STRONA GŁÓWNA » Prezenty za otwarcie konta bankowego

Prezenty za otwarcie konta bankowego

Banki stosują wiele metod na przyciągnięcie do siebie nowych klientów. Niektóre oferują nawet premie i prezenty za otwarcie konta bankowego. Czy jednak te – wydawałoby się na pierwszy rzut oka – świetnie wyglądające oferty, są rzeczywiście tak atrakcyjne?

Jakie haczyki kryją się zazwyczaj za takimi promocjami? Czy zarabianie na otwieraniu kont bankowych jest możliwe?

Prezenty za otwarcie konta bankowego – rodzaje nagród

Banki kuszą dodatkowymi bonusami i różnorakimi fantami nie tylko za założenie rachunku osobistego. Często można spotkać promocje, w których otrzymuje się prezenty za nabycie karty kredytowej czy lokaty terminowej.

Jakiego rodzaju nagrody najczęściej możemy spotkać w tego typu akcjach promocyjnych? Będą to:

  • premie pieniężne,
  • nagrody rzeczowe (np. ekspres do kawy, tablet),
  • bony na zakupy (np. do danej sieci sklepów).

Czytając reklamy zachwalające takie okazje, można odnieść wrażenie, że banki w zasadzie za darmo rozdają prezenty. To jednak tylko pozory. Nie łudźmy się – to nie instytucje charytatywne.

Każda taka akcja jest wcześniej skrupulatnie skalkulowana i banki na pewno nie dokładają do takiego przedsięwzięcia.

Skoro zatem wszystko tak pięknie wygląda z daleka, to gdzie jest haczyk? Jak to zwykle bywa, diabeł tkwi w szczegółach – a konkretnie w regulaminie takich promocji.

Konto bankowe z prezentem – podsumowanie

Produkty finansowe promowane chwytliwymi hasłami, zachwalającymi wyjątkowość danej promocji zazwyczaj są tylko pozornie opłacalne dla klienta.

Po wnikliwym przeanalizowaniu warunków danej akcji okazuje się, że tak naprawdę sami finansujemy otrzymany bonus poprzez różnego rodzaju opłaty za sam produkt lub usługę czy długoterminowe związanie się umową, której zerwanie skutkuje najczęściej zwrotem prezentu / premii.

Oczywiście zdarzają się wyjątki i promocje rzeczywiście kalkulujące się dla klienta, ale przeważnie są one mocno ograniczone czasowo lub pula dostępnych prezentów/nagród szybko się wyczerpuje.

Reasumując, decydując się na wzięcie udziału w promocji, należy przede wszystkim zapoznać się szczegółowo z regulaminem i poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się z warunkami danej akcji.

To powinno pomóc w ustrzeżeniu się błędów, które później mogą nas słono kosztować i zamiast spodziewanego zysku, przynieść jeszcze niepotrzebne straty.

Znając wszystkie najważniejsze wskazówki, spróbujmy zarobić pieniądze za założenie konta bankowego. Sprawdźmy aktualne promocje bankowe.

Konta osobiste z prezentami – wrzesień 2023

1. Santander Bank bonus w postaci 400 zł premii oraz 7% na lokacie mobilnej

2. Alior Bank bonus w postaci 400 zł premii + 50 zł za założenie konta w aplikacji

3. mBank bonus w postaci 460 zł premii oraz 7% na koncie oszczędnościowym  

4. ING Bank Śląski bonus w postaci 250 zł premii oraz 7% na koncie oszczędnościowym

5. Pekao Bank bonus w postaci 200 zł premii oraz 7% na koncie oszczędnościowym

6. VeloBankbonus w postaci 600 zł moneybacku oraz 8% na koncie oszczędnościowym

7. Nest Bankbonus w postaci 400 zł premii

8. Bank Millenniumbonus w postaci 500 zł premii + 7% na koncie oszczędnościowym do 200 tys. zł

Czym są promocje bankowe z prezentami?

Promocje bankowe, w ramach których klient może otrzymać określoną nagrodę, stanowią formę reklamy.

Ma ona na celu przyciągnięcie konkretnej grupy osób i zainteresowanie ich nie tylko ofertą promocyjną, lecz również innymi produktami kredytowymi czy oszczędnościowymi.

Celem organizowania przez bank akcji promocyjnych jest więc generowanie zysków i pozyskiwanie klientów. Z oferty promocyjnej obie strony, klient oraz bank, mogą czerpać swego rodzaju korzyści.

Co zyskuje klient? Oprócz prezentu w formie rzeczowej lub pieniężnej może dodatkowo przetestować nowy produkt bankowy, który – być może – okaże się wartościowy z jego punktu widzenia.

Promocje bankowe nie są sposobem na zarobek takim samym, jak na przykład praca czy prowadzenie własnej działalności gospodarczej, jednak mogą stanowić pewnego rodzaju wkład w domowy budżet.

Jakie są rodzaje promocji bankowych?

Promocje bankowe najczęściej dotyczą trzech produktów: konta osobistego, karty kredytowej, lokaty bankowej lub konta oszczędnościowego. Konto osobiste można założyć zarówno internetowo, jak i w oddziale banku.

Klient otrzymuje do niego kartę, za pomocą której może dokonywać płatności bezgotówkowych. Banki zarabiają na tym, że płaci on za usługi czy towary, używając karty, a także z tytułu przechowywania gotówki na rachunku.

Klienci zazwyczaj mogą prowadzić konto bezpłatnie, jednak muszą spełnić określone w umowie wymagania.

Dotyczą one na przykład minimalnej liczby przeprowadzonych transakcji bezgotówkowych lub minimalnych, miesięcznych wpływów na rachunek.

Promocje bankowe bazujące na produkcie, jakim jest karta kredytowa, najczęściej dedykowane są klientom posiadającym konto osobiste.

Mogą z nich skorzystać ci, którzy posiadają zdolność kredytową, przez którą w uproszczeniu należy rozumieć stałe dochody oraz brak zadłużenia.

Posiadanie karty kredytowej pomaga klientom budować pozytywną historię kredytową, która jest niezwykle istotna w momencie wnioskowania na przykład o kredyt hipoteczny.

Niemniej jednak trzeba liczyć się z koniecznością ponoszenia kosztów, które stanowią odsetki od wykorzystanego limitu kredytowego.

Klienci, którzy podpisują umowę o wydanie karty kredytowej w ramach promocji, najczęściej mogą liczyć na niższe oprocentowanie, dzięki któremu płacą niższe odsetki.

Ostatni typ promocji dotyczy produktów oszczędnościowych, takich jak lokaty czy specjalne konta. W ich przypadku banki również mogą wymagać założenia konta osobistego, do którego podpinane jest konto oszczędnościowe.

Klienci korzystający z promocji mogą liczyć na wyższe oprocentowanie, co jest bardzo istotne w kontekście generowania zysków.

Jak zostać uczestnikiem promocji bankowych?

Promocje bankowe można podzielić na dwie grupy – skierowane do wybranego grona klientów oraz skierowane do ogółu zainteresowanych. Zdecydowanie popularniejsze są te drugie, z których może skorzystać każdy potencjalny klient.

Jak wziąć udział w promocji bankowej? Przede wszystkim należy znaleźć odpowiednią ofertę, która dotyczyć będzie konkretnego produktu.

Trzeba szczegółowo zapoznać się z regulaminem promocji i ocenić, czy rzeczywiście jest to opłacalna oferta. Następnie klient będzie zobowiązany podpisać stosowną umowę z bankiem.

Może zrobić to internetowo, za pośrednictwem kuriera, poprzez infolinię bądź osobiście w oddziale banku. W kolejnym kroku klient musi spełnić warunki promocji, aby otrzymać prezent.

Czasami jest on przyznawany już za samo założenie konta, w innych przypadkach trzeba podjąć dodatkowe działania, aby otrzymać pieniądze bądź nagrodę rzeczową.

Gotówka przekazywana jest bezpośrednio na rachunek osobisty, natomiast nagroda rzeczowa wysyłana pocztą. Można też odebrać ją osobiście w oddziale banku.

Z promocji mogą korzystać nie tylko klienci indywidualni. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, również możesz liczyć na bonusy otwierając konto firmowe online.

Jak mądrze korzystać z promocji bankowych?

Promocje bankowe pozwalają osiągać dodatkowy dochód bądź korzystać z atrakcyjnych nagród rzeczowych. Niemniej jednak trzeba z nich korzystać mądrze, tak aby koszty nie przewyższyły zysków.

O czym w szczególności warto pamiętać? Otóż przede wszystkim mądre korzystanie z promocji bankowych nie opiera się na doborze kolejnych produktów bez przeprowadzenia analizy opłacalności.

Nie chodzi bowiem o to, aby podpisywać z bankami kolejne umowy, w efekcie czego może okazać się, że klient posiada kilka kont osobistych czy kilka kart kredytowych.

Zawsze przed podpisaniem umowy należy dokładnie zapoznać się z warunkami, jakie bank stawia klientom chcącym otrzymać prezent.

Warto bazować przede wszystkim na produktach, które w dłuższej perspektywie czasowej mogą okazać się przydatne.

Często bowiem wypowiedzenie umowy przed upływem określonego w umowie czasu skutkuje koniecznością zwrotu nagrody bądź poniesienia dodatkowych kosztów.

Mądre korzystanie z promocji to również wybieranie takich, które są w pełni zrozumiane i akceptowane przez klienta. Warto przy tym pamiętać, że warunki umowy nie podlegają negocjacji.

Zdobądź prezenty za otwarcie konta bankowego

Jak maksymalizować zyski z promocji?

Klienci banków często zastanawiają się, ile właściwie można zarobić, korzystając z ofert promocyjnych? Otóż nie ma tutaj ściśle określonych widełek – najlepsi generują zyski rzędu nawet kilkuset złotych miesięcznie.

Kluczem do sukcesu jest wybór tych ofert, dzięki którym można zarobić najwięcej. Często są one limitowane, a więc może z nich korzystać wyłącznie określona liczba klientów.

Należy więc być szybkim, a co za tym idzie, bacznie śledzić bieżące promocje bankowe.

Sposobem na maksymalizację zysków może być także korzystanie z dużej ilości ofert promocyjnych, jednak w tym przypadku należy zachować czujność i rozwagę.

Ważny jest bowiem mądry ich dobór, tak aby zyskać, a nie stracić. Warto także brać udział w programach poleceń, w ramach których można otrzymać nagrodę za polecenie konkretnego produktu bankowego.

Niektóre dedykowane są wyłącznie nowym klientom, zatem musi upłynąć pewien czas, zanim ponownie będzie można z nich skorzystać. Jest to tak zwany okres karencji, którego warto pilnować, chcąc zarabiać jak najwięcej.

W jaki sposób banki organizują akcje promocyjne?

Banki najczęściej nie organizują akcji promocyjnych we własnym zakresie, lecz przy pomocy firmy zewnętrznej. Klient korzysta więc z konkretnych bankowych, jednak cała procedura ich dystrybucji realizowana jest przez inny podmiot.

Przyczyną są oszczędności, jakie instytucja bankowa może w ten sposób wygenerować. Jednocześnie o samej promocji bankowej można dowiedzieć się na przykład przez stronę internetową organizatora.

Jakie znaczenie ma to z punktu widzenia klienta? Jeśli organizatorem promocji jest firma zewnętrzna, to jej trzeba będzie udostępnić swoje dane osobowe. Banki zawierają więc w umowach odpowiednią klauzulę.

Klienci natomiast często zastanawiają się, co właściwie stanie się z ich danymi? Otóż posłużą one podmiotowi zewnętrznemu do tego, by w odpowiedni sposób przekazać nagrodę.

Jednocześnie klient będzie musiał zwolnić bank z obowiązku dochowania tajemnicy bankowej. Często korzystający z promocji wyraża też zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

W takim przypadku będzie on otrzymywał informacje o nowych promocjach czy produktach bankowych. Najczęściej instytucje ograniczają się do wysłania kilku maili miesięcznie, dlatego nie trzeba obawiać się codziennych telefonów z nowymi ofertami.

Odebranie prezentu a rezygnacja z produktu

Klienci banków często zastanawiają się, jak długo muszą być właścicielami konkretnego produktu bankowego, aby otrzymać nagrodę?

Otóż wszelkie informacje na ten temat znajdują się w regulaminie promocji, dlatego tak ważne jest szczegółowe zapoznanie się z jego zapisami.

Warto pamiętać, że produkt objęty promocją funkcjonuje tak naprawdę jak każdy inny, zatem klient ma możliwość wypowiedzenia umowy w dowolnym czasie.

Ocena tego, czy etyczne jest zamykanie konta od razu po odebraniu nagrody, pozostaje w gestii klienta.

Niemniej jednak można powiedzieć, że obie strony odniosły pewne korzyści – bank zapoznał korzystającego z promocji ze swoją ofertą, ten zaś odebrał przysługującą mu nagrodę.

Należy mieć na uwadze, że aby wypowiedzieć umowę, czasami konieczne jest dopełnienie kilku formalności.

Przede wszystkim klient musi złożyć stosowne wypowiedzenie z zachowaniem tak zwanego okresu wypowiedzenia, o ile takowy przewidziano.

W przypadku konta osobistego ważne jest wyrównanie salda, natomiast w przypadku karty kredytowej – spłata zadłużenia.

Co zrobić w przypadku nieotrzymania nagrody lub linku aktywacyjnego?

Klienci, którzy w określonym terminie nie otrzymali nagrody, powinni przede wszystkim upewnić się, czy spełnili konkretne wymagania banku. Jeśli tak, mogą skontaktować się z organizatorem promocji.

Należy pamiętać, że najczęściej jest nim firma zewnętrzna, a nie sam bank, dlatego ten może nie udzielić klientowi informacji. Jeśli okaże się to nieskuteczne, można napisać reklamację i przesłać ją na adres organizatora.

Bardzo często niewydanie nagrody w terminie wynika z pewnych zatorów czy innych problemów natury logistycznej. Podobne postępowanie należy wdrożyć w przypadku nieotrzymania linku aktywacyjnego.

Trzeba jednocześnie pamiętać, że czasami linki wysyłane są z pewnym opóźnieniem bądź trafiają do spamu.

O czym pamiętać korzystając z promocji bankowych?

Wątpliwości potencjalnych klientów, chcących skorzystać z promocji, najczęściej dotyczą ewentualnych kosztów oraz przekazywania danych osobowych.

Informacje o opłatach zawarte są bezpośrednio w taryfikatorze, dlatego warto się z nim zapoznać. Tymczasem dane osobowe przetwarzane są jedynie w zakresie niezbędnym do przyznania nagrody.

Inaczej jest w przypadku udzielenia zgody na przetwarzanie ich do celów marketingowych, lecz należy mieć na uwadze, że korzysta z nich wyłącznie bank.

5/5 - 1 głosów