KONTO OSOBISTE MILLENNIUM BANK

Konto osobiste Millennium 360° jest darmowym rachunkiem, do którego można zamówić warunkowo darmową kartę.

Wraz z kontem zyskujemy dostęp do wszystkich bankomatów zlokalizowanych w Polsce i za granicą, a sam rachunek na pewno sprawdzi się tym klientom, którzy aktywnie korzystają z bankowości elektronicznej.

W ofercie Millennium Banku znajdziemy również produkty służące do oszczędzania i pakiet assistance.

Konto Millennium 360° jest następcą bardzo popularnego Konta 360°, jednak różnice są na tyle istotne, że nie jest to tylko odświeżona wersja.

Millennium Bank kładzie nacisk na zdalne usługi i realizację bezgotówkowych transakcji, co ma odzwierciedlenie m. in w taryfie opłat i prowizji.

Konto osobiste Millennium Bank – opłaty

Konto osobiste Millennium 360° mogą otworzyć tylko osoby pełnoletnie. Rachunek jest bezwarunkowo bezpłatny, co oznacza, że nie jest wymagane zapewnianie regularnego wpływu czy utrzymanie określonego salda na koncie.

Karta

Millennium Bank daje klientom do wyboru dwie karty: Visa Millennium 360° i Mastercard Millennium 360°, które jednak nie różnią się od siebie funkcjonalnościami. Przy pomocy obu można płacić w Internecie oraz stacjonarnie zbliżeniowo.

Karty dają klientom możliwość pobierania gotówki podczas zakupów dzięki usłudze cashback. Ciekawą funkcjonalnością jest także 3D Secure, która dba o nasze bezpieczeństwo podczas wykonywania transakcji internetowych.

Bank nie pobiera opłat za wydanie i odnowienie karty. Natomiast koszt comiesięcznej obsługi zależy od wieku posiadacza:

5 zł klienci w wieku 18 – 26 lat;
11 zł osoby w wieku powyżej 26 lat.

Powyższa prowizja dotyczy także korzystania z usługi Blika zbliżeniowego, ale jeśli korzystamy z obu form płatności, bank pobierze od nas tylko jedną opłatę.

Opłata za użytkowanie karty może zostać anulowana, jeśli w danym miesiącu zostaną spełnione warunki aktywności:

 • realizacja jednej transakcji kartą/Blikiem w przypadku osób w wieku 18 – 26 lat;
 • realizacja przynajmniej 5 transakcji kartą/Blikiem.

W ciągu pierwszych dwóch miesięcy od wydania karty lub aktywowania opcji płatności Blikiem zbliżeniowym opłata za obsługę karty nie jest wydawana.

Osoby korzystające z płatności kartą za granicą mogą realizować transakcje maksymalnie do 1000 zł miesięcznie bez obawy o prowizję za przewalutowanie. Po przekroczeniu tej kwoty naliczona zostanie opłata w wysokości 2%.

Bankomaty, operacje gotówkowe

Millennium Bank udostępnił wszystkim swoim klientom bankomaty własne bezpłatnie. W przypadku korzystania z innych urządzeń prowizja zależy od tego, do jakiej sieci należy:

 • 1 zł dla bankomatów Santander Bank Polska i Planet Cash;
 • 5 zł pozostałe bankomaty.

Po spełnieniu warunków aktywności (5 transakcji kartą debetową/Blikiem dla osób, które skończyły 26 lat lub jedna dla klientów w przedziale 18 – 26 lat) możemy korzystać z wszystkich urządzeń bezpłatnie.

Klienci mogą za darmo wypłacać gotówkę z bankomatów w Polsce przy użyciu Blika bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

W przypadku korzystania z bankomatów zagranicznych opłata nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony warunek aktywności, polegający na zrealizowaniu 5 płatności kartą debetową lub Blikiem.

W przeciwnym wypadku bank pobierze od nas prowizję w wysokości 5 zł.

Dodatkowo po przekroczeniu kwoty będącej równowartością 1000 zł miesięcznie doliczona zostanie prowizja za przewalutowanie transakcji (2%).

Warto wiedzieć o możliwości aktywowania Pakietu Walutowego, który daje możliwość realizowania transakcji kartą w dowolnej walucie bez doliczania dodatkowej marży bez limitu. Kosz takiego pakietu to 9,90 zł tygodniowo.

Klienci Millennium Banku mogą bezpłatnie korzystać z wpłatomatów oraz wypłacać gotówkę wykorzystując do tego usługę cashback, co jest sporym plusem.

Jeśli chodzi natomiast o wpłacanie lub wypłacanie gotówki w oddziale banku, każda taka operacja to koszt 11 zł.

Przelewy

Z kontem Millennium 360° zyskujemy możliwość bezpłatnego realizowania zwykłych przelewów internetowych, stałych zleceń, poleceń zapłaty i przelewów Blik na telefon.

Nie zapłacimy również nic podczas wykonywania przelewu SEPA (spread na EUR ok. 5,8%). Koszt przelewu natychmiastowego jest niemały i wynosi aż 9,90 zł.

W przypadku realizowania przelewu w oddziale banku także zostaniemy obciążeni prowizją w wysokości 11 zł.

Za zagraniczny przelew SWIFT ustalono prowizję 0,5%, jednak minimalna kwota, jaką pobierze od nas bank to 20 zł (maks. 125 zł).

Do autoryzacji operacji bank wykorzystuje dwie metody:

 • autoryzacja mobilna – bezpłatna;
 • kod SMS – 0,15 zł/szt.

Jak widać znacznie korzystniejsze jest korzystanie z aplikacji w celu autoryzowania operacji. Aby zmienić sposób autoryzacji z kodów SMS na autoryzację mobilną należy wejść w zakładkę Ustawienia i wybrać opcję Autoryzacja mobilna.

Bankowość elektroniczna i aplikacja mobilna

Dla klientów Millennium Banku przygotowano nowoczesny serwis bankowy Millenet oraz aplikację mobilną.

Serwis transakcyjny oprócz tradycyjnych funkcjonalności daje możliwość skorzystania z e-administracji, Profilu Zaufanego czy Managera Finansów, który pomoże nam zarządzać wydatkami.

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest wprowadzenie przez Millennium Bank automatycznej konsultantki pod nazwą Milla.

Jest to chatbot, z którym można wymieniać wiadomości lub wydawać mu polecenia głosowe. Milla pomoże nam sprawdzić historię konta, zlecić przelew czy sprawdzić, kiedy otrzymamy nasz.

Z kolei w aplikacji Banku Millennium zyskujemy dostęp do wielu usług, które są bardzo przydatne w codziennym funkcjonowaniu.

Z poziomu aplikacji mamy możliwość realizowania przelewów Blik na telefon, opłacania faktur i parkingów, płacenia za przejazdy autostradami (przy pomocy Autopay) czy blokowania transakcji kartą poza UE.

Ponadto klienci, którzy zdecydują się na korzystanie z aplikacji mobilnej będą mieli możliwość:

 • wnioskowania o inne produkty z oferty banku;
 • zmiany limitów transakcji;
 • wykupienia biletów komunikacji miejskiej;
 • zakupu biletów do kin sieci Helios;
 • zakupu kodów doładowujących do serwisów i platform (np. Allegro, Google Play, PlayStation, Xbox, Spotify, Microsoft, Empik) bez konieczności podawania danych karty płatniczej.

Co ciekawe, aplikacja pozwala także na przechowywanie kart lojalnościowych do różnych sklepów. Wśród płatności mobilnych znajdziemy:

 • HCE;
 • Apple Pay;
 • Google Pay;
 • Blik;
 • Garmin Pay.

Bardzo przydatną opcją jest możliwość uruchomienia płatności zbliżeniowych telefonem przed fizycznym otrzymaniem karty. Millennium Bank udostępnia także automatyczne przelewy internetowe pay-by-link:

 • Przelewy24 (w tym Dotpay);
 • PayU.

Wiele rachunków w jednym miejscu

Jedną z ciekawszych funkcjonalności oferowanych przez Bank Millennium jest usługa Finanse 360°, która pozwala na częściowy dostęp do rachunków prowadzonych w innych bankach z poziomu bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.

Dzięki temu możemy sprawdzać saldo na rachunkach oraz historię wykonanych transakcji bez konieczności logowania się do kilku banków.

Millenet pozwala również na zlecenie zwykłego przelewu w złotówkach z rachunku w innym banku (ING Bank Śląski, mBank, PKO BP, Pekao SA, Santander Bank Polska, Alior Bank).

Korzystanie z usługi Finanse 360° nie jest dodatkowo płatne.

Pakiet assistance

Oferta ubezpieczeniowa obejmuje pomoc medyczną oraz domową dla klientów i jego dzieci. Możemy skorzystać z wizyty domowej lekarza/pielęgniarki, transportu do/ze szpitala, pomocy szklarza, hydraulika, ślusarza czy elektryka.

W ciągu roku można skorzystać aż z 7 świadczeń pod warunkiem, że będą to zgłoszenia różnego typu. Z Pakietu Bardzo Pomocnego możemy bezpłatnie korzystać przez 3 pierwsze miesiące po otwarciu rachunku.

Limit w rachunku

Można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju kredyt dla posiadaczy konta. Spłacając debet na koncie w ciągu maksymalnie 7 dni nie zostaniemy obciążeni żadnymi odsetkami od zadłużenia.

Warto wiedzieć, że każdy wpływ na rachunek przeznaczony zostaje na automatyczną spłatę zadłużenia i odnowienie limitu.

Korzystanie z limitu w rachunku jest bezpłatne przez pierwszy rok. Jeśli chcemy przedłużyć usługę o kolejne 12 miesięcy, będziemy musieli za to zapłacić.

Program rabatowy

Użytkownicy karty płatniczych, debetowych i kredytowych mogą skorzystać także z przygotowanego przez Millennium Bank programu rabatowego ”Inspiracje”.

Dzięki niemu można skorzystać ze zniżek w hotelach czy restauracjach, a także rabatów w prawie 1000 sklepów stacjonarnych i internetowych. Lista punktów znajduje się w wyszukiwarce banku.

Jak otworzyć konto osobiste Millennium Banku?

Najprostszym i najszybszym sposobem na otwarcie rachunku jest skorzystanie ze strony internetowej banku. Do podpisania umowy wykorzystać można dwie metody:

 • ”na selfie” potwierdzając dane zdjęciami twarzy i dokumentu tożsamości oraz nagraniami głosu;
 • logując się na rachunek w innym banku.

Zostając klientem Millennium Banku warto zapoznać się z szeroką gamą produktów dodatkowych:

 • produkty oszczędnościowe (Konto Oszczędnościowe Profit);
 • karta kredytowa (Millennium Impresja);
 • konto dla dziecka (Konto 360° Junior);
 • konto firmowe (Konto Mój Biznes).

Oferta oszczędnościowa

Przegladając ofertę Millennium Banku warto zwrócić uwagę m.in. na ofertę oszczędnościową, na którą składają się Konto Oszczędnościowe Profit i lokaty.

Należy mieć na uwadze, że do założenia ich bank wymaga posiadania konta osobistego. Konto Oszczędnościowe Profit dedykowane jest stałym klientom, co nie zdarza się często.

Rachunek często objęty jest promocją, która gwarantuje podwyższone oprocentowanie obejmujące nowe środki. A dodatkowo nie wymaga zapewniania regularnego wpływu czy utrzymywania minimalnego salda na Koncie Profit.

W ofercie Millennium Banku znajdziemy także lokaty tradycyjne, terminowe depozyty oraz specyficzne produkty, jak np. Lokata Urodzinowa (można ją otworzyć w ciągu maksymalnie 30 dni od urodzin).

Oferta walutowa

Millennium Bank nie jest instytucją szczególnie wychodzącą naprzeciw potrzebom osób podróżujących za granicę. W propozycjach Millennium zabrakło nie tylko kantoru wymiany walut, ale także wielowalutowej karty.

Dostępne są 4 rachunki dewizowe, jednak w ich przypadku należy liczyć się z płatną kartą oraz opłatami za korzystanie z zagranicznych bankomatów.

Mimo to, w ofercie Millennium znajdują się również nieco bardziej nowoczesne rozwiązania, jakimi są:

 • płatności we wszystkich walutach po korzystnych kursach organizacji kartowej przy użyciu zwykłej karty (Mastercard/Visa);
 • wypłaty z zagranicznych bankomatów, płatności w Internecie i bezgotówkowe transakcje za granicą bez naliczania marży przez bank do równowartości 1000 zł miesięcznie.

Po wykorzystaniu limitu 1000 zł bank doliczy marżę za przewalutowanie w wysokości kilku procent od wartości transakcji.

Warto zainteresować się aktywowaniem płatnego Pakietu Walutowego, który zagwarantuje nam możliwość realizowania transakcji kartą w każdej walucie bez dodatkowej marży bez limitu.

Oferta dla najmłodszych

Zostając klientem Millennium Banku zyskujemy również dostęp do produktów dla dzieci. Jednym z nich jest Konto 360° Junior, które jest bezpłatnym rachunkiem, a karta płatnicza do niego może zostać wydana nawet siedmiolatkom.

Inne produkty, które można otworzyć dla dziecka to Konto Oszczędnościowe Profit, Konto Walutowe, lokata oraz konto oszczędnościowe w EUR lub USD.

Warto wiedzieć, że rodzic ma wgląd do rachunków dziecka z poziomu własnej bankowości internetowej.

Konto osobiste Millennium Banku – opinia

Konto Millennium 360° jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które aktywnie korzystają z bankowości internetowej, a do oddziałów uczęszczają raczej sporadycznie.

Propozycja powinna również przypaść do gustu tym klientom, których interesuje rozbudowana oferta produktów i usług dodatkowych.

Natomiast mniej zadowolone będą osoby często podróżujące za granicę, ponieważ oferta walutowa banku jest dość ograniczona.

Konto Millennium 360° może być rachunkiem prawie całkowicie darmowym pod warunkiem, że jego obsługa będzie odbywać się głównie zdalnie.

Warunek aktywności, jakim jest wykonanie 5 bezgotówkowych transakcji kartą lub Blikiem, jest obecnie standardem na rynku. A dodatkowo po spełnieniu go, Millennium Bank gwarantuje klientom bezpłatne korzystanie z bankomatów w Polsce i za granicą.