Mastercard Priceless Specials

Mastercard Priceless Specials – Bezcenne chwile

Czym jest program lojalnościowy Mastercard Priceless Specials? Jak zdobywać punkty i nagrody za płatności kartą MasterCard?

PROGRAM MASTERCARD PRICELESS SPECIALS ZMIENIŁ NAZWĘ NA – BEZCENNE CHWILE

W erze, kiedy technologia wkrada się w nasze życie z niemal każdej strony, operowanie gotówką powoli odchodzi do lamusa.

Praktycznie każdy sklep, czy to mniejszy, czy większy oferuje możliwość zapłacenia za zakupy kartą. Również w mniejszych miejscowościach ta forma płatności coraz bardziej zyskuje na popularności.

Oczywiście wciąż istnieje spora grupa osób, która nie wyobraża sobie płacenia za zakupy kawałkiem plastiku i wybiera tradycyjne banknoty.

Płatności bezgotówkowe – zalety

Nie da się jednak ukryć, że płatności bezgotówkowe są nie tylko wygodniejsze, ale przede wszystkim bardziej bezpieczne.

Robiąc zakupy w internecie wygoda płatności kartą nie polega tylko na braku konieczności wędrówki do oddziału banku czy poczty celem wykonania przelewu za zakupione produkty, czy wypłacenia środków na opłacenie paczki za pobraniem.

W przypadku płatności za zakupy „z góry” zazwyczaj zapłacimy mniej, a wynika to z faktu, że przewoźnik nie będzie musiał wykonywać operacji zapłaty za nas.

Wybierając płatności kartą w internecie mamy również pewność, ze zamówione przez nas produkty otrzymamy szybciej, gdyż pieniądze u sprzedawcy są w wielu przypadkach natychmiast.

Również robiąc zakupy stacjonarne wybór płatności kartą wygrywa z tradycyjną gotówką.

Po pierwsze, istnieje ryzyko zgubienia pieniędzy – w takim przypadku możemy liczyć tylko na dobrą wolę osoby, która je znalazła. W sytuacji zagubienia karty – wystarczy zadzwonić na infolinię i ją zablokować.

W takim przypadku, nawet jeśli ktoś znajdzie naszą kartę, nie będzie mógł wypłacić z niej środków, ani zapłacić za usługi.

Kolejnym argumentem przemawiającym za używaniem karty w codziennym życiu jest wygoda. Ile razy zdarzyło nam się w sklepie, że sprzedawca nie miał nam jak wydać?

W przypadku karty, nasze konto obciążane jest dokładną kwotą i nie musimy martwić się, czy uda nam się uzbierać drobne tak, aby móc rozliczyć transakcję.

Takie sytuacje sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się jednak na operowanie kartą płatniczą zamiast tradycyjnej gotówki.

Jaką kartę wybrać?

Zakładając konto bankowe zazwyczaj mamy możliwość wyboru, jaką kartę chcemy wyrobić.

W Polsce wybór mamy pomiędzy dwoma dostawcami kart – Visa oraz MasterCard.

Większość osób nie do końca wie, jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma kartami, zazwyczaj decyduje się na wybór karty, która jest polecona przez pracownika banku.

Istnieje też grupa osób, która wybierając kartę do konta kieruje się dodatkowymi benefitami płynącymi z jej posiadania.

Banki prześcigają się w ofertach, dodając m.in programy lojalnościowe za korzystanie z karty czy dodatkowe ubezpieczenie na życie.

Oferowane przez banki zwroty zazwyczaj dotyczą jedynie niektórych usług, jedni zwracają odsetek wydany na paliwo, inni oferują zwrot za zakup biletów do kina czy teatru.

Warto jednak przed wyborem karty przejrzeć ofertę samych dostawców kart. Często oferowane przez nich programy lojalnościowe są bardziej atrakcyjne niż te, oferowane przez bank.

Mastercard Priceless Specials

Bardzo ciekawą propozycję dla swoich klientów przygotował MasterCard. MasterCard Priceless Specials to program skierowany dla posiadaczy kart MasterCard oraz Maestro.

Niezależnie, czy jesteśmy posiadaczami konta od kilku dni, czy od kilku lat możemy do neigo przyłączyć. Na czym program ten polega? Najprościej mówiąc na zbieraniu punktów i wymienianiu ich na nagrody.

Robiąc zakupy u partnerów akcji, za każde wydane pieniądze otrzymujemy punkty. Co ważne, nie są to specjalistyczne sklepy, a w większości miejsca, w których robimy zakupy dosyć często.

Co więc stoi na przeszkodzie, aby robiąc codzienne zakupy w Carrefour dodatkowo zyskiwać? Na liście partnerów biorących udział w promocji znajdziemy nie tylko sklepy z artykułami spożywczymi. Punkty możemy zbierać na stacji paliw, w sklepach z elektroniką, czy wyposażeniem wnętrz.

A co z programami lojalnościowymi, jakie oferowane nam są przez konkretne sklepy i aplikacje? Niewątpliwą zaletą tego programu jest możliwość łączenia ze sobą kilku promocji.

Jeśli zbieramy punkty na stacjach paliw, czy w każdym innym dowolnym miejscu, korzystanie z programu lojalnościowego nie wyklucza możliwości dalszego ich zbierania.

W takich przypadkach zyskujemy podwójnie. Raz zbierając tradycyjne punkty u partnerów akcji, a drugi raz zbierając punkty za płatności naszą kartą.

Co zrobić aby przystąpić do programu lojalnościowego?

Głównym warunkiem jest oczywiście posiadanie jednej z kart – MasterCard lub Maestro. Niestety jedynie klienci wybranych banków mogą przystąpić do promocji. Jeśli więc jesteś klientem jednego z 15 banków:

 • Citi Handlowy;
 • Alior Bank;
 • Bank BPS;
 • BOŚ Bank;
 • Eurobank;
 • Getin Bank;
 • Lion’s Bank;
 • mBank;
 • Bank Millenium;
 • Noble Bank;
 • PKO Bank Polski;
 • BNP Paribas Bank Polski;
 • Bank Pocztowy;
 • Santander Bank Polska;
 • T-Mobile Usługi Bankowe,

możesz wziąć udział w promocji.

Przystąpić do programu możemy po wyrażeniu zgody na udział i zaakceptowaniu regulaminu na stronie naszego banku lub na stronie internetowej programu: https://bezcennechwile.mastercard.pl/.

W ciągu 14 dni otworzone zostanie specjalne konto, do zbierania punktów za zakupy. Co ważne, posiadając karty kilku banków, każdą musimy zarejestrować osobno.

Niestety punkty zbierane poprzez płatności gromadzone są na osobnych kontach i nie ma możliwości ich transferu na jedno.

Kiedy już wykonamy te czynności pozostaje nam jedynie rozpocząć zbieranie punktów za zakupy u partnerów, a w przyszłości wymiana ich na nagrody.

Jakie nagrody można odebrać za zgromadzone punkty?

Oczywiście im więcej punktów uzbieramy, tym nagrody będą bardziej atrakcyjne.

Katalog nagród możemy przejrzeć zarówno na stronie internetowej programu, jak i na stronie internetowej naszego banku, biorącego udział w promocji. Katalog podzielony jest na 10 kategorii:

 • akcesoria domowe;
 • Bezcenne Chwile;
 • akcje charytatywne;
 • doładowania telefonu;
 • klub dziecka;
 • multimedia;
 • narzędzia;
 • stylowe dodatki;
 • vouchery i bilety do kina;
 • sport, rekreacja i podróże.

Jak łatwo zauważyć wybór jest spory i to tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się wybrać coś do domu, pójść do kina czy przekazać cegiełkę na jedną z organizacji charytatywnych.

Dodatkowo raz na jakiś czas możemy otrzymać specjalną ofertę przygotowaną dla nas. Warto więc sprawdzać skrzynkę pocztową i czytać e-maile.

Dodatkowo sami partnerzy mogą organizować akcje promocyjne, dzięki czemu nasze zakupy u nich mogą być dodatkowo premiowane, co pozwoli na szybsze zebranie odpowiedniej ilości punktów na wymarzoną nagrodę.

Kolejnym argumentem za analizowaniem katalogu nagród są specjalne oferty organizatora akcji.

Dzięki zebranym punktom będziemy mieli możliwość wymiany ich na imprezy, na których sponsorem lub organizatorem jest MasterCard. Co ważne, nie otrzymamy jednego z wielu biletów, natomiast dostąpimy zaszczytu na zaproszenie do loży Mastercard.

Ile punktów dostanę za zakupy i jak sprawdzić ich stan na moim koncie?

Ilość punktów jakie otrzymamy za zakupy jest mocno zróżnicowana. W zależności od partnera, za każde wydane 5 zł możemy otrzymać 2, 3, 5, a nawet 8 punktów.

Stan zebranych punktów, podobnie jak większość innych informacji znajdziemy w panelu klienta na stronie organizatora.

Mamy jednak możliwość zainstalowania specjalnej aplikacji, dzięki czemu kontrolowanie swojego stanu konta będzie jeszcze prostsze i szybsze.

Istnieje również możliwość sprawdzenia punktów poprzez kontakt telefoniczny z działem obsługi klienta Centrum Programu. W każdym z tych miejsc możemy również wymienić zebrane przez nas punkty na nagrody.

Co ciekawe, część z nich możemy mieć również za dopłatą. Jest to niezwykle ciekawa opcja, jeśli dana rzecz z katalogu wymaga większej ilości punktów niż posiadamy.

Bardzo przydatną opcją są powiadomienia o ofertach, które mogą nas zainteresować.

Wykonując płatności bezgotówkowe kartą zarejestrowaną w programie, Mastercard dopasowuje najciekawsze oferty do naszych preferencji zakupowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy się martwić, że ominie nas jakakolwiek promocja.

Co jeszcze warto wiedzieć o programie lojalnościowym Mastercard Priceless Specials?

Przystępując do każdego programu lojalnościowego warto, a nawet trzeba najpierw zapoznać się z regulaminem akcji. Dzięki temu dokładnie będziemy wiedzieli jak funkcjonuje program i nic nas nie zaskoczy.

Najważniejsze zapisy dotyczące kwestii organizacyjnych to między innymi:

1. Tylko w Polsce

Warto pamiętać, że promocja dotyczy jedynie transakcji bezgotówkowych wykonywanych na terenie Polski. Jeśli chodzi o wysyłkę nagród, to również jedynie na terenie Polski możliwy jest ich odbiór.

Chociaż regulamin w kwestii zbierania punktów poza granicami naszego kraju jest bardzo nieprecyzyjny, aby uniknąć zbędnego rozczarowania lepiej założyć, że punkty zbieramy wyłącznie w kraju.

W razie wątpliwości co do oferty najlepiej wykonać telefon lub skontaktować się w inny dogodny sposób z organizatorem.

2. Okres ważności

Zebrane przez nas punkty tracą ważność wraz z końcem miesiąca, w którym mija 3 lata od zapisania punktów na naszym koncie.

Warto pamiętać więc, żeby wykorzystać zgromadzone punkty przez tym terminem. Organizator bowiem nie informuje o tym, że nasze punkty stracą ważność.

3. Łączenie punktów

Posiadając kilka kart dopisanych do naszego konta, na każdym z nich punkty zbieramy indywidualnie.

Wyjątek stanowią karty biznesowe posiadane w tym samym banku. Posiadając ten typ kart, możemy połączyć punkty maksymalnie z 10 kart.

W każdym innym przypadku łączenie punktów z kart tego samego banku lub różnych banków jest niemożliwe.

4. Utrata punktów

Jeżeli okaże się, że w związku z korzystaniem z karty płatniczej biorącej udział w programie dopuściliśmy się oszustwa, bądź nagrody, które odbierzemy sprzedamy organizator ma prawo zablokować nasze konto.

A co za tym idzie utracimy zebrane punkty i zostaniemy pozbawieni prawa do wymiany ich na nagrody.

5. Zamknięcie rachunku bankowego lub śmierć uczestnika programu

Decydując się na zamknięcie rachunku bankowego, punkty zebrane za korzystanie z karty przypisanej do niego aktywne będą przez 30 dni kalendarzowych od zamknięcia konta.

Przez ten czas możemy je wykorzystać, później – przepadają.

W przypadku śmierci uczestnika programu, zgromadzonych punktów nie da się przenieść na konto innego użytkownika. Punkty zebrane tracą ważność.

6. Okres trwania promocji

W regulaminie nie został określony czas trwania programu lojalnościowego.

Organizator natomiast zastrzega sobie prawo poinformowania o takiej sytuacji z 30-dniowym wyprzedzeniem wraz z informacją jak można wykorzystać zgromadzone punkty.

Świat korzyści

Łatwo zauważyć, że korzystanie z kart płatniczych to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo.

Korzystanie z karty to również dostęp do świata korzyści, w którym możemy wydając pieniądze – zyskiwać atrakcyjne nagrody.

Warto się więc zastanowić na przejście już teraz z tradycyjnych metod płatności na te, które już niedługo wyprą całkowicie gotówkę z obiegu.

A MOŻE JEDNAK VISA OFERTY?

Podobny program lojalnościowy posiada największy konkurent operatora MasterCard, czyli Visa. Działanie jego Visa Oferty polega na zwrocie części wydanych pieniędzy za płatności dokonane karą.

 

3.1/5 - (73 votes)