KONTO OSOBISTE VELOBANKU

Konto osobiste VeloBank jest flagowym produktem dedykowanym dla klientów indywidualnych. Sprawdźmy, co oferuje ten rachunek i jakie ma mocne oraz słabe strony.

Konto osobiste VeloBank – opłaty

VeloKonto otworzymy po skończeniu 18 roku życia. Zarówno otwarcie, jak i prowadzenie rachunku nie są objęte żadną prowizją. Mamy więc do dyspozycji bezwarunkowo darmowe konto.

Karta

Klienci mogą realizować płatności przy użyciu kart Mastercard lub Visa. Wielowalutowa karta Mastercard Debit pozwala na płacenie nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także w Internecie.

Karta wyposażona została w przydatną w sieci usługę 3D Secure, która ma zwiększyć bezpieczeństwo podczas realizowania płatności.

Posiadacze karty Mastercard mają możliwość przystąpienia do atrakcyjnego programu rabatowego Mastercard Bezcenne chwile, w którym do uzyskania są zniżki i rabaty za wykonywanie płatności kartą.

Wydanie i odnowienie karty są bezpłatne. Bank pobiera jednak co miesiąc opłatę za jej obsługę w wysokości 7 zł, z której zwolnione są osoby mające mniej niż 26 lat.

W przypadku pozostałych klientów prowizja zostanie anulowana po zrealizowaniu min. 5 bezgotówkowych transakcji kartą lub Blikiem.

VeloBank pozwala także na bezpłatne korzystanie z karty poza granicami Polski. Posiadanie karty nie jest obowiązkowe, ale warto wiedzieć, że bank wydaje bezpłatnie aż 4 karty do konta (Mastercard lub Visa).

Bankomaty i operacje gotówkowe

VeloBank daje swoim klientom możliwość bezpłatnego korzystania z bankomatów sieci Planet Cash w Polsce, również przy użyciu kodu Blik oraz usługi cashback.

Dla pozostałych urządzeń pobierana jest opłata w wysokości 5 zł. Możemy jej uniknąć wykonując przynajmniej 5 bezgotówkowych transakcji kartą lub Blikiem.

Poza granicami Polski bezpłatnie wypłacimy dowolną walutę w państwach należących do Unii Europejskiej. W pozostałych bankomatach zagranicznych prowizja wynosi 4,5% kwoty transakcji (min.10 zł).

Klienci mogą bezpłatnie realizować wpłaty gotówkowe we wpłatomatach należących do sieci VeloBanku. Dla pozostałych maszyn, które znajdują się poza oddziałami banku ustalono prowizję 0,8% od wpłacanej kwoty (min. 1 zł).

Osoby, które preferują wpłacanie lub wypłacanie gotówki w oddziałach banku, mogą zrealizować bezpłatnie pierwszą wpłatę i wypłatę w danym miesiącu. Każda kolejna operacja wiąże się z opłatą w wysokości 10 zł.

Klienci, którzy mają mniej niż 26 lat mogą bezpłatnie korzystać ze wszystkich krajowych bankomatów bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

Przelewy

Trzeba przyznać, że VeloBank stara się zachęcić klientów do współpracy niskimi opłatami za podstawowe operacje.

Bezpłatnie zrealizujemy: zwykłe przelewy internetowe, zlecenia stałe, polecenia zapłaty, europejskie przelewy SEPA, przelewy na telefon i autoryzacyjne kody SMS.

Koszt przelewu natychmiastowego wynosi 5 zł. Za zwykły przelew zlecony w oddziale banku zapłacimy 10 zł. W przypadku zagranicznych przelewów SWIFT prowizja wynosi 0,20% (min. 30 zł – maks. 250 zł).

Udostępnione formy płatności mobilnych obejmują: Blika, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Swatch Pay.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna

W serwisie transakcyjnym zrealizujemy oczywiście wszystkie podstawowe operacje związane z zarządzaniem kontem (np. przelewy), a także:

 • doładujemy telefon;
 • zastrzeżemy lub tymczasowo zablokujemy kartę;
 • zmienimy kod PIN;
 • ustanowimy limity transakcji;
 • złożymy wnioski o dodatkowe produkty z oferty banku;
 • załatwimy sprawy urzędowe;
 • sprawdzimy aktualne oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym i wykorzystany dzienny limit.

Funkcjonalności udostępnione w aplikacji mobilnej w dużej mierze pokrywają się z tym, co możemy znaleźć w bankowości internetowej.

Dodatkowo w aplikacji znajdziemy kantor walutowy, możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej i bardzo ciekawą funkcję VeloPhone, która pozwala na bezpośredni kontakt z konsultantem infolinii po zalogowaniu do aplikacji.

Inną przydatną usługą są Parkingi. Przy użyciu jej zapłacimy zdalnie za miejsce parkingowe lub przedłużymy czas pozostały do końca parkowania.

W razie problemów z korzystaniem z bankowości elektronicznej, warto zapoznać się z dostępnymi samouczkami oraz wersją demo aplikacji i serwisu transakcyjnego.

Warto zapoznać się również z usługą Sejfu w aplikacji, która pozwala na zablokowanie części środków i odblokowanie ich w wybranym przez siebie terminie.

VeloKonto dla obywateli Ukrainy

VeloBank podążając śladem Getin Banku adresuje swoją ofertę także do obywateli Ukrainy. Mówiąc konkretniej, udostępnia podstronę, infolinię i instrukcję korzystania z kont w języku ukraińskim.

Ponadto niektóre placówki oferują obsługę klienta po ukraińsku. W placówkach bankowych można także otrzymać od ręki kartę płatniczą, która jest ważna przez rok od wydania.

VeloID (dawniej GetinID)

Powyższa usługa daje klientom dostęp do usług publicznych oraz Profilu Zaufanego. Pozwala to na załatwianie większości spraw urzędowych zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu.

Pakiet Niezawodny i Pakiet Ochrona Karty

Wraz z pakietem ubezpieczeniowym otrzymujemy pomoc medyczną (wizyta lekarza, pielęgniarki, transport medyczny) i domowy assistance, w ramach którego skorzystać można z usług:

 • ślusarza;
 • specjalisty od sprzętu RTV i AGD;
 • pomocy sprzątającej itp.

Dodatkowo assistance obejmuje transport mienia w wyniku zdarzenia losowego. Niestety pakiet jest płatny, ale jego koszt to zaledwie kilka złotych miesięcznie.

Warto również rozważyć skorzystanie z pakietu Ochrona Karty, który obejmuje ubezpieczenie od nieuprawnionego użycia karty, utraty środków pobranych z bankomatu i kradzieży rzeczy osobistych.

Jak otworzyć konto osobiste VeloBank?

Najprostszym sposobem na otwarcie konta jest skorzystanie ze strony internetowej banku. Po wypełnieniu elektronicznego wniosku, konto można otworzyć na kilka sposobów:

 • w aplikacji mobilnej przy użyciu metody ”na selfie”;
 • za pośrednictwem aplikacji mobilnej mObywatel;
 • z pomocą doradcy bankowego

Inną dostępną metodą jest otwarcie rachunku w jednym z oddziałów banku. Co ciekawe, na miejscu możemy poprosić o wydanie niespersonalizowanej karty debetowej Mastercard lub Visa, której ważność wynosi 12 miesięcy.

Jeśli jesteśmy posiadaczami Konta Proste Zasady, które oferowane było przez Getin Bank, a chcielibyśmy przekształcić je w VeloKonto, możemy zrobić to na infolinii lub w jednym z oddziałów.

Produkty dodatkowe

Podejmując współpracę z VeloBankiem otrzymujemy dostęp do wielu produktów dodatkowych:

 • Konta Walutowego (EUR, USD, GBP, CHF);
 • konta dla nastolatka VeloKonto Junior;
 • produktów oszczędnościowych: Elastyczne Konto Oszczędnościowe, VeloSkarbonka.

Konto osobiste VeloBank – opinia

Jak wspomniano wcześniej, VeloKonto jest następcą Konta Proste Zasady i pod wieloma względami niewiele różni się od oferty Getin Banku. Zmiany, które wprowadzono z pewnością jednak są korzystne dla klientów.

Korzystanie z rachunku jest całkowicie darmowe i nie ma znaczenia, czy na rachunek zapewniane są regularne wpływy, czy nie.

Opłaty pojawiają się, gdy zdecydujemy się zamówić kartę debetową, jednak warunki, które trzeba spełnić by ich uniknąć nie są zbyt skomplikowane.

Bardzo interesującym rozwiązaniem jest możliwość zamówienia bezpłatnie aż 4 kart do konta. Za każdą kolejną należy zapłacić kilka złotych.

Karty można udostępnić bliskim osobom bez konieczności ustanawiania pełnomocnictwa na rachunku. Wymagane do uniknięcia opłaty 5 transakcji zwalnia z prowizji za wszystkie karty wydane do konta.

Dodatkowo spełniając ten warunek możemy bezpłatnie korzystać ze wszystkich bankomatów w kraju. W przeciwnym razie darmowe są tylko bankomaty własne i Planet Cash.

Bank gwarantuje klientom także bezpłatne korzystanie z bankomatów zagranicznych, jednak należy zwrócić uwagę, że gwarancja ta obejmuje tylko państwa należące do UE.

Dla pozostałych krajów naliczana prowizja jest bardzo wysoka, więc znacznie korzystniejszym rozwiązaniem będzie przygotowanie na wyjazd gotówki.

Pewną niedogodnością dla niektórych klientów mogą być wpłatomaty. Za darmo korzystać można tylko z tych, które ustawione są w placówkach VeloBanku, a dla pozostałych naliczona będzie wysoka prowizja.

VeloKonto powinno być dobrym rozwiązaniem dla osób, które często płacą w walutach obcych. A to za sprawą zwykłej karty debetowej Visa.

Transakcje zagraniczne zrealizowane przy jej użyciu rozliczane są po korzystnym kursie Visy, a nie po prawie 10% spreadzie banku.

Oprócz korzystnych przewalutowań VeloBank oferuje konto dewizowe w 4 głównych walutach: EUR, USD, GBP, CHF. Można podpiąć pod nie kartę walutową.

W ofercie znajdziemy także kantor internetowy z atrakcyjnymi kursami (spread dla głównych walut mieści się w przedziale od 0,7% do 0,85%).

Getin Bank zawsze mógł poszczycić się atrakcyjną ofertą oszczędnościową, a VeloBank stara się iść w jego ślady. Oferty obejmujące nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym i na lokacie cieszą się dużą popularnością.

Poza okresem promocyjnym oprocentowanie niestety nie należy do najwyższych, jednak z akcji można korzystać cyklicznie, a oszczędności będą objęte wyższą stawką przez cały czas.

Ciekawym rozwiązaniem jest także VeloSkarbonka, która jest rachunkiem do autooszczędzania.

Wysokie oprocentowanie obejmuje środki do kilku tysięcy złotych, a oszczędzanie odbywa się podczas płatności kartą. Reszta z zaokrąglonej kwoty zakupów przekazywana jest na VeloSkarbonkę.

Oferta VeloBanku zawiera także lokaty i rachunki oszczędnościowe w walutach obcych: EUR, USD.

Jeśli chodzi o bankowość elektroniczną i mobilną, nie można jej nic zarzucić. Aplikacja jest na tyle użyteczna, że nie ma potrzeby częstego logowania się do serwisu transakcyjnego.

W zakresie promocji Getin Bank nigdy nie oferował szczególnie atrakcyjnych premii gotówkowych dla nowych klientów i VeloBank zdaje się podążać tym torem.

5/5 - 1 głosów