KONTO OSOBISTE ING BANK ŚLĄSKI

Konto osobiste ING Bank Śląski można w skrócie opisać jako rachunek dopasowany do potrzeb klienta, który z bankowości korzysta głównie zdalnie i wykazuje zainteresowanie dodatkowymi produktami z oferty banku.

Konto osobiste ING Bank Śląski – opłaty

Rachunek mogą otworzyć osoby pełnoletnie, jednak w szczególności dedykowane jest ono klientom, którzy ukończyli 26 rok życia.

Dla osób w przedziale wiekowym 18 – 26 lat korzystniejszym wyborem będzie Konto Mobi.

Otwarcie Konta z Lwem Direct jest całkowicie darmowe. Bank nie obciąży nas ponadto żadną opłatą związaną z jego prowadzeniem.

Karta

Klienci posiadający konto osobiste ING mogą zamówić kartą debetową Visa zbliżeniową, która jest wydawana bezpłatnie (odnawiana również).

Pozwala na realizowanie płatności zbliżeniowych i internetowych, korzystanie z cashbacku oraz płacenie w obcych walutach (wielowalutowość).

Aby zadbać o bezpieczeństwo użytkowników w sieci, kartę wyposażono w przydatną usługę 3D Secure.

Osoby, które z jakiegoś powodu nie lubią tradycyjnych wizerunków kart, mogą umieścić na grafice własne zdjęcie lub wykorzystać unikalny wzór graficzny.

Comiesięczny koszt związany z obsługą karty wynosi 10 zł. ING Bank Śląski pozwala jednak na uniknięcie opłaty po wykonaniu transakcji kartą/Google Pay/Apple Pay o łącznej wartości przynajmniej 300 zł w miesiącu.

W przypadku osób w wieku 18 – 26 lat wymagane jest zrealizowanie transakcji na kwotę 200 zł.

Realizując płatności kartą poza granicami Polski, należy liczyć się z prowizją za przewalutowanie transakcji, która wynosi 3%.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Wypłacanie gotówki z bankomatów należących do sieci ING i Planet Cash (również Blikiem) jest całkowicie darmowe, podobnie jak korzystanie z usługi cashback.

Niestety opłata związana z korzystaniem z obcych urządzeń wynosi aż 10 zł. Istnieje jednak możliwość wykupienia pakietu wypłat gotówki w Polsce i za granicą, którego koszt to 25 zł za 30 dni.

Pierwsza wypłata Blikiem z obcych bankomatów także nic nie kosztuje, ale opłata za każdą kolejną wynosi 5 zł.

Osoby podróżujące za granicę do krajów EOG, które chciałyby wypłacić gotówkę w euro z bankomatów, muszą liczyć się ze stałą prowizją w wysokości 10 zł i dodatkowymi 3% wartości transakcji za przewalutowanie.

Dla pozostałych bankomatów zagranicznych pobierana jest stała opłata w wysokości 5 zł i 3% za przewalutowanie.

Warto mieć na uwadze możliwość wykupienia wspomnianego wyżej pakietu wypłat.

W przypadku wpłat gotówkowych realizowanych we wpłatomatach nie zapłacimy nic. Jednak konieczne będzie skorzystanie z urządzeń należących albo do sieci ING, albo do Planet Cash.

Najmniej korzystną opcją jest wpłacanie i wypłacanie gotówki w oddziałach banku. Każda tego typu operacja, to koszt 10 zł.

Przelewy

Należy zwrócić uwagę, że tabela opłat i prowizji dotyczących przelewów zawiera całkiem sporo zer.

Klienci nie zapłacą nic za zwykłe przelewy internetowe i Blik na telefon, zlecenia stałe, polecenia zapłaty, przelewy SEPA oraz kody SMS wykorzystywane do autoryzowania operacji.

Realizacja przelewu natychmiastowego obciąży konto kwotą 5 zł, a za zlecenie zwykłego przelewu w oddziale banku zapłacimy 9 zł.

Najdroższą pozycją w tabeli są zagraniczne przelewy SWIFT, których koszt jest stały i wynosi 40 zł.

Bankowość elektroniczna i aplikacja mobilna

W serwisie transakcyjnym ”Moje ING” znajdziemy ponad 60 usług i funkcji, których zadaniem jest maksymalne ułatwienie codziennego zarządzania rachunkiem. Serwis oferuje klientom takie udogodnienia jak:

 • uproszczone zlecanie przelewów;
 • widok salda po każdej transakcji;
 • konfiguracja strony początkowej;
 • realizacja przelewów na telefon;
 • łatwy dostęp do edycji danych osobowych, kodu PIN i hasła do konta;
 • dostęp do produktów z oferty dodatkowej;
 • opłacanie faktur jednym kliknięciem (”Moje faktury”).

Z pomocą serwisu transakcyjnego możemy także założyć profil zaufany ePUAP czy zawrzeć umowę z dostawcą gazu lub prądu.

W przypadku młodszych klientów z pewnością zainteresowanie wzbudzi opcja doładowania gier i multimediów.

Na uwagę zasługuje także rozbudowana aplikacja mobilna Moje ING, do której można się zalogować za pomocą face ID lub odcisku palca.

W dużej mierze funkcjonalność aplikacji pokrywa się z tą oferowaną przez serwis transakcyjny, jednak znajdziemy tutaj również unikalne usługi.

Jedną z nich jest Autopay, która pozwala na automatyczne opłacenie przejazdu autostradami.

Z poziomu mobilnej aplikacji można także skorzystać z różnych metod potwierdzenia tożsamości: ePUAP, MojeID, mSzafir.

Klienci poszukujący nowinek technicznych na pewno docenią oferowane przez ING formy płatności mobilnych: Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Visa Mobile.

Zniżki na zakupy i produkty dodatkowe

Klienci ING Banku Śląskiego mają możliwość skorzystania z programu rabatowego „Moje rabaty”. Po przystąpieniu do niego uzyskamy dostęp do wielu zniżek i promocji w sklepach partnerskich banku.

W ofercie ING Banku Śląskiego znajduje się wiele dodatkowych produktów wartych uwagi. Należą do nich m.in.:

 • Otwarte Konto Oszczędnościowe;
 • rachunek do automatycznego oszczędzania Smart Saver;
 • Rachunek Walutowy;
 • kredyt hipoteczny ING Bank Śląski;
 • Konto Direct dla Firmy.

Oferta oszczędnościowa

ING Bank Śląski słynie ze swoich produktów oszczędnościowych. Jednym z nich jest Otwarte Konto Oszczędnościowe, które dodatkowo co jakiś czas objęte jest promocjami podwyższającymi oprocentowanie zgromadzonych środków.

Otwarte Konto Oszczędnościowe może być samodzielnym rachunkiem i nie jest wymagane otwarcie konta osobistego.

Przy okazji korzystania z konta osobistego Direct warto zainteresować się usługą Smart Saver, która polega na zaokrąglaniu kwot transakcji i transferowaniu nadwyżki na dedykowany osobny rachunek oszczędnościowym.

Można odkładać drobne „pozostałości” z przelewów internetowych i transakcji wykonanych przy użyciu karty, Apple Pay, Google Pay, Blika. Kwotę zaokrąglenia ustalamy sami.

Oferta walutowa

Bank nie zapomina również o klientach podróżujących za granicę. Jednym z rozwiązań, które przygotował bank, jest karta wielowalutowa.

Dzięki niej zrealizujemy płatności poza granicami Polski bez konieczności posiadania kilku kart w różnych walutach oraz opłacania wysokich prowizji.

Korzystanie z powyższego udogodnienia jest możliwe po wykonaniu dwóch czynności.

Pierwszą z nich jest otwarcie konta w EUR, USD lub GBP. W kolejnym kroku musimy podpiąć do konta swoją kartę Visa, którą wydano do rachunku prowadzonego w PLN.

Za przekształcenie klasycznej karty debetowej w wielowalutową nie zapłacimy nic, a koszty jej obsługi i warunki uniknięcia opłaty pozostaną takie same.

Jeśli jednak wolimy realizować płatności w obcych walutach przy użyciu standardowej karty podpiętej do rachunku w PLN, warto skorzystać z płatnego ”Pakietu wypłat gotówki”.

Pakiet po wykupieniu jest aktywny przez 30 dni, które liczone są od następnego dnia po wykupieniu i gwarantuje darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i poza granicami.

Jeśli mamy darmowe konto walutowe w szybki sposób możemy skorzystać z wymiany walut w kantorze walutowym.

Takie rozwiązanie sprawdzi się dla klientów, którzy często podróżują za granicę lub korzystają z zagranicznych sklepów internetowych. Kantor pozwala na wymianę kwot już od równowartości 5 euro.

Dodatkowo można ustawić automatyczną wymianę walut po określonym przez nas kursie. Gdy kurs wybranej pary walut osiągnie określony przez nas poziom otrzymamy powiadomienie w aplikacji lub bankowości internetowej.

Jak otworzyć konto osobiste ING?

Rachunek można założyć wypełniając wniosek na stronie internetowej i potwierdzając tożsamość za pomocą:

 • wizyty kuriera lub za pomocą przelewu weryfikacyjnego z rachunku w innym banku)
 • ”na selfie” w mobilnej aplikacji Moje ING

Konto można oczywiście otworzyć także w wybranym oddziale banku.

Konto osobiste ING Bank Śląski – opinia

Sztandarowe konto z oferty ING Banku Śląskiego oferuje przede wszystkim niskie opłaty, szeroką gamę płatności mobilnych i wiele promocji dla nowych i obecnych klientów.

Warto zwrócić uwagę, że lista stałych opłat jest stosunkowo krótka, a przy niewielkim nakładzie pracy można zredukować ją prawie do zera.

Wszystkie podstawowe usługi i operacje są całkowicie darmowe. Mamy tu na myśli:

 • prowadzenie konta,
 • realizację zwykłych przelewów internetowych,
 • wpłacanie i wypłacanie gotówki z bankomatów należących do sieci ING i Planet Cash.

Bank nie pobiera również opłat za:

 • korzystanie z wpłatomatów ING / Planet Cash,
 • cashback,
 • zlecenia stałe,
 • polecenia zapłaty ustanowione w bankowości internetowej lub mobilnej.
Po spełnieniu bardzo prostego warunku aktywności otrzymujemy także całkowicie darmową kartę.

Niestety koszt związany z korzystaniem z obcych bankomatów oraz wypłacaniem gotówki za granicą jest dość wysoki. Warto jednak mieć na uwadze możliwość wykupienia pakietu wypłat.

Jeśli jesteśmy już przy minusach oferty, nie sposób nie wspomnieć o kosztach operacji wykonywanych w placówkach banku.

Osoby, które preferują realizowanie operacji gotówkowych w oddziałach, powinny rozważyć inną instytucję niż ING.

Jednak wielu klientów wysokość opłat stawia na dalszym miejscu, a największą uwagę zwraca na użyteczność rachunku i ofertę produktów dodatkowych.

Dla osób, które nie rozstają się z telefonem i zależy im na maksymalnej oszczędności czasu, oferta płatności mobilnych w ING będzie bardzo atrakcyjna.

Na pewno warto zwrócić uwagę na nowoczesny serwis transakcyjny i aplikację mobilną, które są nieustannie rozwijane.

W tym miejscu warto wspomnieć, że ING Bank Śląski jest pierwszą tego typu instytucją na rynku, która postarała się o wprowadzenie usługi podglądu stanu kont osobistych i oszczędnościowych oraz kart kredytowych posiadanych w innych bankach.

Ponadto ING jest pionierem w wykorzystywaniu biometrii behawioralnej. Nie sposób nie zauważyć, że aplikacja mobilna kładzie nacisk na zarządzanie własnym budżetem.

Ciekawą usługą jest Trener Finansowy, którego celem jest analiza naszych wydatków i wpływów i podpowiadanie sposobów na usprawnienie zarządzania środkami.

Kolejnym produktem oszczędnościowym są tzw. Cele oszczędnościowe. Sami ustawiamy cel oszczędzania (można dodać zdjęcie), kwotę jaką potrzebujemy oraz sposób na osiągnięcie celu (przelewy automatyczne lub samodzielne).

W aplikacji mobilnej możemy również zapisywać zdjęcia paragonów i innych dokumentów.

Oceniając rozwiązania zastosowane przez ING Bank Śląski nie sposób nie wspomnieć o jakości obsługi klienta. Na uznanie zasługuje przede wszystkim jasny i przejrzysty styl komunikacji z klientem.

Wszystkie regulaminy i umowy napisane są przystępnym językiem, a tabela opłat i prowizji charakteryzuje się czytelnym układem. Sprawdzanie konkretnej prowizji w tak przygotowanej tabeli nie sprawi nikomu problemów.

Dodatkowo na stronie internetowej banku znajdziemy przydatne informacje, FAQ i poradniki dla klientów.

Konto z Lwem Direct można zazwyczaj otworzyć w specjalnej promocji dla nowych klientów. Dodatkowo można ją połączyć z akcjami dot. konta oszczędnościowego i programu Mastercard – Bezcenne chwile.

Rachunek na pewno docenią osoby, które aktywnie korzystają z bankowości elektronicznej i szukają wygodnych rozwiązań oraz podróżnicy czy łowcy promocji.

Nie da się zaprzeczyć, że oferta ING Banku Śląskiego jest dobrze dopracowana, a przy tym stosunkowo tania.