zlecania przelewów. Darmowe są także przelewy do ZUS i US.

Koszt przelewu natychmiastowego to 10 zł, z kolei za przelew zlecony w placówce banku zapłacimy 15 zł.

Do autoryzowania operacji wykorzystywane są kody SMS, które niestety nie są całkowicie darmowe. Co prawda nie zapłacimy nic za pierwsze 20 w miesiącu, jednak po wyczerpaniu puli każdy SMS to koszt 0,30 zł.

Prowizje ustalone przez Pekao dotyczące zagranicznych przelewów wyglądają następująco:

 • europejskie SEPA – 1,50 zł (opłata pobierana po wyczerpaniu puli 15 bezpłatnych przelewów);
 • SWIFT – 0,25% (min. 30 zł, maks. 120 zł).

Aplikacja mobilna

Funkcjonalna aplikacja mobilna Peopay stwarza przedsiębiorcom wiele możliwości. Dzięki niej klienci mogą sprawdzić historię rachunku, pobrać gotówkę z bankomatu a także w szybki sposób opłacić fakturę po zeskanowaniu jej.

Przedsiębiorcy, którzy w Banku Pekao posiadają więcej niż tylko jeden rachunek mogą skorzystać z opcji powiązania ich w aplikacji. Po zrobieniu tego można swobodnie przełączać się między kontami bez potrzeby logowania za każdym razem.

Oprócz tego klienci mają możliwość wykonywania wielu innych czynności:

 • zlecania przelewów krajowych oraz na numer telefonu,
 • realizowania płatności mobilnych (BLIK, Google Pay, Apple Pay),
 • płacenia w Internecie przy użyciu kodów QR,
 • płacenia telefonem w złotówkach i obcych walutach bez potrzeby przewalutowania.

Oferta walutowa

W tym aspekcie Bank Pekao wypada na tle konkurencji co najmniej dobrze.

Warto wspomnieć przede wszystkim o możliwości otwarcia bezpłatnych rachunków pomocniczych w 20 obcych walutach, udostępnionej puli 15 darmowych przelewów europejskich SEPA i braku opłat związanych z otrzymanym przelewem dewizowym.

Z kolei oferta Kantoru Pekao24, który można aktywować w oddziale banku lub na infolinii obejmuje atrakcyjne kursy walut. Po aktywacji korzystanie z usługi możliwe jest z poziomu mobilnej aplikacji oraz serwisu transakcyjnego.

Bank traktuje wymianę walut między własnymi rachunkami dewizowymi jako przelew wewnętrzny, dzięki czemu pieniądze trafiają na konto natychmiast.

Kolejne udogodnienie to wielowalutowa karta, która może zostać przypięta do konta firmowego oraz innych rachunków, które prowadzone są w obcych walutach – EUR, USD, GBP, CHF.

Dzięki takiemu rozwiązaniu można rozliczać bezgotówkowe transakcje bezpośrednio w walucie obcej omijając koszty i prowizje związane z przewalutowaniem.

Rozliczanie transakcji zrealizowanych kartą wielowalutową z konta prowadzonego w PLN odbywa się po korzystnym kursie Mastercard i nie jest objęte prowizją za przewalutowanie.

Oferta dla mikrofirm i detalistów

Konto Przekorzystne Biznes jest na tyle atrakcyjne, że doskonale powinno sprawdzić się firmom, które dopiero rozpoczynają swoją działalność na rynku.

Od samego początku można liczyć na pomoc od banku w związku z załatwianiem wymaganych formalności.

A dodatkowo jeśli wniosek zostanie złożony w Pekao24 lub Peopay można jednocześnie otworzyć konto firmowe i zarejestrować działalność gospodarczą.

Konieczne jest posiadanie profilu zaufanego. Młode firmy mogą zyskać zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku przez 12 miesięcy bez dodatkowych warunków.

Jak wiadomo, nowo powstałe przedsiębiorstwa mają stosunkowo niewielki zakres działalności dzięki czemu stawiane przez bank limity nie powinny znacząco ich ograniczać, a pozwolą zaoszczędzić pewną sumę.

Dla przedsiębiorstw z branży handlowo-usługowej Pekao przygotował także ofertę terminali płatniczych, która daje możliwość zwolnienia z opłat za dzierżawę przez:

 • rok za przystąpienie do programu Polska Bezgotówkowa;
 • pół roku w ramach promocji wewnętrznej banku Pekao.

Łącznie zyskać można bezpłatną dzierżawę terminala przez półtora roku. Standardowo bank pobiera prowizję, która mieści się w przedziale 30 – 50 zł za miesiąc, a jej wysokość zależy od wybranego modelu terminala.

Ustalona przez bank prowizja od transakcji kartą wynosi 0,7%.

Oferta kredytowa

Jeśli chodzi o ofertę kredytową, Bank Pekao proponuje przedsiębiorcom wiele produktów:

 • kredyty obrotowe, inwestycyjne i dla mikroprzedsiębiorstw z gwarancją EFI EaSI;
 • kredyt technologiczny;
 • kredyt dla podmiotów, które ubiegają się o dotacje unijne;
 • Pożyczkę Przekorzystną Biznes.

Zakładając kartę kredytową MOTO Biznes można także uzyskać częściowy zwrot gotówki za bezgotówkowe płatności wykonane na stacjach paliw w Polsce. W jednym cyklu rozliczeniowym uzyskać można maksymalnie 50 zł.

Jak założyć konto firmowe Pekao Banku?

Aby otworzyć Konto Przekorzystne Biznes należy udać się do najbliższego oddziału banku. Alternatywą dla tej metody jest wnioskowanie o rachunek przez Internet, które jednak wymaga spełnienia dodatkowych warunków:

 • prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej;
 • posiadanie rachunku osobistego w Pekao.

Po wypełnieniu wniosku na stronie internetowej banku, dalsze kroki wykonuje się przy użyciu aplikacji Peopay oraz metody ”na selfie”.

Konto firmowe Pekao Bank – opinia

Zdecydowanie atutem oferty jest możliwość uniknięcia dwóch najważniejszych opłat po spełnieniu prostych warunków.

W celu anulowania opłaty za prowadzenie konta konieczne jest zrealizowanie zaledwie jednego warunku z pięciu, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Nie da się ukryć, że konto firmowe Pekao Banku posiada wiele zalet, ale największe korzyści odnotują ci przedsiębiorcy, którzy szukają sposobu na ulokowanie nadwyżek finansowych. Mało atrakcyjna jest natomiast oferta oszczędnościowa.

Mimo to, warto bliżej zainteresować się Kontem Przekorzystnym Biznes między innymi dlatego, że oferuje ono korzystne warunki finansowe i nowoczesny serwis internetowy wraz z aplikacją mobilną.

Rachunek firmowy Pekao Banku w pigułce

1

Konto Przekorzystne Biznes

Konto 0 zł / 12 zł
Karta 0 zł / 8 zł
Bonus 2000 zł
Konto >>
Karta / płatności >>
Bankomaty / gotówka >>
Przelewy >>
Promocja >>
 • Przeznaczenie konta:
 • jednoosobowa działalność gospodarcza
 • firma z uproszczoną rachunkowością
 • wspólnota mieszkaniowa, zarząd wspólnot
 • fundacja
 • stowarzyszenie

Konto mogą otworzyć firmy, których przychód ze sprzedaży nie przekracza 5 mln zł / rok.

 • Opłata za otwarcie konta – 0 zł
 • Miesięczna opłata za prowadzenie konta – 0 zł / 12 zł
 • Opłaty za konto unikniesz, jeżeli:
 • wykonasz przelew do ZUS/US LUB
 • zapewnisz comiesięczny wpływ na rachunek w kwocie min. 2 tys. zł LUB
 • zostanie rozliczona min. 1 transakcja z terminala wydanego przez bank LUB
 • wykonasz min. 1 transakcję wymiany walut LUB
 • opłacisz min. 1 ratę leasingu w Pekao Leasing
 • Zwolnienie z opłat przez pierwsze 12 miesięcy przysługuje firmom, które działają krócej niż rok oraz organizacjom pożytku publicznego – bezwarunkowo.
 • Karta płatnicza: Visa Business / Mastercard Business – wielowalutowa
 • Funkcjonalność karty: płatności zbliżeniowe, płatności internetowe, wielowalutowość, własny wizerunek karty
 • Płatności mobilne: Blik, Apple Pay, Google Pay
 • Opłata za wydanie karty: 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę: 0 zł / 8 zł
 • Uniknięcie opłaty za kartę: należy wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 500 zł

 

 • Wypłata z bankomatów w Polsce:
 • 0 zł – bankomaty własne i 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w miesiącu
 • 2% (min. 5 zł) – pozostałe bankomaty obce
 • Wypłata z bankomatów za granicą:
 • 0 zł – 2 pierwsze wypłaty w miesiącu
 • 2% (min. 5 zł) – każda kolejna wypłata
 • Wpłatomaty:
 • własne – 0 zł do 100 tys. zł/mies. oraz 0,2% – powyżej 100 tys. zł/mies.
 • pozostałe (oznaczone logo Blik) – 0,4% (min. 2 zł)
 • Cashback – 2 zł
 • Wpłata gotówki w oddziale banku – 0,4% (min. 10 zł)
 • Wypłata gotówki w oddziale banku – 0,4% (min. 10 zł)
 • Zwykły przelew online:
 • 0 zł – przelewy wewnętrzne oraz pakiet 15 darmowych przelewów/zleceń stałych do innych banków w miesiącu
 • 1,50 zł – przelewy poza pakietem
 • 0 zł – przelewy w aplikacji mobilnej PeoPay
 • Przelew do ZUS i US – 0 zł / 0 zł
 • Przelew natychmiastowy – 10 zł
 • Zwykły przelew w oddziale banku – 17 zł
 • Przelew europejski SEPA – 0 zł pierwsze 15 w miesiącu, każdy kolejny – 1,50 zł
 • Przelew zagraniczny SWIFT – 0,25% (min. 30 zł – maks. 120 zł)
 • Zlecenie stałe:
 • pakiet 15 darmowych przelewów/zleceń stałych do innych banków w miesiącu
 • 1,50 zł – przelew poza pakietem
 • Polecenie zapłaty – 0 zł
 • Kody SMS autoryzujące operacje:
 • 0,30 zł – kod SMS
 • 0 zł – autoryzacja w aplikacji mobilnej PeoPay
2000 zł premii + zwolnienie z opłat za prowadzenie konta

KROK 1

Do 31 sierpnia 2024 roku otwórz Konto Przekorzystne Biznes wraz z kartą Mastercard i dostępem do bankowości elektronicznej.

Zaakceptuj regulamin i wyraź zgodę na otrzymywanie od banku informacji handlowych / marketingowych drogą elektroniczną i telefoniczną.

300 zł premii za spełnienie powyższych warunków otrzymasz do końca trzeciego miesiąca następującego po tym, w którym otwarłeś konto firmowe.

UWAGA! O tę premię mogą ubiegać się tylko osoby prowadzące JDG!

KROK 2

W jednym z dwóch kolejnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia Konta Przekorzystnego Biznes, wykonaj przelew do ZUS na kwotę min. 300 zł.

KROK 3

W każdym z 5 kolejnych miesięcy, które będą następować po miesiącu otwarcia konta:

 • wykonaj przelew do ZUS na kwotę min. 300 zł
 • wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą debetową lub Apple Pay / Google Pay na min. 500 zł
Bank zwróci Ci 3% wydatków za transakcje bezgotówkowe – maksymalnie 120 zł w miesiącu (5 mies. x 120 zł = 600 zł).

UWAGA! Aby otrzymać jakąkolwiek nagrodę w promocji, koniecznie należy spełnić warunek dot. przelewu do ZUS!

KROK 4

Podpisz z bankiem umowę o korzystanie z terminalu płatniczego.

Za pośrednictwem terminala przyjmij płatności na min. 1 tys. zł w każdym z 5 kolejnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia Konta Przekorzystnego Biznes.

Poszczególne premie cząstkowe (100 zł) otrzymasz w miesiącu następującym po tym, w którym spełnisz wymagane warunki. Łącznie można zdobyć 500 zł premii (5 miesięcy x 100 zł).

KROK 5

Aby zdobyć kolejne 600 zł premii, podpisz z bankiem umowę o jeden z poniższych produktów:

 • kredyt / pożyczka na min. 100 tys. zł (wniosek należy złożyć w terminie do 5 miesięcy, liczonych od miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta firmowego)
 • leasing Pekao, na poczet spłaty którego będziesz wykonywał min. 1 przelew miesięcznie (na min. 2 tys. zł) przez okres 5 miesięcy od otwarcia konta firmowego
 • faktoring – z min. 2 uznaniami wykupu wierzytelności na Koncie Przekorzystnym Biznes (w ramach Pekao Faktoring) w ciągu 5 miesięcy od otwarcia konta firmowego
Wnioskuj ➔

5/5 - 1 głosów