Santander Bank stara się jak może, by zachęcić przedsiębiorców do skorzystania ze swojej oferty.

Zakładając Konto Firmowe Godne Polecenia można zyskać 900 zł moneyback i bezterminowe zwolnienie z opłat za rachunek.

Za skorzystanie z oferty kredytowej i leasingu bank proponuje kolejne bonusy po 300 zł. Dodatkową zachętą jest 700 zł do wykorzystania na Allegro, które można zdobyć po rozpoczęciu sprzedaży na tym portalu.

Zdecydowanie oferowany pakiet bonusów godny jest uwagi. Akcja specjalna prowadzona pod hasłem ”Promocja godna polecenia – edycja 4” potrwa do 31 lipca 2023 r.

Łącznie do zyskania jest 1500 zł premii i bezterminowe oraz – co istotne – bezwarunkowe zwolnienie z opłat za rachunek biznesowy.

Prowadzona równolegle promocja ”700 zł na Kartę Podarunkową Allegro z kontem firmowym w Santander Bank Polska”, którą organizuje spółka Allegro planowo również ma zakończyć się 31 lipca 2023 r.

W tym przypadku jednak należy wziąć pod uwagę limit nagród, których do rozdania jest zaledwie 100.

Liczba aktualnie dostępnych nagród znajduje się na specjalnej stronie internetowej. W promocji mogą wziąć udział jedynie nowi sprzedający na Allegro.

Atrakcyjna premia i zwolnienie z opłat

Santander Bank dba o to, by pozyskać nowych klientów i zaoferować im warunki lepsze niż u konkurencji.

Za otwarcie Konta Firmowego Godnego Polecenia klienci mogą uzyskać zwrot 3% wydatków poniesionych kartą (maks. 150 zł miesięcznie) przez pół roku.

Do tego dochodzi 300 zł za skorzystanie z oferty kredytowej i dodatkowe 300 zł za leasing lub pożyczkę leasingową.

Przedsiębiorcy mogą także zyskać bezterminowe zwolnienie z opłat za następujące operacje bankowe:

 • prowadzenie rachunku;
 • przelewy Elixir realizowane w serwisie transakcyjnym Santander Mini Firma;
 • europejskie przelewy SEPA do krajów EOG (poza Polska);
 • 10 pierwszych przelewów natychmiastowych BlueCash w miesiącu (w bankowości internetowej i mobilnej);
 • realizacja stałych zleceń przy użyciu bankowości internetowej na rachunki prowadzone w innych bankach;
 • autoryzacyjne kody SMS;
 • polecenia zapłaty w innych bankach (w serwisie transakcyjnym i aplikacji).

Dodatkowo wyrażając zgody marketingowe można uzyskać zwolnienie z opłat za korzystanie z pierwszej karty debetowej w złotówkach oraz wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i za granicą.

Kto może wziąć udział w promocji Santander Banku?

Promocja została stworzona z myślą o przedsiębiorcach będących osobami fizycznymi prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą. Należy posiadać ważny dowód osobisty.

Bank wyklucza z udziału osoby, które w okresie od 1 stycznia 2022 r. do momentu przystąpienia do promocji posiadały w Santander Banku rachunek biznesowy. Posiadanie rachunku indywidualnego nie jest żadną przeszkodą.

Jak uzyskać premię 900 zł?

Pierwszym krokiem jaki należy podjąć do 31 lipca 2023 r. jest otwarcie Konta Firmowego Godnego Polecenia z dostępem do bankowości internetowej Mini Firma i kartą debetową:

 • Mastercard Business;
 • Visa Business.

Rachunek można założyć na stronie internetowej banku, przez infolinię lub w placówce. Konieczne jest wyrażenie zgody na marketing banku.

Aby zostać zwolnionym z opłat za kartę debetową i korzystanie z bankomatów w kraju i za granicą należy:

 • wyrazić zgodę na przetwarzanie danych marketingowych;
 • wyrazić zgodę na kontakt w celach marketingowych drogą elektroniczną i telefoniczną.

W ciągu kolejnych 6 miesięcy, które liczone są od tego miesiąca, w którym otwarto rachunek konieczne jest aktywne realizowanie płatności przy użyciu karty debetowej.

Również w ciągu 6 miesięcy (liczonych od miesiąca następnego po miesiącu otwarcia rachunku) należy zrealizować min. 1 przelew do ZUS na kwotę przynajmniej 200 zł. Przelew musi zostać wykonany do 20. dnia miesiąca.

Zdobyta premia wynosząca 3% wartości transakcji zrealizowanych kartą (max. 150 zł) zostanie wypłacona na Konto Firmowe Godne Polecenia przed upływem 45 dni po zakończeniu miesiąca kalendarzowego, w którym je wykonano.

Aby lepiej to zobrazować, posłużmy się konkretnym przykładem.

Zakładając konto w lipcu 2023 r. w tym samym miesiącu należy zacząć korzystać z karty. Natomiast pierwszy przelew do ZUS należy wykonać w sierpniu 2023 r.

Premię za wydatki poniesione w lipcu bank wypłaci w połowie września.

Co warto jeszcze wiedzieć?

Bank w regulaminie promocji wyraźnie zaznacza, że zwrot 3% za poniesione wydatki nie będzie przyznany, gdy przychody firmy przekroczą 10 mln zł rocznie.

Jeśli klient wypowie umowę bankowości Mini Firma lub odwoła zgody marketingowe straci prawo do nagrody.

Zdobyta premia stanowi przychód firmy i należy rozliczyć się z niej z urzędem skarbowym.

Premia za wzięcie kredytu

Santander Bank przewiduje także nagrodę dla klientów, którzy podpiszą z nim umowę o kredyt w ciągu 6 miesięcy od dnia przystąpienia do promocji.

Należy pamiętać o tym, by już od miesiąca, w którym wystąpi najbliższy termin opłacenia składek do ZUS realizować je regularnie w kwocie min. 200 zł.

Warunek trzeba spełniać przynajmniej do następnego miesiąca po tym, w którym zostanie zawarta umowa kredytowa.

Zdobytą nagrodę bank wypłaci na Konto Firmowe Godne Polecenie w ciągu maksymalnie 45 dni po miesiącu zawarcia umowy kredytowej.

Aby mieć pewność, że otrzymamy bonus, należy spełnić powyższy warunek, posiadać aktywne zgody marketingowe i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach promocyjnych.

Do momentu wypłaty premii zaciągnięty kredyt nie może zostać spłacony.

Premia za skorzystanie z leasingu

Kolejna premia jaką można zdobyć, wiąże się ze skorzystaniem z leasingu lub pożyczki leasingowej w Santander Leasing SA.

Termin podpisania umowy, wymagane warunki do zrealizowania i zasady dotyczące wypłaty premii pokrywają się z tymi, które dotyczą oferty kredytowej.

700 zł do wykorzystania na Allegro

Aby zdobyć vouchery do wykorzystania na Allegro należy do 31 lipca 2023 r. zarejestrować się w ramach Allegro Konto Firma przy użyciu specjalnego formularza.

Rachunkiem biznesowym, które trzeba wskazać do wypłaty środków od klientów musi być konto firmowe Santander Bank.

Podczas trwania promocji należy wystawić na swoim nowym koncie na Allegro przynajmniej jedną ofertę.

Po zdobyciu nagrody zostanie ona przekazana w postaci Karty Podarunkowej na kwotę 700 zł w ciągu 30 dni roboczych. E-kod trafi na adres mailowy podany w ustawieniach Konta Firma.

Niezależnie od tego ile Kont Firma zarejestrujemy, zdobyć można tylko jedną nagrodę.

Pomoc dla przedsiębiorców

Premia do zdobycia w promocji jest całkiem solidna i może być solidnym wsparciem szczególnie w przypadku małych przedsiębiorstw.

Warto zwrócić uwagę, że bank nie wymaga realizowania kartą transakcji o określonej kwocie czy ich konkretnej liczby.

W zasadzie wysokość premii zależy całkowicie od tego, jak aktywnie przedsiębiorca będzie korzystał z karty debetowej.

Dodatkowo, korzystając z oferty promocyjnej czy leasingowej można zyskać 2 dodatkowe nagrody, co razem daje aż 1500 zł.

Bardzo dobrym posunięciem ze strony banku jest zachowanie bezterminowego zwolnienia z opłat za większość podstawowych usług.

Przedsiębiorcy, którzy szukają maksymalnie taniego w utrzymaniu konta lub rozważali wcześniej skorzystanie z oferty Santander Banku mają teraz na to idealny moment.

900 zł premii za płatności kartą – krok po kroku

1

Do 31 lipca 2023 otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia z kartą debetową Mastercard/Visa Business i bankowością elektroniczną Mini Firma.

 • wyraź zgody marketingowe – jeżeli tego nie zrobisz, nie uzyskasz premii!
2Przez 6 kolejnych miesięcy (liczonych od miesiąca, w którym założyłeś konto) wykonuj płatności kartą debetową.
3Przez 6 kolejnych miesięcy (liczonych od miesiąca następującego po tym, w którym założyłeś konto) wykonaj do 20. dnia miesiąca przynajmniej 1 przelew do ZUS na min. 200 zł.
Premię za konkretny miesiąc (3% transakcji kartą – max. 150 zł) otrzymasz na Konto Firmowe Godne Polecenia w ciągu 45 dni od zakończenia miesiąca, w którym wykonałeś transakcje.