KONTO OSOBISTE CREDIT AGRICOLE

Konto osobiste Credit Agricole jako jedno z niewielu w Polsce generuje dla jego posiadacza koszty związane z prowadzeniem. Czy poza tym znaczącym minusem, rachunek posiada jednak więcej zalet niż wad? Przyjrzyjmy się bliżej ofercie CA.

Konto osobiste Credit Agricole – opłaty

Miesięczny koszt obsługi rachunku wynosi 10 zł. Klienci mają możliwość uniknięcia tej opłaty po spełnieniu 2 warunków aktywności:

 • wpływ na konto min. 1500 zł;
 • realizacja przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu kartą/Blikiem/Google Pay/Apple Pay.

Karta

Bank Credit Agricole proponuje klientom dwa typy kart płatniczych o takich samych funkcjonalnościach:

 • Mastercard Debit Standard Wielowalutowa;
 • Visa Debit Wielowalutowa.

Przy użyciu kart zrealizujemy zarówno płatności internetowe, jak i te w punktach stacjonarnych. Warto zwrócić uwagę na usługę 3D Secure, dzięki której nie musimy obawiać się o nasze bezpieczeństwo podczas płatności w sieci.

Dla klientów przygotowano także usługę cashback, pozwalającą na wypłacanie gotówki z konta podczas płacenia za zakupy.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość wyboru niestandardowego wizerunku karty za dodatkową opłatą (wydanie 15 zł, odnowienie 25 zł).

Jeśli jednak zdecydujemy się na standardowy wygląd, nie poniesiemy żadnych kosztów związanych z wydaniem karty. W przypadku jej odnowienia opłata wynosi 10 zł.

Bank obciąża klientów comiesięczną prowizją w wysokości 10 zł za obsługę karty. Po spełnieniu 2 warunków aktywności opłaty można jednak uniknąć.

Jeśli chcemy korzystać z płatności kartą poza granicami Polski, musimy liczyć się z opłatą związaną z przewalutowaniem transakcji (4%).

Bankomaty, operacje gotówkowe

Wszyscy klienci na terenie kraju mogą bezpłatnie korzystać z bankomatów zlokalizowanych w oddziałach banku oraz wypłat Blikiem.

Opłata za używanie innych bankomatów wynosi 9 zł, ale również można jej uniknąć po spełnieniu dwóch dobrze znanych warunków (wpływ na konto min. 1500 zł w poprzednim miesiącu i min. 5 bezgotówkowych transakcji).

Warto rozważyć wykupienie abonamentu gwarantującego bezpłatne korzystanie z bankomatów w Polsce i za granicą, którego koszt to 7 zł miesięcznie (dotyczy to również wypłat Blikiem).

Jest to całkiem atrakcyjna propozycja, tym bardziej, że prowizje związane z wypłatami z bankomatów zagranicznych są dość wysokie:

 • 9 zł za wypłatę euro w krajach EOG (opłaty można uniknąć po zapewnieniu wpływu min. 1500 zł w poprzednim miesiącu i wykonaniu 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem);
 • 12 zł i dodatkowe 4% za przewalutowanie transakcji w pozostałych krajach.

Jeśli chcemy skorzystać z możliwości wpłaty gotówki przy użyciu wpłatomatu, warto mieć na uwadze, że bank udostępnia klientom własne urządzenia bezpłatnie.

Niezbyt zadowolone będą osoby, które aktywnie wykorzystują usługę cashback, ponieważ za każdą taką operację naliczana będzie prowizja w wysokości 3 zł.

Bank Credit Agricole wychodzi naprzeciw klientom preferującym realizowanie wpłat i wypłat gotówki w oddziałach.

Za wpłaty nie zapłacimy nic, a w przypadku wypłat opłata nie zostanie pobrana, jeśli nie przekroczymy kwoty dziennego limitu lub wcześniej powiadomimy bank o naszych zamiarach.

W przeciwnym razie koszt wypłaty gotówki w placówce to 0,5% (min. 50 zł – maks. 300 zł).

Przelewy

Tabela opłat i prowizji przedstawia się całkiem korzystnie. Bezpłatnie zrealizujemy wszystkie zwykłe przelewy internetowe, zlecenia stałe, polecenia zapłaty, przelewy SEPA oraz Blik na telefon.

Jeśli korzystamy z opcji wykonywania przelewów natychmiastowych, za każdą taką operację zapłacimy 5 zł. Bank daje jednak możliwość wykupienia miesięcznego abonamentu darmowych przelewów natychmiastowych, którego koszt to 7 zł.

Mało opłacalne jest natomiast wykonywanie zwykłego przelewu w oddziale banku. Pobierana opłata wynosi aż 15 zł.

W przypadku zlecania zagranicznych przelewów SWIFT prowizję ustalono na 0,25% (min. 60 zł, maks. aż 300 zł).

Do autoryzowania operacji można wykorzystywać kody SMS, które przysyłane są bezpłatnie. Wśród wspomnianych wcześniej płatności mobilnych, które udostępnia bank swoim klientom znajdziemy:

 • Blika;
 • Google Pay;
 • Apple Pay;
 • Garmin Pay;
 • Fitbit Pay.

Bankowość internetowa i mobilna

Bankowość internetowa CA24 eBank pozwala na zarządzanie rachunkiem z poziomu komputera.

Po zalogowaniu wyświetla się ekran główny, który zawiera informacje o saldzie na rachunku, historii wykonywanych operacji, analizę wydatków oraz opcję pozwalającą na zlecenie szybkiego przelewu.

Jedną z usług udostępnionych przez Credit Agricole jest eTożsamość, pozwalająca na potwierdzenie naszej tożsamości w czasie zdalnego załatwiania spraw urzędowych.

Dodatkowo z poziomu bankowości internetowej możemy umówić spotkanie z doradcą bankowym w placówce.

Dzienny limit przelewów ustalono na 2000 zł, a jednorazowo przelać można maks. 1000 zł. Aby zmienić wysokość limitów należy zadzwonić na infolinię lub udać się do najbliższego oddziału.

W aplikacji CA24 Mobile także znajdziemy wszystkie podstawowe funkcje, jak np. stan konta, historię rachunku czy dostęp do innych produktów z oferty. Menu zlokalizowane jest na dole ekranu i zawiera następujące kategorie:

 • Start;
 • Płatności;
 • Pieniądze;
 • Majątek;
 • Korzyści.

Z poziomu aplikacji mobilnej można zlecać przelewy Blikiem na telefon, ponowić przelew z historii operacji a nawet tymczasowo zablokować kartę płatniczą.

Do integralnych części aplikacji należy Klub Korzyści, który oferuje zniżki od 5% do 50% przy realizowaniu płatności kartą debetową w ponad 10 tys. punktów stacjonarnych i internetowych.

Ubezpieczenie assistance

Ubezpieczenie assistance Pomoc dla Ciebie oferowane przez Bank Credit Agricole to coś, na czym warto skupić uwagę.

Dzięki niemu uzyskać można wsparcie w sytuacji nagłej choroby, awarii czy kradzieży. Dodatkowo podstawowy pakiet można rozszerzyć o pomoc w razie uszkodzenia komputera lub samochodu.

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z ubezpieczenia w ciągu maksymalnie pół roku od otwarcia Konta dla Ciebie, nie poniesiemy związanych z tym kosztów przez okres trzech pierwszych miesięcy.

Po upływie tego czasu co miesiąc pobierana będzie składka, która jest mimo wszystko znacznie niższa niż w przypadku innych kont osobistych z oferty Credit Agricole.

Oferta dla nowych klientów

Nowi klienci mogą skorzystać z oferty powitalnej, która obejmuje dostęp do indywidualnej linii kredytowej do 5000 zł z dwutygodniowym okresem bezodsetkowym i RRSO 26,02%.

Takie udogodnienie pozwala na dostęp do dodatkowych pieniędzy w nagłych sytuacjach. Korzystając z karty kredytowej Silver lub Gold nie musimy przejmować się opłatami za przelewy z rachunku karty przez okres pierwszych trzydziestu dni.

Jak otworzyć Konto osobiste Credit Agricole?

Sposobów na otwarcie konta jest kilka. Możemy wypełnić wniosek online i potwierdzić swoją tożsamość za pomocą wybranej metody:

 • ”na selfie” i e-dowodu lub zdjęć dowodu osobistego w aplikacji mobilnej CA24 mobile
 • wideorozmowa z konsultantem bankowym

Konto osobiste Credit Agricole można oczywiście otworzyć również w wybranym oddziale.

Klienci, którzy posiadają inne konto osobiste w Credit Agricole mogą za darmo przekształcić je w Konto dla Ciebie po podpisaniu aneksu do umowy telefonicznie lub w placówce.

Zostając klientem Banku Credit Agricole zyskujemy także dostęp do dodatkowych produktów z oferty:

 • Lokata Na Nowe Środki;
 • karta kredytowa Silver;
 • młodzieżowe Konto dla Ciebie GO!;
 • ”studenckie” Konto dla Ciebie MOVE!;
 • Rachunek Walutowy.

Konto osobiste Credit Agricole – opinia

Czy Konto dla Ciebie będzie dobrym wyborem dla każdego? Podsumujmy kilka kluczowych parametrów rachunku i kwestii, o których na pewno warto wiedzieć.

Otwierając konto, z automatu włączona zostaje funkcja CA24 SMS powiadamiająca nas o zdarzeniach na rachunku. Jest to o tyle istotne, że wspomniana usługa jest płatna.

Chęć jej wyłączenia można zgłosić od razu przy zakładaniu konta lub później np. w bankowości internetowej w zakładce Ustawienia.

W przypadku warunków uprawniających do uniknięcia opłat, bank wymaga, aby spełniać je od następnego miesiąca po otwarciu konta. Nie musimy więc martwić się, że nie zdążymy zapewnić wymaganego wpływu czy wykonać transakcji.

Jeśli chodzi o możliwość wyboru wizerunku karty, jest to atrakcyjna opcja, jednak opłaty związane z tym nie należą do niskich.

Na uznanie zasługuje z pewnością intuicyjna aplikacja mobilna. Dzięki niej od razu po zalogowaniu mamy wgląd do salda i historii operacji. Przydatnym rozwiązaniem jest możliwość ponowienia przelewu i dodania odbiorcy z poziomu historii.

Inna ciekawa funkcjonalność to Klub Korzyści, który widoczny jest od razu na głównym ekranie. Nowa wersja aplikacji pozwala na ustawienie powiadomień o transakcjach kartą i podgląd stanu konta przed zalogowaniem.

Niestety limit przelewów w aplikacji jest dość niski nie można go zmienić, ponieważ zależy on od głównego limitu ustawionego w bankowości internetowej.

W przypadku produktów oszczędnościowych, na uwagę zasługują lokaty na nowe środki, których oprocentowanie jest znacznie wyższe niż standardowych.

Jeśli chcemy systematycznie oszczędzać podczas codziennego płacenia za zakupy powinniśmy zainteresować się usługą CAsaver, która jest powiązana z kontem oszczędnościowym.

W 2021 r. Credit Agricole wprowadził nową wersję bankowości elektronicznej, co było świetnym posunięciem, ponieważ nowy serwis jest intuicyjny i czytelny.

Po zalogowaniu na stronie głównej bez problemu znajdziemy opcję zlecenia przelewu, dzięki czemu zaoszczędzimy nieco czasu, a dostęp do przeglądania historii transakcji jest bardzo wygodny.

Mało spotykanym, a przydatnym rozwiązaniem jest wprowadzenie opcji umawiania spotkań z doradcą w placówce.

Udostępnienie klientom oferty walutowej jest obecnie na rynku standardem. W przypadku Credit Agricole prowadzenie rachunków dewizowych obarczone jest sztywną opłatą, a dodatkowo dostępne są tylko cztery główne waluty.

Co ciekawe, od niedawna bank wprowadził do oferty kantor walutowy, a kursy obowiązujące w nim są całkiem rozsądne.

Nowi klienci mają możliwość skorzystania z bezpłatnego limitu w rachunku przez okres dwóch tygodniu i darmowych przelewów z rachunku karty kredytowej przez miesiąc. Oferta jest bardzo atrakcyjna, jednak ogranicza się tylko do kart kredytowych Silver i Gold.

Na uznanie zasługuje także wprowadzenie usługi assistance bezpłatnej przez trzy miesiące.

Jednym ze stałych elementów oferty Banku Credit Agricole są powtarzalne promocje. Cyklicznie organizowana jest akcja specjalna dotycząca przeniesienia rachunku i program poleceń. Dodatkowo bank przygotowuje promocje związane z kartami kredytowymi i rachunkami dla dzieci.

Podsumowując, Konto dla Ciebie to dobra opcja dla klientów ceniących wygodę i prostotę oraz łowców promocji. Jeśli jednak nie posiadamy regularnych wpływów, a z karty korzystamy raczej sporadycznie, warto poszukać czegoś innego.