KONTO OSOBISTE NEST BANKU

Konto osobiste Nest Bank jest głównym produktem z oferty dedykowanej klientowi indywidualnemu. Zapoznajmy się z tą propozycją i sprawdźmy, jakich argumentów używa Nest Bank, by zachęcić klientów do współpracy.

Konto osobiste Nest Bank – opłaty

Nest Konto mogą założyć osoby, które ukończyły 18 rok życia. Zarówno otwarcie, jak i prowadzenie konta są całkowicie i bezwarunkowo darmowe.

Karta

Zakładając konto mamy możliwość zamówienia karty Visa DebitcPayWave, dzięki której swobodnie możemy płacić w sklepach stacjonarnych i w Internecie.

Płatności internetowe są bezpieczniejsze dzięki zastosowaniu usługi 3D Secure. Dodatkowo przy użyciu karty wypłacimy gotówkę z konta podczas płacenia za zakupy (cashback).

Wydanie karty do konta i jej odnowienie są darmowe. Bank nie pobiera także opłat za jej comiesięczną obsługę.

Osoby wykorzystujące kartę do realizowania płatności za granicą zostaną obciążone prowizją za przewalutowanie transakcji, która wynosi 4,9%.

Za pośrednictwem bankowości elektronicznej możemy złożyć wniosek o wydanie wirtualnej karty, która jest aktywna jeszcze przed otrzymaniem karty fizycznej.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Klienci Nest Banku za darmo mogą korzystać z bankomatów oraz wpłatomatów Euronet w Polsce.

Bezpłatne jest także realizowanie wypłat Blikiem we wszystkich bankomatach oraz korzystanie z cashbacku. Dla innych urządzeń krajowych pobierana jest opłata w wysokości 6 zł.

Podczas pobierania gotówki z bankomatów zagranicznych podstawowa opłata to 6 zł, a dodatkowo doliczana jest prowizja 4,9% za przewalutowanie transakcji.

Całkiem spory koszt dotyczy wpłaty lub wypłaty gotówki w placówkach bankowych. Każda taka operacja to aż 10 zł.

Przelewy

Jeśli chodzi o bezpłatne pozycje z tabeli opłat i prowizji, znajdują się tam:

 • zwykłe przelewy natychmiastowe;
 • stałe zlecenia;
 • przelewy SEPA (spread na EUR ok. 6%);
 • autoryzacyjne kody SMS;
 • przelew Blik na telefon;
 • polecenie zapłaty (tylko zdefiniowanie i realizacja, za modyfikację lub odwołanie należy zapłacić 10 zł).

Klienci realizujący przelewy natychmiastowe zapłacą za tę usługę 4 zł. Jest to prowizja niższa niż u większości konkurentów (zazwyczaj 5 zł).

Mało opłacalne jest wykonywanie zwykłego przelewu w oddziale banku (koszt 10 zł). Najdroższą pozycją z tabeli są zagraniczne przelewy SWIFT, za które prowizja ustalona została na 30 zł).

Dla klientów Nest Banku udostępniono następujące formy płatności mobilnych:

 • Blik;
 • Google Pay;
 • Apple Pay;
 • Visa Mobile;
 • Garmin Pay;
 • Fitbit Pay;
 • Swatch Pay;
 • Xiaomi Pay.

Bankowość internetowa i aplikacja

W serwisie transakcyjnym oferowanym klientom zrealizujemy wszystkie podstawowe operacje związane z zarządzaniem rachunkiem (np. różnego typu przelewy, zlecenia stałe itp.).

Dodatkowo możemy przeglądać historię naszego konta czy wnioskować o dodatkowe produkty, zmianę niezbędnych ustawień i świadczenia wychowawcze.

Do aplikacji mobilnej zalogujemy się na dwa sposoby: z kodem PIN lub z użyciem odcisku palca (jeśli telefon posiada czytnik linii papilarnych).

Z poziomu aplikacji mobilnej można zarządzać powiadomieniami PUSH o zdarzeniach na koncie i opłacać rachunku po zrobieniu zdjęcia, przesłaniu pliku w formacie PDF lub zeskanowaniu kodu QR.

Jedną z ciekawszych funkcjonalności są saszetki pozwalające na tymczasowe zablokowanie przez posiadacza rachunku określonej kwoty. O tym, kiedy blokada ma zostać ustawiona i zlikwidowana decyduje użytkownik konta.

Jak otworzyć konto osobiste Nest Bank?

Sam wniosek o założenie Nest Konta można złożyć za pośrednictwem strony internetowej banku. W celu zweryfikowania tożsamości i zawarcia umowy należy wykorzystać jedną dwóch dostępnych metod:

 • wideorozmowa z pracownikiem banku (według zapewnień banku cały proces potrwa maksymalnie 5 minut);
 • przelew weryfikacyjny na kwotę 1 zł wykonany z rachunku prowadzonego w innym banku (aktywacja konta nastąpi w ciągu kilkunastu minut).

Standardową opcją jest także załatwienie wszystkich formalności w najbliższej placówce, jednak jest to zdecydowanie najmniej komfortowe.

W ofercie produktów dodatkowych, która dostępna jest dla klientów Nest Banku znajdują się:

 • produkty oszczędnościowe (Nest Lokata Witaj, Nest Konto Oszczędnościowe);
 • konto walutowe Nest Konto Waluta;
 • konto biznesowe BIZnest Konto.

Konto osobiste Nest Bank – opinia

Obecnie na rynku znaleźć można przynajmniej kilka ofert „darmowych kont osobistych”. Zazwyczaj jednak z bezpłatnym prowadzeniem konta idzie w parze stała opłata związana z obsługą karty, której uniknąć można jedynie po spełnieniu określonych warunków.

Tutaj Nest Bank zasługuje na wyróżnienie. Zarówno prowadzenie konta, jak i obsługa karty są całkowicie darmowe i nawet, jeśli nie będziemy używać na co dzień rachunku, nie spowoduje on wygenerowania zbędnych kosztów.

Pobieranie prowizji związane jest dopiero z korzystaniem z bankomatów. Niestety opłata jest dość wysoka, dlatego warto szukać maszyn należących do sieci Euronet lub korzystać z wypłat Blikiem.

Pod względem atrakcyjności opłat Nest Konto należy jednak ocenić bardzo wysoko. Jak z użytecznością konta?

W pierwszej kolejności skupmy się na bankowości elektronicznej. Zarówno serwis transakcyjny, jak i aplikacja mobilna są raczej na średnim poziomie.

Co prawda, posiadają podstawowe funkcjonalności, jednak nic poza tym (może oprócz tzw. saszetek). Nie da się ukryć, że w przypadku funkcjonalności bankowości elektronicznej, Nest Bank nieco odstaje od konkurencji.

Z pewnością jednak oferowane rozwiązania trafią do osób, które preferują prostotę i niezbyt chętnie korzystają z możliwości realizowania operacji przez Internet.

Na plus odnotować należy także szeroką gamę udostępnionych płatności mobilnych oraz wirtualne karty. Warto wspomnieć, że klienci Nest Banku jako pierwsi na świecie mogli przetestować rozwiązanie, jakim jest Visa Mobile.

Wraz z darmowym rachunkiem zyskujemy dostęp do ciekawej oferty oszczędnościowej.

Nest Konto Oszczędnościowe jest nieźle oprocentowane, a wnioskować o nie można na etapie zakładania konta osobistego.

Równie atrakcyjnie przedstawia się oferta Nest Lokaty Witaj dedykowanej tylko nowym klientom. Oprocentowanie, które gwarantuje zapewnia jej miejsce w czołówkach rankingów.

Jeśli chodzi o Nest Lokatę Lojalną, jest ona formą docenienia stałych klientów za współpracę i aktywne korzystanie z rachunku.

Nieco gorzej przedstawia się oferta walutowa. Korzystanie z karty wydanej do Nest Konta w PLN podczas realizowania transakcji w walutach obcych jest mało opłacalne –  bank pobiera wysoką prowizję za przewalutowanie transakcji.

Nie zapominajmy także o prowizji za korzystanie z zagranicznych bankomatów. Alternatywą może być Nest Konto Waluta, które jednak nie zda egzaminu w przypadku mniej popularnych walut niż EUR, USD, GBP.

Dodatkowym minusem jest wysoka miesięczna opłata związana z obsługą karty, jeżeli posiadamy już taką wydaną do rachunku w PLN.

Warto jednak wspomnieć o usłudze korzystnych przewalutowań, która daje możliwość wymiany walut po kursach bardziej korzystnych niż standardowe.

Otwierając rachunek w Nest Banku pamiętajmy, że sieć placówek nie jest zbyt rozbudowana, jednak dużo rzeczy można zrobić samodzielnie z poziomu bankowości internetowej.

Jeśli się to nie uda, zawsze pozostaje kontakt telefoniczny z bankiem. Niestety Nest Bank nie oferuje czatu w bankowości internetowej lub aplikacji.

Jeśli chodzi o promocje, dedykowane są one zazwyczaj klientom biznesowym, a klienci indywidualni są pomijani. W odróżnieniu od konkurencji Nest Bank bardzo rzadko proponuje choćby promocje na start.

Jak widać, Nest Bank przygotowując ofertę postawił na prostotę. Konto jest całkowicie darmowe i to bez konieczności spełniania jakichkolwiek wymagań.

Na rynku nie ma już obecnie rachunków, które charakteryzowałyby się tymi cechami. Brak opłat nie jest jedynym wyróżnikiem oferty.

Korzyści z pewnością doświadczą również poszukiwacze korzystnych produktów oszczędnościowych oraz fani nowoczesnych technologii. Ilość rodzajów płatności mobilnych jest imponująca.

Nest Konto nie jest pozbawione wad, ale na pewno ma spory potencjał, by trafić do szerokiej grupy klientów.