KONTO FIRMOWE SANTANDER BANK

Jedną z pozycji w ofercie Santander Banku jest Konto Firmowe Godne Polecenia, które zasadniczo dedykowane jest osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą.

Poza funkcjonalnym rachunkiem bank oferuje dodatkowe usługi, których celem ma być usprawnienie zarządzania finansami przedsiębiorstwa.

Konto firmowe Santander Bank – opłaty

Dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na otwarcie konta w promocji, bank oferuje bezterminowe zwolnienie z opłat związanych z prowadzeniem go oraz z użytkowaniem karty płatniczej.

Karta

Dla klientów, którzy preferują realizowanie płatności przy użyciu karty bank ma dwie propozycje:

 • Visa Business Electron;
 • Mastercard Business Debit.

Obie karty są przystosowane zarówno do realizowania płatności internetowych jak i zbliżeniowych. Warto również wspomnie o możliwości płacenia przy pomocy Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay.

Przedsiębiorcy są zwolnieni z opłat za wydanie karty i jej obsługę. Zamówienie głównej karty do rachunku oraz ewentualnych kart dodatkowych możliwe jest już na etapie wypełniania wniosku o konto firmowe.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Przedsiębiorcy posiadający konto firmowe Santander Banku mogą cieszyć się kilkoma darmowymi usługami.

Bank oferuje bezpłatne: bankomaty w Polsce i za granicą, wpłatomaty należące do sieci Santander Bank, a także usługę cashback.

Bank pobierze prowizję jedynie podczas wpłacania lub wypłacania gotówki w placówce banku i wynosi ona 0,65%, ale minimalna pobrana kwota to 20 zł.

Przelewy

Jeśli chodzi o opłaty i prowizje związane z przelewami, bank daje możliwość bezpłatnego zlecania:

 • zwykłych przelewów internetowych;
 • przelewów kierowanych do ZUS i US;
 • zleceń stałych;
 • poleceń zapłaty.

Dodatkowo klienci mają do dyspozycji pulę 10 darmowych przelewów ekspresowych, a po wykorzystaniu jej opłata wynosi 10 zł (również za przelewy Express Elixir).

Mało korzystnie prezentuje się koszt przelewów zlecanych w oddziale banku i wynosi aż 25 zł. Dla przelewów zagranicznych opłaty wyglądają następująco:

 • europejski przelew SEPA – 1,30 zł (po przekroczeniu limitu 10 bezpłatnych operacji);
 • SWIFT – 0,25% kwoty przelewu (min. 25 zł, maks. 200 zł).

Do autoryzowania operacji wykorzystywane są kody SMS, za które opłata nie jest pobierana.

Serwis transakcyjny i aplikacja mobilna

W funkcjonalnym serwisie Mini Firma udostępnionym przez Santander Bank Polska można wykonywać podstawowe operacje, jak np. zlecanie przelewów, stałych zleceń oraz zarządzanie kartami płatniczymi.

Ponadto bankowość internetowa daje przedsiębiorcom możliwość składania wniosków o inne produkty znajdujące się w ofercie banku oraz dostęp do funkcji i usług, których celem jest maksymalne ułatwienie zarządzania firmą.

Klienci posiadający w Santander Banku rachunek firmowy i indywidualny mogą ustawić do nich jeden login i hasło. Można to zrobić kontaktując się z doradcą bankowym na wideo czacie lub podczas wizyty w najbliższym oddziale.

Aby lepiej pokazać klientom możliwości serwisu transakcyjnego bank przygotował filmiki instruktażowe, które zamieszczone są na stronie internetowej.

Poza bankowością internetową dostępna jest również aplikacja Santander mobile, której celem jest zapewnienie dostępu do rachunku z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Jedynym wymaganiem jest oczywiście dostęp do Internetu.

W aplikacji mobilnej można również stworzyć jeden login i hasło do rachunku indywidualnego i firmowego.

Księgowość online

Po zalogowaniu do bankowości internetowej warto zapoznać się z ciekawą usługą eKsięgowość.

Przy jej pomocy przedsiębiorcy mogą wystawiać i przekazywać faktury, generować i wysyłać pliki JPK_VAT, a także kontrolować terminy i wysokość zbliżających się opłat.

Wszystkie powyższe działania można wykonywać samodzielnie lub skorzystać z pomocy dedykowanej księgowej i wsparcia technicznego (dostępne od poniedziałku do soboty).

Zakres możliwości zależy od tego, na jaki plan taryfowy się zdecydujemy.

Oferta kredytowa

Firmy, które działają na rynku od ponad roku mogą skorzystać z proponowanego przez Santander Bank wsparcia kredytowego. Oferta banku obejmuje:

 • kredyt w rachunku bieżącym (w złotówkach i walutach obcych);
 • kredyt obrotowy;
 • kredyt inwestycyjny.

Ponadto warto skorzystać z proponowanych lokat o różnym stopniu zapadalności, na których można ulokować nadwyżki finansowe.

Santander Trade

Z myślą o firmach, których działalność oparta jest na imporcie i eksporcie bank udostępnił platformę SantanderTrade.com. Dzięki niej nawiązywać można kontakty z kontrahentami zagranicznymi w aż 185 krajach.

Na platformie znajdziemy oferty i przetargi z całego świata, bieżące informacje na temat targów i wystaw, raporty z poszczególnych branży oraz omówienie regulacji i aktualnych zasad, które dotyczą handlu zagranicznego i obowiązują w różnych krajach.

Korzystanie z platformy nic nie kosztuje i jest możliwe z poziomu bankowości internetowej po wyborze opcji rejestracji na platformie SantanderTrade.

Oferta walutowa

W tym zakresie Santander Bank oferuje usługę Kantoru Santander/eFX, z którego korzystać można przez całą dobę 7 dni w tygodniu.

Bank wymaga posiadania rachunku dewizowego w takiej walucie, w jakiej przeprowadzane będzie transakcja. Rozliczenie odbywa się na podstawie aktualnych cen rynkowych automatycznie.

Jak założyć konto firmowe Santander Bank?

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą skorzystać mogą z dwóch metod:

Konieczne jest posiadanie ważnego dowodu osobistego oraz numeru REGON lub NIP firmy.

Formularz zostanie uzupełniony automatycznie, jeśli aktualne i kompletne dane znajdują się w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Dzięki temu czas, jaki należy poświęcić na uzupełnianie wniosku ulega znacznemu skróceniu. Do potwierdzenia tożsamości można wykorzystać poniższe metody:

 • wideorozmowa z doradcą bankowym;
 • wykonanie zdjęcia dowodu osobistego i twarzy w procesie zdalnym;
 • spotkanie z kurierem.

O założeniu rachunku klient zostanie poinformowany mailem i SMS-em. Po otrzymaniu informacji o aktywnym rachunku można zalogować się do bankowości elektronicznej i zainstalować mobilną aplikację na smartfonie lub tablecie.

Obecni klienci banku posiadający konto indywidualne mają możliwość otwarcia rachunku biznesowego w serwisie transakcyjnym. Wystarczy zalogować się na swoje konto, przejść do zakładki Oferta banku i tam kliknąć Konta firmowe (opcja znajduje się po lewej stronie menu).

W celu uzyskania pomocy w czasie zakładania rachunku należy skontaktować się z doradcą bankowym online, zadzwonić na infolinię lub odwiedzić najbliższą placówkę banku.

Zasadniczo współpracę z bankiem rozpocząć można już na etapie zakładania działalności, ponieważ serwis transakcyjny umożliwia złożenie wniosku o rejestrację firmy.

Podczas wypełniania wniosku można skonsultować się telefonicznie (bezpłatnie) z ekspertem księgowym.

Otwierając konto klienci zyskują także dostęp do innych produktów z oferty dla przedsiębiorców (np. Konto24 walutowe czy dzierżawa terminala płatniczego).

Konto firmowe Santander Bank – opinia

Już na samym wstępie warto wspomnieć o największej korzyści, jaką niesie ze sobą otwarcie rachunku firmowego w Santander Banku. Jest nią oczywiście możliwość bezterminowego zwolnienia z opłat za rachunek.

Oprócz tego bank oddaje do dyspozycji klientów funkcjonalną bankowość internetową i mobilną aplikację. A także dostęp do dodatkowych usług z oferty banku i współpracujących z nim firm.

Bank proponuje przedsiębiorcom możliwość finansowania bieżącej działalności i inwestycji, leasingu samochodów i maszyn, skorzystanie z ubezpieczeń a nawet możliwość ulokowania nadwyżek finansowych.

Klienci, których działalność opiera się na handlu i usługach powinni zainteresować się ofertą terminali płatniczych stacjonarnych i przenośnych.

A także możliwością przekształcenia własnego smartfona w terminal płatniczy, który posłuży do odbierania płatności zbliżeniowych.

Dla firm, które współpracują z kontrahentami zagranicznymi bank przygotował kantor walutowy i usługę Santander Trade.

Na uznanie zasługuje również możliwość otrzymania wsparcia księgowego, prawnika i pomoc w odzyskaniu należności.

Jedną z ciekawszych usług, które udostępnia bank jest eWadia. Pozwala ona na wykorzystanie pieniędzy banku w celu opłacenia wadium przetargowego.

Jak widać poza wspieraniem bieżącej działalności przedsiębiorców, bank stara się również o wsparcie ich rozwoju.

przyjaznebanki.pl