KONTO OSOBISTE mBANK

Konto osobiste mBank zostało opracowane z myślą, aby odpowiadać na różne potrzeby klientów. Chcąc wyróżnić się na tle konkurencji, rachunek gwarantuje proste warunki prowadzenia i szereg usług dodatkowych.

Konto osobiste mBank – opłaty

Rachunek mogą otworzyć osoby, które ukończyły 18 rok życia. Bank rezygnuje z pobierania comiesięcznej opłaty związanej z prowadzeniem konta.

Otwierając rachunek nie musimy obawiać się o konieczność zapewniania wpływów czy osiągania wymaganych dochodów.

Warto jednak mieć na uwadze, że dla osób będących w wieku od 18 do 24 lat nieco lepszym rozwiązaniem może być otwarcie eKonta możliwości, które charakteryzuje się niższymi opłatami.

Karta

Klienci otwierający eKonto osobiste mają do wyboru dwa rodzaje wielowalutowych kart płatniczych:

 • Mastercard Debit PayPass;
 • Visa Electron payWave.

Pomimo tego, że należą one do różnych organizacji płatniczych, nie różnią się funkcjonalnościami. Przy pomocy obu kart zapłacimy za zakupy stacjonarne i internetowe.

Przy okazji wykonywania płatności w Internecie warto wziąć pod uwagę, że obie karty wyposażono w usługę 3D Secure, która dba o nasze bezpieczeństwo w sieci.

Jedną z bardziej przydatnych usług jest cashback, który daje możliwość wypłacania gotówki w wygodny sposób podczas codziennego robienia zakupów.

Klienci szczególnie ceniący sobie design i indywidualność mogą skorzystać z możliwości wyboru własnego wizerunku karty z Visa Foto. Wizerunek karty można wybrać także spośród udostępnionego katalogu wzorów.

Warto wspomnieć także o możliwości odpłatnego ubezpieczenia karty – koszt to 4,90 zł miesięcznie.

mBank przygotował dla swoich klientów także program mOkazje, pozwalający na odzyskanie części wydatków.

Karty do konta wydawane są bezpłatnie, a dodatkowo klienci nie ponoszą żadnych kosztów związanych z ich odnowieniem.

Standardowa opłata za obsługę karty wynosi 7 zł. Bank anuluje ją, jeśli zrealizujemy w miesiącu bezgotówkowe transakcje o wartości przynajmniej 350 zł.

Obu kart można także używać poza granicami Polski. Jeśli zdecydujemy się na uruchomienie usługi wielowalutowej prowizja za przewalutowanie transakcji wyniesie 3,5%. W przeciwnym razie koszt przewalutowania to 5,9%.

Bankomaty, operacje gotówkowe

Korzystanie z bankomatów w Polsce jest bezpłatne, jeżeli wypłacana kwota to przynajmniej 100 zł. Poniżej tej kwoty pobierana jest prowizja w wysokości 100 zł.

Alternatywnie korzystać można z wypłat Blikiem, które są darmowe niezależnie od tego, jaką kwotę wypłacamy lub usługi cashback.

Jeśli natomiast korzystamy z bankomatów zagranicznych, bank obciąży nas jedynie opłatą za przewalutowanie (3,5% dla kart wielowalutowych oraz 5,9% dla pozostałych).

Osoby wpłacające gotówkę przy użyciu wpłatomatów powinny korzystać głównie z darmowych urządzeń należących do sieci:

 • mBank;
 • Planet Cash;
 • Cashline.

Za skorzystanie z wpłatomatu Euronet naliczona zostanie prowizja w wysokości 0,5% (min. 5 zł).

Mało korzystne jest także realizowanie wpłat i wypłat w oddziałach banku. Każda taka operacja to koszt 10 zł.

Przelewy

Klienci mBanku nic nie zapłacą za realizację zwykłych przelewów internetowych i Blik na numer telefonu, zleceń stałych oraz przelewów SEPA (spread na EUR ok. 5.8%).

Skorzystanie z opcji przelewu natychmiastowego obciąży nasze konto kwotą 5 zł. W przypadku poleceń zapłaty sama realizacja nie kosztuje nic, jednak co miesiąc pobierana jest opłata w wysokości 2 zł za korzystanie z usługi.

Zlecenie zwykłego przelewu w placówce bankowej niestety także jest mało korzystne, ponieważ bank pobiera opłatę w wysokości 6 zł.

W przypadku klientów realizujących zagraniczne przelewy SWIFT prowizję ustalono na 0,35%, jednak minimalna kwota, jaką bank obciąży rachunek to aż 25 zł (maks. 200 zł).

Do autoryzowania operacji można wykorzystywać m.in. kody SMS, które w tym przypadku są bezpłatne.

Klienci mają również do dyspozycji szeroką gamę płatności mobilnych, wśród których znajdziemy: Blika, Google Pay, Apple Pay, Visa Mobile, Garmin Pay, Fitbitt Pay, Swatch Pay, Xiaomi Pay.

Bankowość internetowa i mobilna

W serwisie transakcyjnym można oczywiście wykonywać wszystkie podstawowe operacje: sprawdzać historię, realizować przelewy czy zlecenia stałe.

Dodatkowo za pośrednictwem bankowości internetowej mamy możliwość wnioskowania o kolejne produkty z oferty mBanku (np. lokaty), złożenia wniosku o 500+ i wyprawkę szkolną oraz założenia profilu zaufanego ePUAP.

Aplikacja mobilna ma na celu ułatwienie nam codziennego korzystania z rachunku. Zatwierdzanie operacji z poziomu aplikacji mobilnej odbywa się za pomocą zaledwie jednego kliknięcia.

Przy użyciu aplikacji mamy również możliwość opłacania parkingu, a także łatwego przełączania się między rachunkiem firmowym i osobistym.

Dodatkowo znajdziemy tam bardzo przydatne narzędzie do analizy wydatków oraz specjalny filtr Subskrypcje w historii transakcji.

Wirtualna karta

Jeśli korzystamy z platform opłacanych metodą comiesięcznej subskrypcji i często robimy zakupy w Internecie warto zainteresować się bezpłatną wirtualną kartą, która charakteryzuje się osobnym numerem.

Numer ten można podać podczas zakupów w sklepach internetowych polskich i zagranicznych, a także na kontach na platformach streamingowych.

Warto wiedzieć, że wirtualna karta nie ma bezpośredniego połączenia z kontem osobistym i konieczne jest jej wcześniejsze doładowanie. Jest to rozwiązanie, które pozwala na zachowanie lepszej kontroli nad wydatkami.

Limit odnawialny w rachunku

Przydatną funkcjonalnością oferowaną przez mBank są dodatkowe środki na rachunku w postaci limitu odnawialnego.

Warunki tej formy kredytowania są zmieniane od czasu do czasu, jednak z parametrami promocyjnymi limit odnawialny może być świetną alternatywą dla karty kredytowej.

Wnioskowanie o limit na koncie możliwe jest z poziomu bankowości internetowej.

mOkazje

Wspomniana usługa pozwala na zaoszczędzenie pewnej sumy w czasie zakupów. Logując się do serwisu transakcyjnego zyskujemy wgląd do obowiązujących ofert promocyjnych od wielu znanych sklepów i marek.

Po skorzystaniu z wybranej oferty mBank zwróci część wydanej gotówki na nasz rachunek.

Produkty dodatkowe

Oferta przygotowana przez mBank obejmuje także szereg produktów dodatkowych. Znajdziemy tutaj:

 • konta oszczędnościowe (eKonto oszczędnościowe z eKontem osobistym, Moje Cele);
 • kartę kredytową (Mastercard Standard);
 • konto walutowe (eKonto walutowe);
 • konto firmowe (mBiznes Konto Standard).

Jak otworzyć konto osobiste mBank?

Jednym ze sposobów na otwarcie eKonta osobistego jest złożenie wniosku przez Internet i zweryfikowanie tożsamości w aplikacji mobilnej. Do wyboru mamy dwie metody:

 • ”na selfie” i przy użyciu e-dowodu;
 • w czasie wizyty kuriera.

Oczywiście można również skorzystać ze standardowej metody, jaką jest wizyta w oddziale.

Po otwarciu rachunku zamówiona przez nas karta zostanie przesłana na podany adres korespondencyjny najpóźniej w ciągu 10 dni od dnia podpisania umowy. W miesiącu wydania karty nie jest pobierana opłata za jej obsługę.

Warunek aktywności pozwalający uniknąć opłaty za kartę należy spełniać w terminach, które uzależnione są od czasu wydania karty. Może to być pierwsza lub druga połowa miesiąca. W praktyce wygląda to następująco:

 • jeśli kartę wydano np. do 15 marca, opłata pobrana zostanie w maju za kwiecień, a warunek należy spełnić w kwietniu;
 • dla kart wydanych np. po 15 marca prowizja pobrana zostanie w czerwcu za maj, a warunek spełnić należy w maju.

Miejmy na uwadze, że prowizja jest pobierana od każdej wydanej karty nawet, jeśli nie została ona przez nas aktywowana.

Konto osobiste mBank – opinia

Konto osobiste mBank może być tanim rachunkiem, który zaspokoi potrzeby osób początkujących w bankowości oraz doświadczonych klientów.

Zasadniczo eKonto osobiste możemy mieć za darmo. Chodzi tutaj oczywiście o opłaty związane z jego prowadzeniem. Warto wspomnieć, że zwolnienie z nich oferuje przynajmniej kilka innych banków.

Nie jest pobierana także opłata za wydanie karty debetowej, jednak obecnie jest to standardem na rynku. Korzystanie z karty wiąże się z koniecznością opłacenia prowizji, której jednak w prosty sposób można uniknąć.

Wypłacanie z bankomatów kwot niższych niż 100 zł nie jest opłacalne, ponieważ wiąże się z koniecznością opłacenia prowizji i nie ma znaczenia, z jakiego urządzenia akurat korzystamy.

Dużym plusem jest brak opłat za korzystanie z bankomatów zagranicznych. W takiej sytuacji, jedyny koszt jaki poniesiemy, wiąże się z przewalutowaniem transakcji.

Osoby, które chciałyby korzystać z usług banku w placówkach i nie ponosić przy tym dodatkowych kosztów, powinny skorzystać z umieszczonych tam wpłatomatów.

Istotnym aspektem w ocenie konta jest udostępniona dla klienta bankowość internetowa i mobilna. W tym przypadku mBank stanął na wysokości zadania i przygotował dla klientów nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Użytkowanie zarówno serwisu transakcyjnego, jak i mobilnej aplikacji jest intuicyjne i nie sprawia żadnych problemów. Dodatkowo bank oferuje możliwość skorzystania z wielu form płatności mobilnych, co także należy docenić.

Co jakiś czas w ofercie mBanku znajdziemy akcję specjalną, która gwarantuje podwyższone oprocentowanie na eKoncie oszczędnościowym.

Pod uwagę jednak warto wziąć rachunek Moje Cele, który znacznie bardziej sprawdza się w kontekście codziennego oszczędzania. Jest to swego rodzaju skarbonka, do której trafia reszta z naszych zakupów.

W serwisie transakcyjnym możemy wyznaczyć cel, na jaki zamierzamy oszczędzać, wymaganą kwotę oraz tryb, w jakim część kwoty wykonanych transakcji będzie trafiać na konto.

Możemy zdecydować się na określony procent lub zaokrąglenie reszty do pełnych 10 zł. Dodatkowo należy wspomnieć, że rachunek Moje Cele jest oprocentowany.

Jednym z mankamentów oferty, o którym należy wspomnieć jest oferta walutowa. Realizując płatności w walutach obcych, poniesiemy spore koszty przewalutowania.

Opłaty nie są konkurencyjne nawet, jeśli otworzymy rachunek w walucie obcej i uruchomimy funkcję wielowalutową na wydanej do niego karcie.

W ofercie znajdziemy także mKantor, ale stosowane przez niego spready są znacznie wyższe niż u konkurencji.

Zwróćmy jeszcze uwagę na jakość obsługi klienta. Jednym z kanałów zdalnej obsługi jest infolinia (mLinia). Łącząc się z nią bezpośrednio z aplikacji mobilnej unikniemy konieczności dodatkowej weryfikacji.

Warto zwrócić uwagę, że kontakt z pracownikami banku jest możliwy także za pomocą aplikacji Messenger, której większość osób używa na co dzień.

Osoby preferujące załatwianie spraw bankowych osobiście, na pewno docenią rozbudowaną sieć placówek.

Jedną z ciekawszych opcji, o której warto wspomnieć jest także obsługa osób niedosłyszących przy użyciu języka migowego na kanale wideo.

Jeśli chodzi o promocje, także nie ma się do czego przyczepić, ponieważ mBank oferuje nowym klientom bardzo atrakcyjne premie na początek współpracy.

Promocje często obejmują również podwyższone oprocentowanie naszych oszczędności, co sprawia, że są jeszcze bardziej atrakcyjne.

Dla obecnych klientów przygotowano program poleceń oraz możliwość korzystania ze zniżek w ramach programu rabatowego mOkazje.

Zalety eKonta osobistego mogą trafić w gust wielu klientów, ale nie jest to rachunek dla każdego. Należy w pierwszej kolejności ocenić swoje indywidualne potrzeby.

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bankowością na pewno docenią niskie opłaty i proste warunki ich uniknięcia. Oferta powinna przemówić również do łowców okazji, ponieważ mBank dość często organizuje akcje specjalne.

Konto osobiste mBank doskonale sprawdzi się dla osób, które poszukują nowoczesnych rozwiązań. Poza ciekawą aplikacją, mBank proponuje bardzo dużo form płatności mobilnych.

Niestety, rachunek raczej nie trafi w potrzeby osób, które poszukują korzystnej oferty walutowej. Obecnie na rynku znajdziemy o wiele lepsze propozycje, zapewniające bardziej przystępne warunki.