KONTO OSOBISTE PEKAO BANK

Bank Pekao SA jest instytucją, która posiada naprawdę dużą bazę klientów. Można więc przypuszczać, że jego sztandarowe konto osobiste odpowiada wielu osobom. Przeanalizujmy ofertę banku i sprawdźmy, czy jest tak w rzeczywistości.

Konto osobiste Pekao Bank – opłaty

Konto Przekorzystne jest dedykowane osobom pełnoletnim. Rachunek otworzymy bezpłatnie, bank nie pobiera również opłat za jego prowadzenie.

Karta

Klienci banku mają do wyboru dwa rodzaje kart płatniczych:

 • Mastercard Debit FX;
 • Visa Debit FX.

Funkcjonalności obu kart są takie same. Przy ich użyciu można realizować płatności w Internecie, a także w punktach stacjonarnych. Dodatkowo w wygodny sposób można skorzystać z opcji wypłaty gotówki dzięki usłudze cashback.

W trosce o bezpieczeństwo klientów zadbano także o to, by transakcje realizowane w Internecie były maksymalnie bezpieczne przez zastosowaniu funkcji 3D Secure.

Osoby podróżujące za granicę z pewnością ucieszy także informacja, że obie karty są wielowalutowe, a przewalutowania odbywają się po korzystnych kursach organizacji płatniczej.

Pekao nie nalicza również dodatkowej marży za korzystanie z karty za granicą. Bardzo przydatną funkcjonalnością jest obsługiwanie rachunków w PLN i obcych walutach przy użyciu tylko jednej karty.

Ponadto bank daje możliwość wyboru własnego wizerunku karty. Decydując się na zamówienie karty Mastercard warto zainteresować się także dedykowanym programem rabatowym Mastercard Bezcenne chwile.

Wspomniana karta pozwala także na realizowanie płatności oraz wypłacanie gotówki w EUR, USD, GBP, CHF bez opłaty za przewalutowanie po korzystnym kursie organizacji płatniczej.

Wydanie i odnowienie karty są całkowicie darmowe.

Comiesięczna opłata związana z obsługą karty wynosi 4 zł, jednak można jej uniknąć po spełnieniu dwóch warunków:
 • wpływ na rachunek w wysokości min. 500 zł w poprzednim miesiącu ORAZ
 • realizacja min. 1 transakcji kartą/Apple Pay/Google Pay/PeoPay w poprzednim miesiącu.

Z opłaty za obsługę karty zwolnieni są klienci, którzy nie ukończyli 26 roku życia.

Korzystanie z bankomatów i operacje gotówkowe

W przypadku klientów, którzy mają mniej niż 26 lat tabela opłat i prowizji wygląda bardzo atrakcyjnie, ponieważ mogą oni bezpłatnie:

 • korzystać z bankomatów w Polsce i za granicą;
 • realizować wypłaty z bankomatów Blikiem;
 • wpłacać gotówkę przy użyciu wpłatomatów.

Starsi klienci niestety muszą liczyć się z pewnymi opłatami. Bank daje możliwość bezpłatnego korzystania z własnych bankomatów (również wypłaty Blikiem) w Polsce.

Jeśli chcemy skorzystać z bankomatów obcych musimy liczyć się z tym, że bezpłatnie wypłacimy gotówkę tylko dwa razy w miesiącu i to po spełnieniu warunków aktywności (500 zł wpływu i 1 transakcja kartą).

W pozostałych przypadkach prowizja wynosi 2,3%, jednak minimalna kwota jaką zapłacimy to 5 zł. Podobne warunki dotyczą korzystania z bankomatów zagranicznych.

Jedyną różnicą jest to, że po zrealizowaniu warunków aktywności możemy bezpłatnie wypłacać gotówkę tyle razy, ile chcemy.

Za korzystanie z wpłatomatów nie zapłacimy nic, jeżeli wybierzemy urządzenie należące do sieci Pekao SA.

Prowizja pobierana w przypadku korzystania z wpłatomatów, które należą do innych sieci przy użyciu aplikacji PeoPay (również Blikiem) to 0,4% (min. 2 zł).

Stałe opłaty dotyczące wszystkich klientów dotyczą korzystania z usługi cashback (2 zł) oraz wpłacania i wypłacania gotówki w placówkach bankowych (8 zł).

Przelewy

Jak wyglądają prowizje związane z realizacją przelewów? Wśród bezpłatnych pozycji znajdziemy:

 • zwykłe przelewy internetowe;
 • stałe zlecenia;
 • polecenia zapłaty;
 • przelewy SEPA.

Za wykonanie natychmiastowego przelewu zapłacimy 5 zł. Mało korzystne dla klientów jest zlecanie zwykłych przelewów w oddziałach banku. Koszt takiej operacji to aż 10 zł.

Osoby zlecające przelewy zagraniczne SWIFT muszą liczyć się z prowizją na poziomie 0,50% (min. 30 zł – maks. 250 zł).

Warto zwrócić uwagę na wybór metody autoryzacji operacji. Bank daje nam dwie opcje:

 • bezpłatna autoryzacja mobilna w aplikacji PeoPay;
 • płatne kody SMS (0,20 zł/szt).

W celu aktywowania autoryzacji mobilnej należy wejść w zakładkę Ustawienia w bankowości internetowej. 

Serwis transakcyjny i aplikacja mobilna

Podejmując współpracę z Bankiem Pekao SA poza rachunkiem zyskujemy także dostęp do pakietu przydatnych usług. Jednym z jego elementów są serwis transakcyjny Pekao24 i mobilna aplikacja PeoPay.

Z poziomu bankowości elektronicznej mamy możliwość zlecania przelewów, realizowania poleceń zapłaty, stałych zleceń itp.

Dodatkowo serwis pozwala na zarządzanie ustawieniami posiadanych kart i rachunków, wnioskowanie o kolejne produkty z oferty, a także na korzystanie z usług i ofert promocyjnych.

Klienci banku z pewnością jednak częściej korzystają z funkcjonalności, jakie oferuje aplikacja PeoPay.

Oferowane przez nią usługi pokrywają się z tymi, które znajdziemy w bankowości internetowej. A dodatkowo posiada ona funkcje, którymi charakteryzują się tylko mobilne aplikacje (np. płatności Blik czy przelewy na numer telefonu).

Logowanie do aplikacji odbywa się biometrycznie, np. przy użyciu odcisku palca. Bank Pekao oferuje także swoim klientom wiele form płatności mobilnych (Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay).

Pakiet Komfort

Jedną z ciekawszych usług oferowanych przez Bank Pekao SA posiadaczom rachunków osobistych jest Pakiet Komfort, który obejmuje pakiet ubezpieczeń. Można wybrać jedną z trzech opcji:

 • Standard;
 • Złoty;
 • Platynowy.

Klienci mogą dodatkowo skorzystać z darmowych przelewów Elixir, których ilość wynosi odpowiednio 2, 3 lub 4 w miesiącu.

Posiadacze Konta Przekorzystnego zapłacą za Pakiet Komfort od 6 zł do 12 zł miesięcznie. Cena uzależniona jest od wybranej opcji.

Dodatkowe produkty

W szerokiej ofercie banku znajdziemy nie tylko konto osobiste Pekao, ale także szereg powiązanych produktów dodatkowych. Warto zainteresować się przede wszystkim:

 • produktami oszczędnościowymi (Konto Oszczędnościowe);
 • kartą kredytową (Karta Kredytowa z Żubrem);
 • rachunkiem biznesowym (Konto Przekorzystne Biznes).

Jak otworzyć konto osobiste Pekao Banku?

Jednym ze sposobów na otwarcie Konta Przekorzystnego jest wypełnienie wniosku, który znajduje się na stronie banku i przeprowadzenie weryfikacji metodą ”na selfie”, wykonując zdjęcia twarzy i dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Cały proces przeprowadzany jest zdalnie, a karta debetowa zostaje wysłana na podany przez nas adres. W razie problemów można skorzystać z pomocy doradców na infolinii, czacie lub wideo czacie.

Oczywiście można również osobiście udać się do najbliższego oddziału i tam przeprowadzić cały proces otwierania rachunku.

Konto osobiste Pekao Banku – opinia

Klienci, którzy nie skończyli jeszcze 26 lat mogą cieszyć się Kontem Przekorzystnym praktycznie za darmo bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

Oferta gwarantuje im darmowe prowadzenie rachunku, kartę, przelewy internetowe, stałe zlecenia i inne.

W przypadku nieco starszych użytkowników zwolnienie z opłat związane jest z pewnym wysiłkiem, jednak postawione przez bank warunki, które należy spełnić nie należą do wymagających szczególnego zaangażowania.

Warto wiedzieć, że bank nie obciąży nas opłatą za obsługę karty debetowej w miesiącu, w którym otwarto rachunek. Oznacza to więc, że realizację warunków aktywności wystarczy rozpocząć w kolejnym miesiącu kalendarzowym.

Uniknięcie dodatkowych opłat związane jest także z korzystaniem z autoryzacji mobilnej zamiast standardowych kodów SMS.

W przypadku bankowości elektronicznej można powiedzieć, że spełnia ona wszystkie wymagania, jakie można postawić serwisowi transakcyjnemu. Interfejs jest czytelny, a dostęp do operacji, ustawień czy innych funkcji nie jest utrudniony.

Serwis transakcyjny pozwala także wnioskować o kolejne usługi z oferty Pekao i nawiązywać kontakt z bankiem.

Na uwagę zasługuje również mobilna aplikacja PeoPay, która poza standardowymi funkcjami oferuje klientom również takie mniej oczywiste.

Za pośrednictwem aplikacji można realizować transakcje Blikiem, przelewy na telefon i płatności internetowy z wykorzystaniem kodów QR.

Z poziomu PeoPay zyskujemy również podgląd do kont prowadzonych w innych bankach przy wykorzystaniu otwartej bankowości. Dodatkowo możemy korzystać z opcji zlecania przelewów z rachunków w innych bankach.

Jeśli chodzi o płatności mobilne, również nie ma się do czego przyczepić, ponieważ dostępne są wszystkie najpopularniejsze rodzaje.

Jak wspomniano wcześniej do rachunku zamówić można wielowalutową kartę, która pozwoli obsługiwać konta prowadzone w PLN i obcych walutach. Fakt, że nie musimy posiadać kilku kart jest sporym ułatwieniem.

Dodatkowo korzystanie z karty za granicą odbywa się na bardzo korzystnych warunkach bez konieczności zasilania konta dewizowego.

Dużym plusem jest także możliwość wyboru wizerunku karty spośród aż kilkudziesięciu udostępnionych wzorów.

Pomimo tego, że Bank Pekao SA nie słynie ze szczególnie atrakcyjnej oferty oszczędnościowej, nie oznacza to, że nie znajdziemy tam niczego, co by nam odpowiadało.

Warto wspomnieć, że Konto Oszczędnościowe może być bardzo atrakcyjnie oprocentowane, jeśli oczywiście obejmuje je w tym momencie promocja, która pozwala zwiększyć zysk z odsetek.

Taka sama sytuacja dotyczy lokat. Ich oprocentowanie znajduje się na różnych poziomach, jednak najwyższe stawki obejmują lokaty na nowe środki.

Jeśli chodzi o kontakt z bankiem, do dyspozycji mamy kanał telefoniczny oraz elektroniczny z poziomu aplikacji.

Istnieje również możliwość uzupełnienia formularza kontaktowego lub osobistego odwiedzenia najbliższego oddziału. Najwygodniejszym sposobem jest czat, do którego dostęp uzyskujemy z poziomu wniosku internetowego.

Warto wiedzieć, że konto osobiste Pekao Banku systematycznie objęte jest promocją dla nowych klientów. Akcję można połączyć również z aktualnie obowiązującą promocją oszczędnościową lub taką, która dotyczy programu rabatowego Mastercard Bezcenne chwile.

Podsumowując, Konto Przekorzystne w niczym nie odbiega od konkurencji oferującej tanie rachunki i faktycznie jest odpowiedzią na różne potrzeby odbiorców.

Rachunek powinien zadowolić osoby, które umiarkowanie korzystają z bankowości elektronicznej. W szczególności jednak Konto Przekorzystne sprawdzi się osobom podróżującym za granicę.